Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért lett kevesebb a TH és...

Miért lett kevesebb a TH és az ízhatás? (elektromos cigi)

Figyelt kérdés
Adott egy 650mAh akksi, Helix V3 felújítható kazán és 50%PG/50%VG dohány (kissé édes, kekszes) ízű leves 2x ízesítéssel (nic 12mg). Lassan fél éve nem szívok rendes cigit, nagyon bevált ez a módszer és már második alkalommal magam újítom fel a kazánt előre tekert fűtőszállal (kb 2-2.2ohm, 6 menet). 3-4 hetente cserélem a fűtőszálat, de már az elsőnél sem volt a legjobb az íze a levesnek, egyszerűen semleges és a torokhatás sem az amit előtte tapasztaltam, a füsttel semmi gond. Olvastam, hogy egy plusz szálat is beleraknak, de ezt nem tudom pontosan, hogy oldják meg, mivel ugye előre tekert fűtőszálam van. Valakinek van erre ötlete? Nem dobnám ki a mostani fűtőszálam.. Illetve még annyi, hogy a levegőzés is rosszabb lett (nem segít ha nem tekerem rá annyira a kazánt), arra is kéne ötlet.

2013. jún. 26. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy minél nagyobb felületen érintkezzen az üvegszál a fűtőszállal. Én is csináltam egyet tegnap. Rájöttem, hogy az előre gyártott fűtőszálakkal sokszor az a gond, hogy túl lazára van tekerve, ezért nem érintkezik megfelelően az üvegszállal (megszívott állapotban sem). Persze, az se jó, ha túl szoros, mert akkor "elszorítja". Esetleg tehetsz még a tetejére egy vékonyabb üvegszálat, de ügyelj arra, hogy a két lyukat a szilikonsapka alatt ne tömje el túlságosan, mert akkor nem jut be elég folyadék. Én olyan 1,6-ra tekertem tegnap (12-es folyadékom van csak, erős gőzt akartam), és tennem kellett egy vékony üvegszálat a tetejére,mert túl nagyok voltak a lyukak, és folyt a számba a cucc. Ilyen jó patronom még nem volt, kegyetlenül jön belőle a gőz. Sokat kell vele kísérletezni. Most már legalább rájöttem, mitől függ a megfelelő gőzmennyiség.
2013. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy én is előre tekert fűtőszállal dolgoztam, de venni akarok 1 méter üvegszálat és 1 méter ellenálláshuzalt, hogy bátrabban próbálkozhassak. Ha túl sokat tekergeted, eltörik a fűtőszál, és mehet a kukába. Nálunk, Szlovákiában 1,50 euro egy előre tekert fűtőszál.
2013. jún. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegyél sima üvegszálat is, vagy az előző kiégett fűtőszálból tegyél az újhoz üvegszálat. Nem baj ha nem a tekercs belsejében van.

De 50-50-es löttynél általában jó szokott lenni az előre tekert.

2013. jún. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Beleraktam egy régebbi szálat, egy fokkal tényleg jobb lett, bár nem értem mi lehet a probléma, mert tulajdonképpen a fűtőszálon kívül más nem igazán felelhet az ízért, max a liquid, de ebből már sokszor rendeltem, ismerem az ízét. Fórumon is azt ajánlották, hogy vigyem lejjebb az ohmot, talán probléma lehet, hogy amikor a huzalokat behúztam és ugye levágtam a felesleges részt, eléggé lehúzta a fűtőszál közepét, lehet, hogy kicsit meg is szorult... Szellőzés javítására vannak praktikák?
2013. jún. 26. 19:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve ugye a gyári kész fej 2.4ohmos volt és mintha kicsit vastagabb is lett volna az üvegszál.
2013. jún. 26. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!