Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek mondjam meg...

Szerintetek mondjam meg anyának? (marihuana) Többi lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ugye mindjárt itt az őszi szünet. Az egyik spanom megkérdezte nem lenne e kedvem a szünetben elmenni hozzá. Lenne ott fű. Anyának eddig mindent elmondtam, a többiek nem mondják el a szüleinek de nemtudom... Nagyon kíváncsi vagyok milyen. Utána mondanám anyának, hogy beleszívtam. Csak nagyon keveset akarok belőle, nem akarok fullon beállni. Ti mikor szívtatok elősször? Kipróbáljam? Ne mondjam neki el?

14/F



2013. okt. 22. 17:02
 1/9 anonim válasza:
67%
Nem kell azért füvezni, mert a többiek is csinálják. Ha nagyon érdekel, akkor egy slukk maximum, de úgyis nehéz lesz megállni, ha már belekezdtél. 1 slukknál én nem feltétlenül mondanám el otthon, de olyan nem nagyon szokott előfordulni, ha valaki már elkezdi. Szerintem ne szívj, és nem lesz lelkiismeret furdalásod se. (Ha szívsz és elmondod otthon, azzal hatalmas vihart kavarhatsz. Bár nem tudom, mennyire liberálisak a szüleid, az enyéim biztos azonnal rácsörögtek volna a többiek szüleire, aztán én lettem volna a szemét, hogy elmondtam otthon.) Summa summarum, ne füvezz, nem olyan poén, mint amilyennek mondják.
2013. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Ne próbáld ki, és akkor nem kell titkolnod semmit. Ennyire egyszerű.

A fű - bármit is mondanak egyes értelmes egyének - az első lépés a drogfüggőség felé. Miért is kell megtenni ezt a lépést? Hogy attól menőbb leszel? 40 évesen, három elvonón túl nem az fog számítani, hogy menő voltál-e 14 évesen...

2013. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi, a keresztapámmal megbeszélem, vele lehet beszélni ilyenekről! :) köszi a választ ment a zöld kéz
2013. okt. 22. 17:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elmeséltem anyámnak, amikor először (és eddig utoljára) kipróbáltam :) Ha ez így felmerül benned, hogy elmondhatod neki, akkor gondolom, hogy anyád nem egy konzervatív házisárkány. Mondd el nyugodtan.
2013. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jo hogy a fű nem okoz fizikai függösèget,szval azal nem nagyon mennèl elvonora.plusz a fű nem kapu drog ezt màr rengeteg felmèrès megàlapitotta,a fű fogyasztok szàma 10 èv alatt meg 10 szerezödött de a kemèny drogot fogyasztok szàma nagyàból ugyan akkora!
2013. okt. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi az a Marihuána?

-A "Marihuána" alatt a Kannabisz növény szárított virágát értjük,amely tartalmazza a "non-narkotikus" kémiai anyagot a THC-t.Ezt fogyasztják szívás vagy evés útján.A növény különböző fajtáji,különböző intenzitású hatást idéznek elő a nyugtatótól akár az enyhén stimulálóig.


2.Kik használnak Marihuánát?

-Erre a kérdésre nincs egyszerű válasz,nem létezik egyszerűen tipikus profil amibe minden Marihuána fogyasztót bele lehetne sorolni.Több ezer éve használják orvosi,társasági,vallási,és ralaxációs célokból is.Világszerte több elnök,művész,ügyvéd,író,zenész,feltaláló,munkás ember,politikus és közéleti szereplők is használták/használják.


3.Mióta használnak az emberek Marihuánát?

-A Marihuánát az őskor óta használják.Míg a munkás emberek és dolgozók nagy része a nyers növényt fogyasztotta többnyire,addig az arisztokrácia inkább a hasist részesítette előnyben,amely a szárított növény virágából készül.Ez nem okozott semmilyen problémát és egyáltalán nem tekintették negatív dolognak egészen az 1930-as évekig amikor az első félre informáló kampány és tiltó törvények megszülettek az Amerikai Egyesült Államokban.


4.Függőséget okoz-e a Marihuána?

-Nem,a Marihuána függőségi potenciálja jóval alacsonyabb a jelenleg legális drogokénál mint például a kávé vagy a dohány.Ma már tudjuk hogy a populáció nagyjából 10%-a rendelkezik "függőségre hajlamos személyiséggel" és az ő esetükben sem nagyobb az esélye annak hogy a Marihuánától erősebb függőség alakulna ki bennük mint ha csokoládét vagy magas cukor tartalmú üdítőket fogyasztanának.Szociológus szakértők szerint korai felnőttkorban a legjellemzőbb a Marihuána használat ami ezután fokozatosan redukálódik és évekkel később már abszolút nem tölt be jellemző szerepet a legtöbb ember életeben.


5.Túl lehet-e adagolni/Bele lehet-e halni a Marihuána fogyasztásba?

-NEM,a Marihuána fogyasztásba soha senki nem halt bele.Ahhoz hogy valaki halálosan túladagoljon Marihuánától nagyjából 1kg füvet kéne elfogyasztania egyszerre úgy hogy ez a mennyiség mind egyszerre szívódjon föl a szervezetében (kizárólag egereken tesztelték ezt és a teszt során is csak az egerek fele nem élte túl a kísérletet). Soha az emberiség története során nem dokumentáltak egyetlen esetet sem amikor egy ember túladagolta volna a Marihuánát.Ez részben betudható annak is hogy fajtától függően már 1gram elfogyasztása után is jelentős nehézséget okozhat a fogyasztás azonnali folytatása.


