Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egyesek hogy tudnak cigizni...

Egyesek hogy tudnak cigizni évekig, nem félnek?

Figyelt kérdés

Én már lassan 3 éve cigizem, de folyton bennem van az, hogy mi lesz, ha pár év múlva megbetegszem tőle. Azt nagyon nem szeretném, de közben imádok cigarettázni. Mi a francot csináljak ? Nem akarok hisztisnek tűnni, de szüleim orvosok és éjjel-nappal hajtogatják, hogy milyen kárt teszek magamban. Ez az egyetlen káros szenvedélyem és annyira nem tudom hova tenni, mert egyrészt már kezd az életem részévé válni, másrészt mindig egészséges voltam, beteg lenni nem akarok.


köszönöm az értelmes válaszokat


2013. aug. 25. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is kb 3 éve cigizek, szeretek cigizni, de minden egyes szálnál megkérdem magamtól, hogy minek is cigizek?Mire jó ez nekem? Most próbálok róla leszokni, de minden egyes doboz után, muszáj új dobozt vennem, mert nagyon kívánom.
2013. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
próbálj meg leszokni. először kezdd az elektromos cigivel, utána meg már menni fog:)
2013. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

én meg úgy vagyok, hogy nem lettem függő, mások is ezt mondják rólam, hogy látszik, hogy letudnám tenni, de nem akarom és ezt én is így érzem


például volt,hogy néhány hét úgy alakult, hogy nem volt alkalmam cigizni és nem kezdtem kaparni a falakat, hanem egyszerűen megvoltam nélküle


na de amikor itthon vagyok és bármikor megtudom venni a cigarettát, akkor valahogy nem akarok lemondani róla

annyira jó érzés, hogy mondjuk csinálok valamit nap közben és arra gondolok, hogy majd este elszívok egy cigarettát


s próbálom magammal elhitetni, hogy ha a családomban senki nem cigizett, akkor valószínűleg én sem vagyok hajlamos a rákra...ez persze tudom, hogy orosz rulettezés, de már nem is tudom mit csináljak, ha lehetne 1 kívánságom akkor azt kívánnám, hogy bárcsak ne lenne egészségtelen az EGYETLEN káros szenvedélyem, bezzeg másnak több van, de rá se bagózik, aztán megél 70-80 évet :D

2013. aug. 25. 20:30
 4/6 anonim válasza:

Furcsa, hiszen a kérdésedben már benne van a válaszod. Megkérdezed, hogy le kellene szoknod-e, mert egészségtelen és káros, de közben meg kijelented, hogy igazándiból nem is akarsz lemondani róla. Itt a döntés a tiéd. Lehet persze cigizni és közben sokáig élni (ahogy mondtad, hogy vannak, akik simán elélnek cigisként 70-80 éves korukig, persze az egészség az már nem biztos, hogy ezt magába is foglalja), de ezenfelül a tüdőd, a bőröd, a fogaid is mind bánni fogják. Arról nem is szólva, hogy persze eléldegélsz 70-80 évig, de nem mindegy hogyan, nem mindegy milyen életminőségben. Szóval ne csak a rákra, meg a többi belső szervi problémára gondolj, amit a cigi okozhat, hanem arra is, hogy a külsődön is látszódni fog. Maga a cigi szaga meg a ruhádon, a bőrödön, a hajadon... egyszerűen mindenen.

Lehet, hogy a gondolkodásodat kell megváltoztatnod. Ha cigihez nyúlsz, akkor úgy döntesz, hogy itt, a mostban, a jelenben élsz, és nem érdekel, hogy holnap mi lesz, vagy hogy évek múlva lesz-e ennek bármi hatása. Szóval megéri-e most a cigit szívni, majd utána a következményeit elviselni. Ha úgy döntesz, hogy továbbra is cigizel, akkor azt is elfogadod, hogy előbb-utóbb el kell számolnod a következményekkel is és ennyi. Így felesleges aggódni, mert ahogy sok cigis mondja: úgyis mindenki meghal előbb-utóbb.

Mellesleg abba is gondolj bele, hogy a cigi egy pótcselekvés, valamit pótolni akarsz vele, a kérdés pedig az, hogy vajon mit.

Kíváncsi vagyok, hogy végül hogyan döntesz és az indokra is. :)

2013. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha lerakod. Az semmit sem jelent hogy mindig egészséges voltál... [link] Ha aggódsz az egészséged miatt szívj kevesebbet nagyon ritkán gyújt vagy teljesen rakd le. F/29
2013. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a 2. slukk után ha itthon vagyok legugolok és megkérdezem magamtól a szálat nézve hogy ,,mi a fenének ez nekem?" amúgy meg csak magamba megszoktam....nem tudom nálam ez sokszor berögzül én igazából pattintósokat szívok és az ízét szeretem, nekem nem nikotin hiányom van. Betegség nem jár az eszemben, mert akkor bebeszéled magadnak, de mondjuk én nem vagyok egy nagy dohányos napi 1 szál vagy összeülős kertipartis estéken 5-8 :)
2013. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!