Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan vegyem rá apumat, hogy...

Hogyan vegyem rá apumat, hogy engedje a vízipipázást?

Figyelt kérdés

Sehogyan se tudom meggyőzni. 2 ok miatt van ez, nem tartja egészségesnek és szerinte ezzel kezdem, majd jön a cigi, a füves cigi s így tovább. Elmondtam neki, hogy havonta egyszer, kétszer szívnék, de teljesen elutasította, ha csak szóba hozom feszült lesz a hangulat. Megértem, hogy aggódik, de szerintem elég érett vagyok ehhez, fizikai függőséget nem okozna nálam, mivel ügyelnék rá. Már vagy 7-szer voltam pipázni és nem kívántam jobban (a cigit szagát is utálom). Nem azért megyek, hogy csak szívjam, hanem mert barátokkal beszélgetés közben egy kellemes tevékenység, s csak úgy a parkba nem igazán jönnek, mondván, hogy unalmas. Anyumnak is elmondtam ezt, de ő beleegyezett, azzal a feltétellel, hogy mértékletesen csinálom, de apum sehogy se akarja, pedig én tudom magamról, hogy nem lenne semmi veszélyesebb belőle. (apum egy ideig tinédzserekkel foglalkozott, többen is drogoztak közülük és mindegyikük a cigivel kezdte, talán ettől tart)

16/F



2013. máj. 13. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
töltsd be a 18at, az majd meggyőzi!
2013. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

A pipázás egyébként is drága dolog,meg elég macerás is, de egészségesebb mint a cigi! Talán ezzel kéne apudra hatni, hogy cigizni nem szeretnél és nem szereted a szagát, de havonta egy kétszer pipáznál... Szerintem ha ezt elmondod neki is akkor meg kellene, hogy békéljen vele.

Nekem is tiltották a szüleim, meg az árát is sokallták, de mivel nem ők vették hanem én akkor nem volt sok beleszólásuk. Viszont ha pipázok a szobában néha megszólnak érte, mert nekik ez büdös és a szenek izzítása konyhában történik ami hát nem túl illatos.

18/F

2013. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki hogy odafigyelnek rád és nem engedik hogy elkallódj, meg fogod még ezt köszönni. Nagyon sok olyan dolog létezik amivel ezt pótolni tudnád:) F/29
2013. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok lehet, de nem az enyém a pipa hanem bárban vagy barátnál csináljuk.
2013. máj. 15. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 vagyok, nekem megengedték. Igazából egyedül csak 3-szor használtam, pedig március óta van meg. Mindig baráttal használtam csak.. Igazából tudják, hogy nem csinálok hülyeséget, eddig ilyen szempontból nem csalódtam bennem sosem, mert utálom az összes dohányterméket ezen kívül.Igazából az irritáló szaguk miatt nem is próbáltam még ki őket, amit pozitívumnak tartok, szóval én sem a dohányzás helyettesítése miatt használom. Ha kell egy kiselőadás nekik, hogy megengedjék, akkor írj^^
2013. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ronaldo99 válasza:

Szia!!! Ez helyén van, hogy aggódnak érted. 14 éves vagyok, én most rendeltem előző héten vizi pipát. Nos, nekem a szüleim megengedik, de csak ha Shiazo Kővel szívom. Ez a Shiazo kő olyan mint a dohány, csak nincs benne kátrány, se nikotin. Ugyan olyan átjáró íze van, mint a dohánynak és hatalmas felhőket tudsz fújni vele. Link a Shiazo Kőröl:

[link]

2013. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hát megértelek, mivel az apád tinédzserekkel való foglalkozása hatalmas előítéletet kelthetett benne.

Ebben tökéletesen igazad van, hogy ez nem csupán egy dohányzási forma, hanem egy szertartás-jellegű kikapcsolódás.

Mikor elkezdtem olvasni a kérdésed az a gondolatom támadt, hogy 'Jajj, ne, már megint?!'. Ha 20-30-szor nem láttam ezt a gondot, hogy 'vízipipa-cigi-füves cigi-kemény drogok-halál', akkor egyszer sem. Erre az a legjobb ellenérv, hogyha akarjuk, tényleg megtömhetjük a pipát 'fűvel', de akkor minden cukrászdát be kéne záratni, mivel marihuánát sütikbe is szoktak tenni.

A másik gondja a függőség? Hát vízipipa függőségről nem hallottam még, mivel elég drága mulatság. Különben is, aki szereti a vízipipát, mint kikapcsolódást, annak annyi esze is van, hogy ne szokjon rá a károsabb dohányzási módokra.

Sok sikert a meggyőzéshez, ne add fel!

U.I. Egyébként hozd fel nála a shiazo-t. Teljesen ártalmatlan.

2013. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!