Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki leszokott a dohányzásról,...

Aki leszokott a dohányzásról, hogy csinálta? Egyre kevesebbet, vagy egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

6 ismerősöm leszokott. mind egyik napról a másikra. és mind megpróbálta fokozatosan, ami senkinek nem sikerült.

szóval: egyszerre kell letenni

2009. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Az én ismerőseim is egyik napról a másikra szoktak le. Csak akarni kell és sikerülni fog.
2009. okt. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Én nem akartam leszokni, de valahogy 8 év után, idén egyre kevesebbet bagóztam, nem nagyon kívántam, amúgy is szerintem a szervezet védekezik, mert mégis csak méreg, szóval egyre kevesebbet, most ott tartok, hogy napi 1, max. 2 szálat szívok el, ma pl rá sem gyújtottam, remélem ez is szép lassan elmarad.

Szerintem a szervezetünk eleve tiltakozik a mérgek ellen, oda kell figyelni a jelekre, hogy hogy reklamál, tiltakozik a szervezet apró jelekből és ha összhangba kerülünk vele, szerintem fokozatosan is le lehet szokni.

2009. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
sajat tapasztalat csak egyik naprol a masikra lehet ugy nem fog menni ha fokozatossan probalod.Ha eldontotted hogy leteszed meg csak ne is gondolj ra hogy ragyujtanal es meg valami nagyon kell akarni maskepp nem megy.
2009. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerre, radikálisan, minden alku nélkül!
2009. okt. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy szoktam le hogy mikor el fogyott nem vettem többet, 2és fél csomagról szoktam le,de vagy 10-12 évig hullámszerűen nagyon hiányzott.
2009. okt. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
szia, én már két és fél éve nem dohányzom.egyik napról a másikra tettem le.nagyon nehéz volt,de csak akarat erő és kitartás kérdése volt az egész!
2009. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Több ismerősöm próbált úgy leszokni, hogy fogadkoztak, hogy holnaptól kevesebbet szívok, vagy gyengébb cigit veszek. Nem lett belőle semmi. Sokáig szerettem cigizni, szerettem az ízét, a füstjét, aztán fokozatosan elkezdtem tudatosítani magamban, hogy milyen káros hatásai vannak, de nem alkudoztam önmagammal, hogy na még ma rágyújtok. Tavaly decemberben egy nap úgy ébredtem, hogy nem akarok rágyújtani többé. Nem mondom, hogy könnyű volt, mert a környezetemben nagyon sokan dohányoznak, de sikerült ellenállnom, nekem a "majd leszokok, ha akarok" és "valamiben meg kell halni" mondatok hangoztatójának. Csak így megy, egyik napról a másikra, ne alkudozz önmagaddal. Ma már az is zavar, ha valaki mellettem cigizik és rám fújja a füstöt.
2009. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy köhögni kezdtem, azonnal leszoktam. De akkor már késő volt!!! Nem árt igy hozzákezdeni.
2009. okt. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Van ennek a leszokásnak több alternatívája.....sajnos,és nekem én már több ilyenen is túl vagyok.Egy pár jó tanács, de ne ezektől várd a csodát.

1.Vagy lerakod a cigit vagy nem! Olyan soha sincs hogy ez az utolsó szál meg stb....

2.Elhatározod és kész, ne úgy fogd fől hogy kényszer, hanem úgy hogy végre teszel valamit az egészségedért!

3. Nem kell senki mással foglalkozni ezalatt aki okoskodó megjegyzéseket tesz neked,főleg ha még dohányzik is.

4.A dohányos emberek mosolyogni fognak rajtad ki féltékenységből ki pedig zavarában...ne halgass rájuk,és menj a közelükből a kritikus nap-hét-hónap alatt amikor rágyújtanak, nehogy direkt belehúzzanak a dohányzásba, mert ezt nem nehéz ilyenkor.

5.Nagyon erős pszichikai erőre van szükséged ezalatt az idő alatt.

6.Ha ideges vagy ne arra fogd hogy mindjárt rágyújtok hanem arra törekedj hogy lenyugodj, mert ha erre koncentrálsz akkor tuti rá pöffentesz.

7.Különben is nevetséges hogy a cigarettás ember rágyújt akkor is ha jó kedve van,akkor is ha boldog, és akkor is ha kimondottan jól érzi magát és mindent azzal ünnepel hogy mérgezi a tüdejét a szervezetét!

8.Végre először gondolj az egészségedre és láss előre az életben hiszen a te életed te tested,és ha a sorsod meg is van írva azt te döntöd el hogy éled le az életed xxx idejét.

9. Minden dohányos azzal védekezik hogy megbetegszik a nem dohányos ember is, de hozzátenném hogy sok öreget ismertem ismerek a környezetemben akit érzáródással műtöttek,és nem szép látvány szét szabdalva az ember még öregen sem.Ja ezek egytől-egyig dohányoznak dohányoztak!

10. Ha netán túl teszed magad az ön sajnálaton,és megerősödsz akaratilag, akkor birtokában leszel egy csodálatos tehetségnek, te magad fogod irányítani az akaratodat tudatosan és nem függsz valamitől.Ez csodás érzés hidd el így jó pár év távlatából leszokás után.

11.Csodát ne várd ha nem te tedd meg saját akaratból!!!!

12.A leszokással járó hátrányokat szép lassan váltsd előnyeidre a dohányosokkal szemben!

13. Ha tudat alatt nem úgy fogod fel hogy valaki kényszerít a leszokásra hanem hogy meg kell tenned ezt a lépést a magad egészségének érdekében, akkor hidd el másképpen értékeled önmagad is a későbbiekben.

14.A nemdohányzás előnyei: Akár találsz magadnak egy hobbit ami az egészségedre is jó hatással van a tetted.Sőt én mondom hogy a mozgás sport rendszeresen jót tenne ha eddig nem tetted volna meg.Rájössz hogy a cigi csak elnyomta eddigi kreatív tulajdoságaidat akár.Nem fügsz semmitől így ha ügyes vagy lecsökkented a magadra költött napi pénz összegét, amit rakj félre ha tudod (ez is akaratodon múlik)gyüjtsd és vegyél valamit a cigire költött összegből hogy látszata legyen.

15.Én jó magam ameddig dohányoztam mindent legyen az jo vagy rossz dolog úgy éltem meg, hogy rágyújtottam,és kész.

Manapság hogy nem dohányzom megoldom a problémákat higgadtan és nyitott szemmel járok a világban, nem könnyű de legalább adok esély a szervezetemnek ami ajándék a természet részéről és mi emberek ezt szívesen tönkre is tesszük mint mindent körülöttünk.Ja és a gyerekem nem úgy nő fel hogy látja a számban lógni a bűz rudat, így esélyt adok neki is arra hogy nem úgy nő fel hogy azt látja a cigi mindent megold apunak anyunak!

16.Fontos még hogy ne felpörgesse és idegesítse magát az ember ha bökkenő vagy gond van hanem nyugtatni próbálja az agyát ez hatékony hosszú távon. Egyébként én is beszoktam még gurulni néha csak akkor már nagyon nagy baj van,és cigis koromban 1 doboz cigi lenne még az ára pluszban anyagilag mind egészségileg.Én mosolygok az ideges emberen olyan idiótának látom mert piti dolgokból csinálnak az emberek hatalmas nagy veszekedéseket, mint ha az lenne a fontos ki az idegesebb.

No sok sikert annak akit esetleg jobb belátásra bírtam és megindult valami ésszerű gondolat a tudatában a cigaretta elnyomása alatt.Remélem egyszer ő is tud majd jó tanáccsal szolgálni mások érdekében.

2009. okt. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!