Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigi vagy a nem rendszeres...

A cigi vagy a nem rendszeres mozgás miatt fáj a szívem néha?

Figyelt kérdés
nem tudom eldönteni,hogy mi miatt fáj a szívem néha... kb 1 éve dohányzom nem vagyok valami sportos alkat,de nem is vagyok kövér...néha mikor cigizek vagy cigizés után fájni szokott a szívem, ilyen szúrós érzést érzek... a cigitől lehet? azt hiszem leszokok... 16/L
2009. szept. 27. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén? Mindkettő. Minimum a cigit le kéne tenni.

Barátnőm nővére is így kezdte és 20 éves korára kivették a fél tüdejét. 20 évesen kicsit durva, nemde?

Egyébként még javaslom, hogy menj el háziorvoshoz.

2009. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szív nem fáj, nincsenek benne érző idegek, csak stimulálók. Valószínűleg a tüdőd nyilal! Tényleg le kéne szokni.

A 20 évesen fél tüdő szöveggel meg nem kéne rémisztgetni az embereket mert az sem a cigitől volt. Ja bár de, lehetett. mennyit szívott a kis csaj naponta, 6 vagy 7 dobozzal?

2009. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy a cigitől van, de sosem tudni, jobban járnál ha abba hagynád... Én 19 vagyok, nekem is gyakran szúr a mellkasom, a SZÍVEM! Az orvosnál egy náthánál derült ki, hogy valami nem stimmel. A doki 19 éve kb két havonta lát, és hallgatja a tüdőmet, szívemet, eddig nem vette észre. Sürgősségivel utaltak kardiológiára, másnap már mehettem is (ami ugye nem túl gyakori a magyar egészségügyben). Kiderült, hogy szívzörejem van, ami bár nem túl durva, azért nem mindig jó érzés. Gyógyszereket nem kell szednem, fel akartak menteni tesiből, eltiltani minden sporttól, semmi dohányzás, semmi kávé, semmi alkohol és izgalom. Nem hagytam hogy felmentsenek, és bulizni is eljárok néha, az izgalmat meg ugyan hogy lehet kizárni egy fiatal csaj életéből, aki érettségi előtt áll? Lényeg a lényeg menj el orvoshoz, mert sosem tudni, hogy mitől van. Lehet hogy csak beszorult levegő, vagy oxigén hiány, de az is lehet hogy valami egészen más, vagy esetleg a dohányzás csak hozzájátszik valamilyen rejtett betegséghez.

Addigis ha szúr a szíved, vagy "szívdobogás" érzésed van, húzd ki magad, és lehetőleg friss levegőből lélegezz nagyokat, egyenletesen.

2009. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!