Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem értem ezt a cukorbetegség...

Nem értem ezt a cukorbetegség és hyperinsulinaemia dolgot. Elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés
Hyperinsulinaemiám van. Ha jól értem, ezt azt jelenti, hogy túl sok inzulint termel a szervezetem, ugye? De azt olvastam, hogy ez ha rosszabbodik cukorbetegség is lehet belőle. De a cukorbetegség ennek nem az ellenkezője? Tehát, hogy alacsony az inzulinszint. Vagy valamit összekeverek? Vagy egy idő után a szervezet nem tud ilyen nagy mennyiségű inzulint termelni, és ezért nem termel tovább inzulint? Bocsi, ha hülye a kérdés, de ezt egyszerűen nem értem...

2013. márc. 19. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak létezik egy ún. inzulinrezisztencia, ami azt jelenti, hogy az inzulin, mennyiségétől függetlenül, nem tud hatni, talán erre utaltak abban, amiről olvastál. Ez a 2-es cukorbetegségben van, az 1-es valóban arról szól, hogy nincs, vagy nem elegendő az inzulin.
2013. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, így már érthetőbb a dolog!
2013. márc. 19. 11:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Én se értem, de szerintem éppen olyan rossz, ha valamiből túl sok van ( talán a pénzt kivéve), mintha túl kevés.
2013. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nos, igen, ha pénzből lenne több, annak én is örülnék. :)
2013. márc. 19. 11:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem azt jelenti, hogy a szervezeted egy-egy étkezés után a normálisnál nagyobb inzulinválaszt ad. Vagyis az inzulintermelő sejtek fokozott munkának vannak kitéve. Ez folyamatosan károsítja őket és egy idő után kipurcannak és nem termelnek semennyit. Ekkor alakul ki a 2-es tipusú cukorbetegség.
2013. márc. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, közben már konzultáltam orvossal, és valóban így van, egy idő után "eláradnak", és nem termelnek több inzulint. Nah remélem eddig nem jutok el.
2013. márc. 21. 08:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom a doki mit javasolt, de diétával, sporttal ezt jól karban lehet tartani. Úgy tudom gyógyszert általában csak annak adnak erre, aki túlsúlyos vagy babát szeretne.
2013. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Diéta és mozgás tuti, de sajnos gyógyszer is kell, mert jelentős az eltérés. Bár nem vagyok túl súlyos sem, és babát sem szeretnénk egyelőre. De mire odajutunk, hogy babát szeretnénk, szeretném rendbe tenni ezt a dolgot, hogy helyreálljon, és ne legyen akadálya a babának.
2013. márc. 21. 09:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert, és boldogságot a babához.
2013. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem így lesz. :)
2013. márc. 23. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!