Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elmagyarázná valaki a pipázást...

Elmagyarázná valaki a pipázást (bulikon)?

Figyelt kérdés
Gimiben nem voltam bent ebben a parti-klikkben, szóval csak fél füllel hallottam, hogy a bulikban néha füveztek, meg pipáztak, vizipipáztak...stb. Elmagyarázná valaki, hogy működnek ezek? Füvet tesznek a pipába vagy hogy van ez? (egyetemen legalább tisztában szeretnék lenni, hogy mi hogy megy) KÖSZI!

2013. aug. 20. 19:27
 1/7 anonim válasza:
Mit kellene ezen elmagyarázni? Egyáltalán hány éves vagy?
2013. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, és mint mondtam, nem voltam benne a gimiben a nagy bulizós bandában... Honnan kéne tudnom ezt a füvezés-pipázás dolgot, hogy hogy megy?! Ismerősökkel néha elmentem iszogatni, de nem voltak annyira durva bulik... Tudatlanul meg mégse szeretnék egyetemre menni.
2013. aug. 20. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
vannak erre kitalált pipák, azokra gondolsz?
2013. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy bongok
2013. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom... A füves cigit vágom, meg hogy van vízipipa... De milyen pipák vannak még? Pl. vízipipába mit lehet tenni? (merthogy a marihuána illegális... és boltban is árulnak vízipipát.)
2013. aug. 20. 21:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Vízipipába vízipipa dohányt vagy shiazo követ szoktak tenni de néha ezt megbolondítják egy kis fűvel is.
2013. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 cli_hlt ***** válasza:

Szoktak pipából füvet és hasist szívni.


Ennek megvan az az előnye, hogy nem kell mellé dohányt is tenni, amit ugye nem mindenki szeret, és nagyon egészségtelen.


Pipába ráadásul kevesebb kell, mint cigibe tekerve.


A kannabisz hatóanyagának nem kell nagyon magas hőmérséklet ahhoz, hogy elpárologjon, így nem is kell meggyújtani, elég csak nagyon felmelegíteni. Ezért sima pipából is lehet úgy fogyasztani, hogy gyakorlatilag el sem ég a növényi anyag, csak megbarnul, és összeszárad. Ez azért jó, mert így még kevesebb kátrány jut a tüdőbe, és sokkal kevésbé irritál.


Ilyen célra vannak melegíthető üvegpipák, illetve komoly célszerszámok, ún. vaporizer-ek (vépörájzer), azaz párologtatók. Ezek elektromos kütyük, amik szabályzott hőmérsékleten tartják a kannabiszt, hogy tuti ne égjen meg, viszont a hatóanyagok elpárologjanak.


Míg az égő növényi anyag kellementlen szagú lehet, addig a kannabisz pára kifejezetten jó illatú.

2013. aug. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!