Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez miért van? Kezdek rászokni?

Ez miért van? Kezdek rászokni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.

Eddig kocadohányos voltam, volt olyan, hogy hónapokig nem szívtam egy szál cigit sem, mert nem kívántam, de amikor rámjött, akkor rágyújtottam, a márka változó volt, Kék Multi, Ezüst Kent...

Most 2 napja vettem 1 doboz Ezüst Marlborot.

Mert már nagyon rá akartam gyújtani egy szálra, ma reggel is rágyújtottam, mert szabályosan hiányzott, délután is elszívtam egy szálat, most mégsem gyújtanék rá, mert jelen pillanatban nem kérnék. Szóval kibirom a napot, ha kell. De tudom, h holnap reggelre megint hiányozni fog. Kezdek rászokni??


2009. okt. 21. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet! De ha már magadnak is gyanus vagy, inkább parancsolj megálljt a dohányzásnak. Addig, amig a szenvedély el nem hatalmasodik rajtad.
2009. okt. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nemcsak a nikotin miatt szoksz rá hanem mert rászoktál arra is h elszívsz 1et, próbálj nikotin mentes cigit szívni
2009. okt. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nikotin mentes? Konkrét márkát és árat tudsz mondani?
2009. okt. 21. 16:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kezdesz rászokni hanem már rászoktál. Hiszen egy nemdohányosnak eszébe sem jut rágyújtani egyetlen szálra sem. Nem egy jó dolog a büdös száj.
2009. okt. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, már rá is szoktál. Ez így megy.


De szerintem most tedd le, mert ha most nem tudod akkor később sem fogod tudni, és mikor ezzel szembesülsz akkor nagyon rosszul fogod érezni magad hogy akaratgyenge vagy.

2009. okt. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

rászoktál.


de szerintem ne tedd le, fiatal vagy, megengedheted magadnak anyagilag..... most kell.

2009. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a cigi csak annak jo aki már rászokott és kivánja
2009. okt. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

a rászokást nem egy dolog okozza a ciginél, de kb. ilyen a sorrend:

1. megszokás (hogy kb. óránként kapsz valamiből valamennyit - majd "szükséggé" válik a szervezeted számára)

2. nikotin (a rászokás elején a nikotin van az első helyen)

3. a marlboro találmánya, amit már minden dohánycég átvett. Ez: a dohánylevelek befújása vékony ammónia réteggel - ez fokozza a szervezeted rászokási hajlamát

4. szociális késztetés. Ha rágyújthatsz és látsz mondjuk az utcán valakit cigivel, akkor a csordaösztön benned is megmozgatja a dolgokat (pl. eszedbe jut, mikor szívtál utoljára, meg ilyenek)... arról nem is beszélve, ha olyan társaságban vagy, akik dohányosok, nagy százalékban te is rágyújtasz (tisztelet a kivételnek)

2009. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ez most kicsit off de ne haragudjatok érte. Én azt mondom ne szokjál rá, dobd ki azt a kibe**szott ezüst malbit. Most még nem késő abbahagynod ha most nem gyújtasz rá reggelente, és napközbe sem akkor egy hét után nem hiszem hogy hiányozni fog.

Ugyanúgy kezdtem ahogy te. Először csak pár szál, aztán bulikba csak, utána otthon is, most meg már kivagyok borulva ha elfogy a cigim. Ne azon gondolkozz hogy rá vagy e szokva mert elárulom még nem, hanem azon hogy hogy ne szokjál rá.

én kur*a mód megbántam hogy rászoktam 16 évesen, ne kövesd el ezt a hibát szerintem.

F/19

2009. nov. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!