Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a különbség a rendes fű és...

Mi a különbség a rendes fű és a herbál között? (elméleti kérdés, nem akarom használni egyiket sem)

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 17:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy a fű az egy természetes növény, a herbál meg szintetikus anyag.
2013. ápr. 13. 17:24
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

A fű (marihuána) egy cannabis sativa nevű növény termős virága. Hatóanyaga a thc ami a bizonyos receptorokra hat a szervezetben. A thc hosszútávon rendkívüli módon károsítja a menóriát és hozzászokást is okoz, viszont nem lehet túladagolni, még nem okozott halálesetet.

A herbál fű teljesen szintetikus anyag amit gyógynövényekbe áztatnak hogy hasonlítson az igazira. A hatóanyaga nem thc hanem egy thc-t utánzó anyag ami ugyanazokra a receptorokra hat mint a thc. A thc-vel ellentétben azonban ez egy nagyon veszélyes anyag ami szívproblémákat okozhat és nem egy halálesetet okozott már.

2013. ápr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
Többek között a neve :)
2013. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
51%

Herbal: rövidebb ideig, intenzívebben hat, ha túl sokat szívsz olyan leszel mint egy zombi, gyenge és buta leszel tőle egy darabig.

Kera: Hosszabb ideig /kb:2óra/ kellemesebb, nemtudod túl szívni magad max elalszol tőle

2013. ápr. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
A herbálnak undorító az íze :)
2013. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A marihuána a földből nő ki, Isten ajándéka. A herbál egy ember által alkotott szintetikus anyag, ha JWH-018, vagy spice néven keresel rá a google-n, akkor kiadja, hogy ez eredetileg füstölő. Eredeti neve potpourri, és egy francia találmány. Készítésének menete: megveszik ezt a JWH-018 herbálport, és egyfajta gyógynövényt. Fognak egy vattát, acetonba (vagy más alkoholos anyagba) áztatják, és bekenik vele a gyógynövényt, majd rászorják a herbálport, és hagyják kiszáradni. Mivel legtöbbször otthon készítik el, ezért veszélyes.
2013. júl. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Milyen káros hatásai vannak a herbálnak?
2013. júl. 18. 15:37
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hű, ez jó kérdés. Mivel ez egy elég új keletű drog, ráadásul sok helyen legális is, még nem nagyon készültek róla tanulmányok. Amit én személyes tapasztalatból el tudok mondani, hogy haverom 2-3 év intenzív használat után, most szívritmuszavarral küzködik. 22 éves...

Én is kipróbáltam anno, és szerintem a szívre igen veszélyes, mivel úgy felemeli a vérnyomásod, hogy ihaj. Az én szívem úgy vert tőle, hogy azt hittem, menten kiugrik. Remegtem, izzadtam... Szóval szerintem nem jó játék. Nem vagyok benne biztos, hogy a haversrácnál a herbál váltotta ki a szívritmuszavart, de szerintem esélyes. :)

2013. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Az elhangzottakhoz sok pluszt nem tudnék hozzáfűzni 1 kis " érdekesség " , több embernél is láttam ,hogy " rendszeres " ( kb - talán napi 1-2 cigi , 2-3 hónapon át , de ez csak tényleg kb ) használat után a használó egy pontba megőszült..
2013. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
78%
20 éves vagyok,nekem is szívritmuszavaron van a herbáltól!kb 3 éve fogyasztom intenzívebben ..ritkán beszúr,fáj a szívem és majdnem biztos hogy ettől. Használók véleményei,tapasztalatai érdekelnének!
2013. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!