Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nálatok hány napig voltak...

Nálatok hány napig voltak napi szinten durva elvonási tünetek miután megpróbáltatok leszokni?

Figyelt kérdés
Úgy értem az első 2-3-4- akárhány nap után könnyebben megy? Nálatok hány nap után ment könnyebben a leszokás?

2013. márc. 24. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Én nem birok ki két órát cigi nélkül! Egyszerűen remeg a kezem, ver a víz, szédülök, és hiszti rohamot kapok! 18/N
2013. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2 hónapig! Te most hol tartasz?
2013. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sehol még, 2 nap után elbuktam sajna :(
2013. márc. 24. 23:33
 4/12 anonim ***** válasza:

Minden egyes nappal könnyebb, a "letétel" harmadik napja után.:)Az első nap még olyan "érdekes" és azt gondolja az ember, hogy nem is olyan vészes ez a leszokás. A 2. napon erős hullámokban jönnek az elvonási tünetek, és ilyenkor jön az ijedtség,hogy Úristen, soha többet nem dohányozhatok és ez a kín egy életre fog szólni. A 3. napon már gyengülnek az elvonási tünetek,jobban is érzed magad,egyre kevesebbet gondolsz a cigire, általában ilyenkorra el is dől, hogy folytatod e a "leszokást", vagy visszaállsz a cigire. Ha ilyenkor képes vagy egy kicsit előrenézni, mérlegelni, örülni annak, hogy nemsokára vége a függésnek, akkor jó eséllyel boldog nemdohányos leszel.

Aztán különböző időintervallumokban mindig megjelenik a kísértés...nekem kritikus időpontok voltak az 1.hét, 1.hónap, 2.év(?)után...de ezek igen rövid ideig tartanak, lehet, hogy ennyi időre egy "született" nemdohányos is elcsábul.:)A lényeg,ha már huzamosabb ideig nem szívod és érzed, hogy így mennyire jó, soha többet ne gyújts rá.

2013. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Én simán letettem minden gond nélküle.Kell valami elveszi a időt helyette.De utolsónak ez hogy érzem hogy nem jó .. haha a f*szt.A Cikinek akkora hangulata és imidzse van hogy csak na.És azt se mond hogy nem jó érzés szívni azt a sz*rt ... De sajna egészségtelen és kegyetlenül eszi a pénzt úgyhogy áldozatokat kell hozni :)
2013. márc. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Igen,..csakis akkor jó érzés szívni azt a sz*rt, ha már/még függő vagy és ezzel csillapítod az elvonás tüneteit. Egy nemdohányzónak ezt hiába magyaráznád.

A cigi imidzse? Olvass el pár kétségbeesett, leszokni vágyó kérdező által feltett kérdést csak itt, a gyik.hu-n, azttán rájössz, hogy mennyire szeretnének szabadulni a csodálatos hangulattól, meg imidzstől...Egy dohányosnak minden helyzet attól hangulatos, hogy dohányozhat e vagy sem.(Egyébként van igazad, ezt az "imidzset" hívja A. Carr a "nagy bestiának",agymosásnak.)

Ha nem érzed/tapasztalod, hogy a nem-dohányozó életmód lényegesen jobb, mint a dohányozó, akkor valamit rosszul csinálsz...illetve nem sok értelme van. És nem az egészségtelen volta a legrosszabb a dohányzásnak...hanem a psziché torzító hatás, a függőség, a rabság. Ezektől megszabadulni pedig nagyon jó és érdemes, szerintem.

2013. márc. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*azttán=aztán:)
2013. márc. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok függő sosem voltam.Tehát nem azért dohányzok mert elvonási tünetem csillapítom hanem mert jól esik.És ez nem álltatás ez így van.Van amikor egyévig folyamat dohányzok és gond nélkül letudom tenni simán.Semmi átvezetés csak ma cigiztem utána 2 évig is letudom tenni ha úgy látom hogy most erre tényleg nincs pénz.És nem is vagyok már kis fiatal tini hogy csak menőségből csináljam.


