Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 4 éve cigizek, napi fél...

4 éve cigizek, napi fél dobozzal szívok el 17 éves vagyok. Ennyi cigizéstől mennyire károsodott a tüdőm, a nemiszerven, stb?

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 16:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
1 szálltol is rocsolódik... Akk tippelj
2013. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
5%
Szóval már 13 éves kordtól cigizel én még akkor nem is tudtam mi az vagy menőségből csinálod vagy nem tudod ki fejezni önmagad. Már egy szál cigi is elvisz annak is több hónap kell hogy teljesen ki tisztuljon és ha te már 4 éve cigizel akkor ár van elég bajod a szervezetednek megfoglak nyugtatni lehet amire felnősz nem áll fel
2013. okt. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Figyu, a bátyám is kb 5-6 éve cigizik, Ő 20 éves. Már mindenféle baja van tőle, egyfolytába köhög, volt már férfi gondja is vele(nem tudom pontosan, hogy mi), most megy tüdőszűrésre, stb. van aki hajlamos az ilyen dolgokra a cigi miatt, de szerintem ne várd ki a végét, ne kockáztass...
2013. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem adok neked 15évet,ha így folytatod.gondolkozz már 13éves korod óta cigizel.Napi fél Doboz ráadásul.csak tudnám miből finanszírozod magadnak....meg ,hogyan jutsz hozzá.Sajnálom a családod.
2013. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sokat, mert gyerekkorodban kezdted, és akkor még jobban árt... de ha most abbahagynád, még nem lenne késő.
2013. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Ah ne csak a tüdőd és a péniszedet féltsd. Kezd el izgulni a fogaid miatt is, az ínysorvadás miatt!

Most mondjam azt, hogy megérdemled? Te legalább tehetsz arról, ami vár rád.

2013. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez már karrier. Mivel a test gyors növekedési szakaszában is dohányoztál a tüdő sejtjeibe a korom és a kátrány szemcsék már belenőttek. A te tüdőd már feketébb, mint a korosztályodé , akik nem dohányoznak.

Az égéstermékek, amelyek lejutnak a léghólyagokba és a kis hörgőkbe ott első körben, miután testidegen anyagnak számítanak egy fokozott váladék képződéssel járó reaktív gyulladást indítanak meg. Kezdetben ez a váladék kevés, fehér vagy átlátszó. Évek alatt ez besűrűsödik, sárgává majd zölddé válik a genny miatt. Ezt lehet látni reggelente az utcán, mikor olyan ember ment előtted, akinek már krónikus hörghurutja van és köpködi ki ezeket a zöld szemű csulákat. Először csak az a tünet, hogy egy-egy léguti hurutos betegségből elhúzódó a felgyógyulás, a köhögés hetekig megmarad.

Azoknál , akik korán kezdik sokkal nagyobb valószínűséggel alakul ki 30-35 éves korukban tüdőrák.Gondolj bele addigra már 17-22 éve cigizel.

Akkor már, ha fél tüdőd lesz nem fog érdekelni, hogy mi lesz, tudsz-e teljesíteni az ágyban. A napokat igyekszel túl élni majd. Aki pedig már operálhatatlan, gyakorlatilag a köhögési rohamok során véres köpettel felköhögi a szétfoszlott tüdejének a darabkáit markába.

A nikotin mind a szív koszorús ereit, mind a nemi szerved ereit szűkíti. És igen így lehet gondod az ágyban.

De, hogy te a dohányzás következményei közül melyiktől fogsz szenvedni, ezt nem lehet megmondani. Majd kiderül és akkor meg kell küzdeni vele. Csak akkor majd nem kell rinyálni, hogy miért történik ez velem, hanem megveregetheted a vállad, hogy hogy ez igen, erre gyúrtam és ez sikerült is.

Én is dohányoztam, de már felnőtt koromban kezdtem. Napi 3-7 szálat. Én biztos vagyok benne, hogy a kialakult magasvérnyomásban szerepe van, mivel szűkíti a nikotin az ereket. Most gyógyszert szedek, hogy ne kapjak agyvérzést.

Én ezt kaptam ki a lehetséges hatásaiból és nem vagyok boldog. 4 éve nem gyújtottam rá. Életem legrosszabb döntése volt, hogy elkezdtem cigizni.

2013. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezek a mostani Cigik ráadásul egyre ocsmányabbak,mindenféle vegyszerrel kezelik...egyel több ok,hogy a földbe tegye a kis segged.Ha reggelente arra ébredsz,vagy már arra ébredsz,hogy irgalmatlan köhögés inger jön rád,akkor ott már nem picit a gond.Ismerek egy Matek Professzort,őt is a tüdőrák vitte el (keserves kínok között).Az előttem állónak totál igaza van..ezért nem is részletezem a dolgot.
2013. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én is 12évesen szoktam rá... a 74 éves apám 12évesen, a 83éves nagyapám(anyai) 14 évesen, a háziorvosom 67 11évesen... ne ijesztgessétek szegény gyereket, meg ne jósolgassatok itt 15 éveket...

én 13 évig szívtam napi 1-2 dobozzal, 25 évesen szoktam le, hozzáteszem nem volt könnyű, azzal a lendülettel kezdtem el sportolni is, a vérnyomásom visszaállt 120/70re 10km-t lefutok egyben... valószínűleg nem ép már a tüdőm, de jelenleg sokkal jobb fizikai állapotom van, mint sok nemdohányos kortársamnak... nem csak a dohányzáson múlik az egészséged, de nagyban befolyásolja azt, ez tény...

2013. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sajnálom, meg fogsz halni'
2013. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!