Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért csak cigi mellett lehet...

Miért csak cigi mellett lehet jót beszélgetni? A dohányosok ezt mondják.

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm azt mondja, cigi mellett olyan jókat lehet beszélgetni. És szívesen mennek ki rágyújtani, meg dumálni.

Én nem dohányzom, csak egy párszor próbáltam, de elég sz*r szerintem.

Nem értem miért érzik úgy, hogy cigi mellett jókat lehet beszélgetni.

Más aki dohányzik, is így érzi?



2013. ápr. 6. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem cigizek, csak néha gyújtok rá, de azért válaszolok. Szerintem ez helyesen úgy van, hogy beszélgetés közbe jó cigizni. Szóval nem a cigi teszi jóvá a beszélgetést hanem fordítva. Másik oldalról, cigizés közbe most mi mást csináljanak együtt, mint beszélgessenek? És mivel gyakran cigiznek együtt, gyakran beszélgetnek, így lesz közös téma.. A lényeg, csak amiatt mert ők jót beszélgetnek, ne kezdj el rendszeresen cigizni. Beszélgess azokkal jókat akik szintén bent maradnak.
2013. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dohányzok, de cigi nélkül is nagyon jókat tudok beszélgetni. Szerintem ez azért van, mert együtt járnak ki pl. munkahelyen vagy iskolában egy csapatként és dohányzás közben mást úgyse nagyon lehet csinálni miközben kint ácsorognak, minthogy beszélgetnek.
2013. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem szeretnek sorozni;):D
2013. ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
mert hülyék :D elég nagy fogyatékosságra utal, ha cigi nélkül nem tudnak beszélgetni. nyilván azért mondják, mert úgy van mit csinálni közben, mint pl ebéd közben is jobb tárgyalni, mint csak úgy leülni és beszélni, úgyhogy gondolom azért. de aki cigi nélkül nem tud élvezni valamit, az hülye
2013. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

mert egy klikket alakít ki a meglévőn belül(pl osztály, v melóhely)

így jó alkalom kibeszélni másokat, megvitatni az épp aktuális pletykákat, v azokat a dolgokat amik mérgesítik az embert

de amúgy ugyanarról beszélgetnek amikről pl a nemdohányos társaik pl a melóhelyen,de erősíti őket a tudat, h ők most különvonultak, ráadásul hasonló tevékenységű társaikkal vannak, így jogot formáljanak arra h megvitassanak dolgokat pl azokról akik benn vannak, és csinálják a dolgokat

2013. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rüdiger Dahlke, a híres osztrák orvos, természetgyógyász és spiritualista azt a magyarázatot adta, hogy a beszélgetést - kettő vagy több ember közötti kommunikációt - nagy mértékben elősegíti, ha résztvevők valamely páros szervüket, ez esetben a tüdőt izgatják, stimulálják. A cigi esetében ez történik: a füst izgatja a tüdőt. A sör, kávé és egyéb italok esetében ugyanez a metódus: az ital izgatja a veséket, amely ugyancsak páros szerv (mivel kettő van belőle). Ez egy feltétlen reflex folytán erősíti a kommunikációra való hajlamot, oldja a gátlásokat. Teszteltem az elméletet, igaznak tartom. :-)
2013. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kinga1995 ***** válasza:
38%

Ha kimegyünk cigizni folyton jönnek a témák (suliban, szünetben).

Van olyan bnőm is, akit így ismertem meg, kettővel alattam jár, de mindig jött ki cigizni, aztán megismertük egymást. Tök jó fej, már párszor elmentünk sulin kívül is ide-oda :-D

De nem csak suliban, mondjuk ha elmegyünk egy plázatúrára, szépen egy-két óra után kimegyünk cigizni, úgyis lesz vmi, amiről tudunk beszélgetni, meg röhögni, amíg elszívunk egy-két szálat. Mióta a bulihelyeken (discoba, kocsmába) betiltották szintén ha kimegyünk rágyújtani úgyis lesz vmi, amiről dumálunk közben. Már csak ezért is szeretek dohányozni :-P

2013. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!