És itt nem a nem dohányzókról van szó hanem azokról akik dohányoztak és letették.Mert nekem ne mond hogy ha nem lenne ilyen drága sőt egészségtelen se de ugyanezzel a hatással bírna nem esne jól.Mert ha így van ráse szoktál volna.


És hogy miért van meg hangulata. Vhogy szerintem simán jó néz ki és dob az estén ahogy nyáron éjszaka kiülünk haverokkal udvarra mindenki kezébe lágyan izzik a cigi szál a tömör füst és dumálunk.


Lehet neked csak tünet elnyomása miatt boldogít a cigi.Engem teljesen másért .. És szerintem semmi jogod nincs ezt elítélni.

2013. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Ugorjunk neki még egyszer:

- "Vhogy szerintem simán jó néz ki és dob az estén ahogy nyáron éjszaka kiülünk haverokkal udvarra mindenki kezébe lágyan izzik a cigi szál a tömör füst és dumálunk. "- szóval szerinted a lágy izzás meg a tömör füst feldobja az estét? amúgy nikotinmentes cigit szívtok?

-"Mert nekem ne mond hogy ha nem lenne ilyen drága sőt egészségtelen se de ugyanezzel a hatással bírna nem esne jól.Mert ha így van ráse szoktál volna. " -a,) azért bír ezzel a hatással, mert a nikotin nevű, igen addiktív drog van benne...ha nem lenne benne nikotin, természetesen nem bírna ugyanezzel a hatással, nem lenne miről beszélnünk...b,)ha nem lenne benne nikotin,naná, hogy rá sem szoktam volna ...de te sem, erre mérget vehetsz.

És itt a kulcsszó még mindig a nikotin...

-"Tehát nem azért dohányzok mert elvonási tünetem csillapítom hanem mert jól esik."--igen,erről beszélünk:azért dohányzol, mert semmi más nem tudja kiváltani ezt a (jól eső) hatást csak a dohány...a dohányban nikotin van...a nikotin stimulál, dopamint szabadít fel, egyúttal függőséget okoz,azonban rövid időn belül kiürül a szervezetből,ezért hamar elvonási tünetek, diszkomfort érzések jelentkeznek...ha rágyújtasz, az elvonási tünetek megszűnnek, jól érzed magad. Ennyi a mechanizmus. Ha (még)nem vagy függő, akkor is a nikotin kiváltotta hatást keresed, mint ahogy a kávét is a koffein miatt isszák, nem azért mert fekete.

-"Lehet neked csak tünet elnyomása miatt boldogít a cigi.Engem teljesen másért .. És szerintem semmi jogod nincs ezt elítélni."--olvass vissza, hogyan reagáltál az első kommentemre: "De utolsónak ez hogy érzem hogy nem jó .. haha a f*szt.A Cikinek akkora hangulata és imidzse van hogy csak na.És azt se mond hogy nem jó érzés szívni azt a sz*rt"---ezzel indítottál. Neked ahhoz volt jogod, hogy elítéld az én tapasztalataimat, szavaimat? A kérdésre kellene válaszolni, -bár azt látom, hogy érzékenyen érint a téma-ami így szólt:"Nálatok hány napig voltak napi szinten durva elvonási tünetek miután megpróbáltatok leszokni?"

2013. márc. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ma van 1 hete, hogy nem gyújtottam rá 5 év intenzív dohányzás után. Az első 5 nap kifejezetten könnyű volt, meg is lepődtem rajta, de tegnap este óta nagyon szenvedek. Hétközben suliba járok, utána dolgozni, szóval egész nap elfoglalt vagyok, gondolom ezért volt könnyű nemet mondanom. Ha eszembe is jutott, hogy de jó lenne rágyújtani, akkor is hamar elterelődtek a gondolataim. De most, hogy hétvége van... kínszenvedés. De próbálok arra gondolni, hogy hétfőtől megint egyszerű lesz és csak addig kell kibírnom.
2013. máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!