Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egyetértenétek vele, hogy 18...

Egyetértenétek vele, hogy 18 éven aluli személy jelenlétében még magánterületen se lehessen rágyújtani?

Figyelt kérdés
Sok gyerek kénytelen elviselni, hogy a szülei a lakásban, autóban dohányoznak, amivel töménytelen mennyiségű rákkeltő anyagot lélegeznek be. Egyetértenél egy ilyen törvénnyel?

2013. ápr. 4. 23:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
ezt azért nem kéne törvényileg szabályozni szerintem sem. a túlszabályozottság szerintem több kárt okoz. szerintem így is túl van szabályozva minden.
2013. ápr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szevasztok srácok

Az a baj h a gondolkodással van a baj :)

Csomóan felszólalnának hogy de hiszen szabad emberek vagyunk. Azt hiszitek h na majd hoznak egy törvényt akkor az simán megoldja! Ide pofa kell! Meg kell mondani a dohányzóknak (én is az vagyok egyébként) hogy ne dohányozzon mert a kissrác belélegzi a füstöt. Ennyi erővel amúgy simán fel lehetne szólalni az erőművek ellen , azok is rengeteg füstöt termelnek!

2013. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Kinga1995 ***** válasza:
100%

Hülyeség.

Anya mindigis cigizett. Ha kislányként a nővéremmel elvoltunk a szobánkban, akkor kiment a konyhába és ott cigizett, vagy a saját szobájában, esetleg a nappaliban (magára csukta az ajtót)

Amikor a nővérem rászokott, úgy lett neki megengedve, hogy cigizhet a konyhában, a nappaliban, ha én nem vagyok ott, vagy a saját szobájában.

Soha egy fél slukkot nem szívtam a lakásban, se anya, se a nővérem nem jöttek be cigivel a kezükben, a szobámba és nem is gyújtottak rá a nappaliban/konyhában, ha ott voltam. Persze, miőta én is cigizek nem téma :-D

Autóban mondjuk anya is cigizett néha, ha hosszabb útra mentünk (városban soha), de akkor is általában letekerte az ablakot. Vonaton mondjuk mindig a dohányzóba ültünk, az igaz.

2013. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%

Juj, kérdező... Érdekes egyén vagy, az biztos. Most akkor akasszunk fel mindenkit, aki bagózik, nem? EZ lesz a következő lépés? Ne haragudj, de az, hogy a SAJÁT házamban mit csinálok, az legyen már az én dolgom! Ez az egyetlen olyan hely az életemben, ahol azt teszek, amit akarok, és ezért senki sem szólhat rám. Azért szerintem kevesen tűrnék, hogy a rendőrök rátörjék az ajtót, csak mert rágyújtott egy kib*szott cigire!


Okés, hogy te ellene vagy, de azért nyugodj már meg picit... Ne dohányozz, ha nem akarsz, de azért nekem már az is sok, hogy ha valamilyen nyílt területen dohányzok (ahol szabad), majd egy-két ilyen elvakult antibagós odajön, és el akar engem zavarni. Miért, neki nincs két lába? Menjen arrébb ő, és menj arrébb te is!!! Nehogy már mindig mi legyünk mindenben a rosszak, csak azért, mert van egy szenvedélyünk! Mióta a kormány kitalálta ezt a dohányzás-szabályozás f*szságot, mindenki erről beszél, de nem veszitek észre, hogy ez csak elterelés, és közben szarrá lopják az országot, az embereknek meg adtak valamit a szájukba, amin jól el lehet csámcsogni és még haragot is szít; így senki nem figyel rájuk, és nyugodtan lopkodhatnak...


