Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mondjuk hogy leszokok. Mi,...

Mondjuk hogy leszokok. Mi, mennyi idő után távozik a szervezetből?

Figyelt kérdés
Mennyi idő ez egy 7 éve dohányzónak. napi 2 doboz ment el lassan. És a probléma az is hogy este nem tudok aludni, forgolódok és izzadok. mennyi idő ez még? igen rágyújtanék. most 3. napja hogy nem gyújtottam rá, az első nap katasztrófa volt. Most is nehéz. DE mikor lesz vége ennek a rossz érzésnek? megküzdök vele. mert nem fáj,csak nehéz. írjatok légyszi tapasztalatokat, történeteket véleményeket,bármit.És 3 nap kevés tudom, de nálam nagyon nagy szám, szerettem cigizni. Szeretek cigizni. A jó Isten se tudja egyik pillanatról a másikra miért így döntöttem. DE ,ár nem akarok visszafordulni. Unatkozok, nincs meg a teljes ember érzés bennem. Délelőttre mind a 3 nap nagyon jó kedvem volt, de délutánra elfáradok, álmos leszek. Bent a munkahelyen könnyebb, itthon kegyetlen. Főzök mosok takarítok, de nem foglal le. Pedig igen. Fejben dől el minden. Ezt tudom de adjatok tippeket tanácsokat kérlek

2013. aug. 29. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha igy állsz hozzá, soha. Nem fogsz leszokni. Ne küzdj vele folyamatosan, mert az csak azt jelenti, hogy azzal foglalkozol. Tedd a megszokott napi teendöidet. Amikor eszedbe jut a cigi, csak annyit mondj magadnak, hogy most éppen nem gyujtok rá, és folytasd a tevékenységedet. Ne hagyd, hogy ez a gondolat uralja a perceidet!
2013. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bár a tünetekre nem érkezett nagyon válasz. Leszokni le fogok, mert le akarok. De Miért vagyok fáradt amikor ennek fordítva kellene legyen? miért nem tudok aludni, és ébredek fel, álmodok rosszat, és izzadok este? Ezek aggasztanak? és persze a szervezetemben lezajló eseményekre lennék kíváncsi ezzel kapcsolatban,ha tudna erre nekem valaki válaszolni.
2013. aug. 29. 17:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Szervezetnek idő kell az átállásra. Igen előfordul, hogy néhány ember hasonló kínokat él meg. Álmatlanság vagy esetleg azt fogod álmodni hogy rágyújtasz bármi lehet nyugtalanság és hasmenésről is hallottam, de semmi olyan amit ne lehetne elviselni. Legtöbb a lelki kötődés miatt van. Csak így tovább és figyelj oda a táplálkozásra is nehogy elhízz. Hidd el az az igazi vesztes aki meg sem próbál győzni.
2013. aug. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. próbálok figyelni. Ilyenkor mikor végzek a melóval, nagyon rossz. Ilyenkor jól esne lezárni a heti fáradalmakat, leülni meginni egy kávét, jó zene és cigi mellett. Tehát ezek a bajok. Ugye szerettem cigizni. És mindig mondom magamnak hogy akkor mi van ha rágyújtok, de utána meggyőzöm magam hogy nem szabad és nem kell.
2013. aug. 30. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:

én következő hónapban veszek elektromos cigit (kb 20.000-ért) abba lehet nikotin mentes löttyöket is kapni, nem káros (erről sok vita van) és megadja ugyanazt az érzést.

Én egyszer már leraktam 6 napig semmi bajom sem volt, nem is kívántam, de kíváncsi voltam hogy tisztább tüdővel milyen érzés... másnap megint el ment egy doboz. Kitartás! S ne engedj a kísértésnek, bírd ki!

2013. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én még mindig bírom. Tegnap már voltam társaságba is, dohányzó társaságban igencsak. Nem ittam alkoholt se még most, nem akarom a kiváltó körülményeket. De a házigazda támogatott nagyon. Azt ettem amit épp megkívántam. Persze módjával, odafigyelek a kilókra. Amúgy most is eszek, rágcsálok. Persze rámjön, hogy rágyújtanék, de akkor miért voltak az eddigiek.. Nekem 22 évesen viszeres a lábam, illetve elgondolkodtam, hogy miért szívunk füstöt a tüdőnkbe, ezzel megrövidítve az életünket, és szenvedni hagyjuk a szervezetünket. Próbáltam annyi mindent, talán valakinek jó példa vagy motiváció leszek. Szúrni sosem szúrtam magam, és a heroin kokain előtt megálltam, de azon kívül próbáltam mindent, ittam, füveztem, vagyis még füveznék néha, ha dohányoznék, mert hollandba élek és itt lehet, de erről is le akarok ezzel mondani, mert attól a tüdőm nem lesz elnézőbb ha füvet szívok. Tehát mindezeket kipróbálva azt mondom mégis a könnyebb utat adom a testemnek. Ráncokról nem is beszélve. A vérkeringésem amúgy is ramaty, halolajért fizetek, mert még mellette dohányzom is(tam) ami ugye megint nem olcsó.Arról nem is beszélve hogy én mindig is utáltam emberek közt cigizni, akik nem cigiztek olyanok közt. Pl egy piacon, egy forgalmasabb utcán, mert ők sem mérgeznek engem én viszont igen. Rájuk fújom a füstöt vagy a gyerekekre.Nem szerettem ha dohányzás után, vissza kellett menni a munkahelyemen a többi nemdohányzó kollegám közé. Büdös voltam, és szégyelltem. Tehát tisztában voltam a negatív oldalával is, és ezért tartok ki még most is. Nem gondolom hogy egy elektromos cigi ami ráadásul 20ezerbe kerül, nagy megváltás lenne, mert amíg nem mondunk le a megszokásról, mert szerettem én is cigizni, addig én is mondhatnám hogy na akkor néha rágyújtok. Lehet sanyargatom magam egy darabig, de ha fel is adom, nem költöttem rá többet mint amennyibe került volna a cigi. Nem gondolom hogy lehetetlen elfelejteni a cigit. Mert el akarom felejteni. A barátnőm egy hét múlva adja fel a cigit ha addig sikerül kibírnom. Tehát amúgy is egy lavinát fogok nagy valószínűséggel elindítani. Remélem ők is hasonló kitartással fogják végigcsinálni. Mert mint mondtam , még nekem is megfordul a fejemben, mi van egy szálba ha meggyújtom? Átverem magam. Igen. De már koránt sem annyira nehéz mint volt és ez nyugalommal tölt el, hogy mindig csak könnyebb és jobb lesz.
2013. aug. 31. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!