Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van itt köztetek olyan, aki...

Van itt köztetek olyan, aki leszokott a dohányzásról?

Figyelt kérdés
És hogyan sikerült? Mi adta meg a végső löketet, hogy most igen, le fogod tenni?
2013. máj. 15. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Igen, egy év óta nem szívtam el egy szálat sem, egész pontosan most már 13 hónapja.

Egyrészt untam, hogy akármerre jártam a városban, mindenütt volt valami olyan üzlet, iskola, akármi, aminek a közelében nem dohányozhattam. A társasház folyosóján nem dohányozhattam. Szóval beleuntam, hogy szinte kiközösített lettem, másrészt így már a pénztárcám sem vékonyodik olyan gyorsan.


Meg sem próbáltam egyik percről a másikra letenni, közel egy év alatt, fokozatos nikotin-megvonással értem el, nem akartam bedilizni, stb. stb. a hirtelen fellépő megvonási tünetektől. Először csak kezdtem átállni az egyre gyengébb minőségekre, utána ritkítottam a napi mennyiséget (napi másfél doboz). A végén már sokszor csak ittam helyette egy jó pohár vizet, no meg elraktam, ne legyen szem előtt. Egy idő után azt vettem észre, hogy "elfelejtettem" rágyújtani.


Több mint egy éve, hogy elszívtam az utolsót, nem hiányzik, nem zavar, ha mások rágyújtanak.

Vigyázz, mert hirtelen jött plusz kilókkal gyűlik meg a bajod, figyelj oda, kezdd el időben, hogy visszafogod a ch-s kajákat és egyéb hízlaló ételeket.

Most a hirtelen jött kilókkal harcolok!

2013. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Allen Carr könyve segített sokat. Amúgy utána jól felhíztam, mert rengeteget kezdtem el enni.
2013. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is Allan Carr könyve segített, motiválni pedig az motivált, hogy undorodtam attól a zsírdisznótól aki a tükörben nézett rám. Én tudatos életmó

dváltással egybekötve szoktam le, nem csak a cigirõl, de egy idõben az alkoholról is 5 hónapja nem dohányzom, 6 hónapja nem iszom. Mára már futok is rendszeresen, valamint kondizom, újra élvezem az életem, mintha 10-15 évet fiatalodtam volna, ez kívülrõl is látszik, eddig,-21.5 kg ezzel vagok most 98.5... ha nem szokok le, ez lehetetlen lett volna...

2013. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt vagyok !!! :D


Csak is akarat kérdése semmi más... Csak döntsd el, hogy nem gyújtasz rá többet és kész... csak rajtad áll, senki nem erőszakolja rád, ha újra megfogod és rágyújtasz csak magadat okolhatod. Igazából kell valami ami miatt nagyon komolyan elhatározod magad. Én többször megpróbáltam, mert kértek rá, meg hogy "nem jó, nem egészséges, szokj le..." stb. szövegek... De egyszer tavaly december eleje-közepe körül bekerültem a kórházba (tök más miatt) de azt álmodtam, hogy a cigi miatt kerültem be mert valami daganatot találtak a cigi miatt.

Nekem mindkét szülőm rákban halt meg, mind a kettőnek többféle is volt egyszerre (és még csak 19 éves voltam mikor meghaltak - anyám 14 éves koromban)...

Szóval nekem ez a lökés kellett ahhoz hogy soha többet ne gyújtsak rá. Igazából ne is leszoktam, inkább csak abbahagytam, szerintem leszokni nem lehet soha, legfeljebb nem gyújtasz rá. Mert kívánni akkor is fogja az ember... én legalábbis kívánom mindig, főleg ha megérzem, de nem engedek a kísértésnek!

Szóval most 22 évesen 8 év kemény dohányzás után (piros cigik, erős cigik, minimum 1 doboz 1 nap) már lassan fél éve nem gyújtottam rá.

2013. máj. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1 éve nem cigizek,csodáltam is mert tök könnyen ment,pedig 17 évig cigiztem.Elkezdtem kutakodni,hogy megannyi sikertelen kísérlet után mégis hogy sikerült és az Allen Carr módszer,ami hasonlít nagyon ahoz, ahogy csináltam.

Érdekes,hogy a leszokásom után olvastam csak A. Carr-ról.

2013. máj. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!


2 éve nem dohányzom. 9 évig cigiztem, napi másfél dobozt, kifejezetten szerettem a dohányzást( a kávézást el sem tudtam volna képzelni nélküle, leszokásom előtt sűrűn azért sem vágtam bele, mert úgy éreztem nem tudnék mit kezdeni a kezeimmel egy kávézóban vagy más helyzetekben ). A valódi leszokás igazából egyik napról a másikra ment, elszívtam azt a mennyiségű cigit amit már megvettem és utána nem vettem többé. Mondjuk azért az utolsó két évben, ha nem is tudatosan, de készültem a leszokásra, erős cigiről gyengébbre váltottam, majd slim-re, bár a mennyiség maradt. Nagyon élvezem, hogy nem köhögök már,hogy nem vagyok büdös, hogy nem kell azon mérgelődnöm, hogy éppen nem tudok rágyújtani valahol. Soha többé nem gyújtanék rá, semmi pénzért.

2013. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem már hatszor is sikerült...
2013. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!