Véleményed szerint büntessék a dohányzókat, ha azok otthon rágyújtanak. Akkor szerintem büntessék azokat is, akik otthon, gyerek jelenlétében

-fel mernek bontani egy doboz sört

-kávéznak, mert hát az is egy függőség

-vegyszereket használnak a takarításhoz

-bármi olyan terméket tartanak, amit állatokon teszteltek

-beindítják az autót úgy, hogy a gyerek nem ül benne (és belélegzi a füstöt)

-előzőnél fogva állítsunk meg minden olyan autót, ami elmegy a járda (és a gyerek) mellett

-gyógyszereket tartanak otthon

-füstölőt, csillagszórót, gyertyát, vagy bármit gyújtanak bizonyos ünnepeken

-tortát, édességet, finomságokat adnak a gyereknek 1-2 alkalommal

-légfrissítőt használnak

-fával és szénnel tüzelnek

-a gázzal tüzelőket is

-kirázzák a szőnyeget, ezzel felverve a port, majd

-seprűvel elsepernék az előzőleg említett port, ami megint felverődik

-a természetet is, az ónos esők miatt

-a postát a nyalós bélyeg miatt

... meg úgy tulajdonképpen mindent, és mindenkit. Vedd már észre, mekkora baromságot írsz, más is van ugyanolyan káros, mint a cigi, csak azokról nem beszélnek!


Aki azt mondta, tiltsuk be a dohányzást, annak azt mondom, hogy a kábítószerek is tilosak, mégis az emberiség 20%-a használja őket. Egy időben a marihuána is tiltott volt mindenhol (1-2 ország kivételével), azt meg az emberiség több mint 50%-a használta/használja. A tiltás sehová nem vezet. Az államkasszából súlyos milliók esnének ki, amik a feketepiac zsebébe vándorolnának, aztán ezek felszámolására az államnak kéne többet fordítani, de mint tudjuk, ha a feketepiacról távozik egy szereplő, jön helyette kettő másik (ezért nem is látom értelmét a feketepiacok b*szogatásának, beszüntetni úgysem tudják).


Ahhoz meg, kérdező, hogy a Kinga mit csinál, végképp ne legyen már közöd, jó??

2013. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%
Már az én tököm is nagyon tele van ezekkel a fasiszta egészséghuszárokkal. A térképről ne menjünk le a kedvetekért? Kedves(?) kérdező, a magadfajta böszme emberek miatt tart ott az ország, ahol...
2013. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%
Hogy a gyerekek anonim jelentsék fel az államnak a dohányzó szüleiket? nem szégyeled magad? Már így is hiányzik sok gyerekből a felnőttek és a szüleik tisztelete, ezek után milyen ember lenne belőlük? Te feljelentetted volna a dohányzó apádat, hogy elvegyenek tőle? Örültél volna ha a dohányzó apád helyett állami gondozásban nősz fel,ahol a nevelők rád se szarnak amikor 12 évesen végigmegy rajtad az intézet összes fiúja?
2013. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"Te feljelentetted volna a dohányzó apádat, hogy elvegyenek tőle?"


Igen, ha lett volna rá lehetőségem, feljelentettem volna. Tőlem senki nem kérdezte meg, hogy szeretnék-e napi szinten dohányfüstöt belélegezni, amivel egy életre teleszívom a tüdőmet méreganyagokkal. Szóval ha lett volna ilyen lehetőség, gondolkodás nélkül jelentettem volna, hogy dohányfüstös környezetben vagyok kénytelen élni.

2013. ápr. 7. 20:49
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, te beteg vagy! :D

Nekem borzalmas a kapcsolatom az apámmal, sokkal rosszabb dolgokat is művelt, minthogy velem egy légtérben dohányzott, de az biztos, hogy eszembe nem jutna feljelenteni. Mármint ezért nem!

2013. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Kinga1995 ***** válasza:
Mit dumálsz itt tüdőgondozóról?! A nagymamám sose szívott egy szálat se, mégis a tüdőrákba halt bele... Ennyit a dohányzás "veszélyeiről". Annyi a nagy veszélye, hogy cigi nélkül is ugyanúgy megdöglök.
2013. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biztosan azoktól a méreganyagoktól lett ilyen beteg a lelked is. Szégyelhetnéd magadat, ha feljelentetted volna az apádat, csak azért mert dohányzott a jelenlétedben, ez mutatja milyen ember vagy. Egy önző spicli.
2013. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!