6.Bűnözéshez vezet-e a Marihuána használat?Vezet-e keményebb drogok használatához a Marihuána?

-Nem.A legtöbb Marihuána használó egyetlen "bűne" az hogy Marihuánát használnak.Igaz hogy sok kemény drog használó szintén fogyaszt Marihuánát,de a "kapudrog" elmélet már rég megdőlt hiszen szinte mindenki legális drogokat használt először mint például a cukor,kávé,cigaretta,vagy alkohol.


7.Nem lesz erőszakos az ember a Marihuánától?

-Nem.Sőt Harry Anslinger,a Szövetségi Narkotikus Drogokért felelős Iroda igazgatója annak idején azt mondta a kongresszusnak hogy a Marihuána épp az ellenkezőjét teszi - békéssé és pacifistává teszi az embereket.Amennyiben Mr.Anslinger igazat mondott(amit nem gyakran tett a Marihuánával kapcsolatban)akkor az újra legalizálás jó módja volna annak hogy vissza szorítsuk az erőszakos bűncselekmények előfordulását a társadalomban.


8.Milyen hatással van a Marihuána az egészségre?

-Semminek az elszívása nem egészséges,de a Marihuána eseteben ez jóval kevésbé veszélyes az egészségre mint a dohányzás.Sőt a legújabb tanulmányok szerint a csak Marihuánát(tisztán) szívók tüdeje szinte ugyanolyan jól teljesít mint nem dohányzó nem füvező társaiké.Természetesen mint más hasonló drogok esetében pl. az alkohol vagy cigaretta,kiskorúak számára a fogyasztás nem ajánlott.A Marihuána mint gyógyszer több száz betegség ellen alkalmazható bizonyítottan pozitív hatással a stressz oldástól a glaukómán át akár a rákos megbetegedések terápiás kezelésében is.


9.Mi a helyzet akkor az ilyesztő adatokkal és statisztikákkal amikről hallani?

-Ezek nagy része elrettentés céljából készült,tudományosan megalapozatlan,elfogult vagy túlzottan sztereotipikus feltételezések alapján.Egy híres példa erre Dr Gabrial Nahas,aki több ilyen tanulmányt is össze tákolt mire felmondtak neki a Nemzeti Egészségügyi Hivatalban mielőtt vissza vonta összes addigi tanulmányának eredményét.Az egyik ilyen kísérlete során majmokat gázosított el 5 percen át több Marihuána füsttel mint amit egy átlagos füves egész élete során beszívna,és ezen kísérlet alapján próbált meg megalapozatlan,és messzemenően elfogult következtetéseket igazolni.Ebből a kísérletből származik az a tévhit is hogy a Marihuána pusztítja az agysejteket.Azt nem tették hozzá a kísérlet leírásához hogy a majmok agysejt károsodását az oxigénhiány okozta nem pedig a Marihuána.


10.Mit tehetek a Marihuána Legalizációval kapcsolatban?

-Egyetlen független kormány panel sem javasolta még a téma tanulmányozása után hogy a használókat bebörtönözzék.Sőt gazdasági válság és magas munkanélküliség idején a törvényhozókra még fontosabb volna hatást gyakorolni annak érdekében hogy újra Legalizálják,adóztassák meg,és kössék életkorhoz a növény termesztését és fogyasztását,ahogyan teszik ezt a dohánnyal és az alkohollal is.

2013. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne parázz, szerintem nyugodtan kipróbálhatod. Az, hogy a fűtől egyenes út vezet a heroinig, egyszerűen egy hatalmas baromság. Rengeteg ember használ füvet és él mellette teljesen normális életet, ez nem durvább mint egy enyhe részegség, sőt, kevésbé ártalmas és jobban kontrollálható!

Viszont azt tartsd észben, hogy az első alkalom lehet, hogy nem lesz akkora durranás, mint amire számítasz. Nekem például csalódás volt az első alkalom, de mástól is hallottam már ezt. Persze egyénfüggő a dolog, szóval majd kiderül :)

Anyukádnak akkor mond el, ha tudod, hogy nem fog őrjöngeni miatta.

2013. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
elsönèl nekemse volt semmi!am csak ne bio füvet szivjatok az valami vegyszerezett szar!
2013. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az előttem szóló írja, ha ki akarod próbálni, úgysem fog senki lebeszélni, de NE ilyen bio, meg herbál, meg spice, meg tököm tudja hogy hívják még szlengben szemetet szívjatok, hanem valódi marihuánát.

A marihuána nem kapudrog, csak abban az egy esetben, ha eleve benned van a kíváncsiság ebben a témában. Én már jó másfél évtizede fogyasztom, az első 3 évben napi rendszerességgel, aztán egy kialakult személyiség zavar miatt, volt pár év kihagyásom, majd mikor magasabb fizetési kategóriába kerültem és van rá pénz, hogy évente 4-5 alkalommal kiruccanjunk családdal haverokkal Hollandiába, akkor szívunk is... hidd el nincs nagyobb élmény(persze csak ezen a vonalon), mint pár haverral, és a szüleiddel esetleg még az ő szüleikkel bemenni egy coffee shop ba és rottyra szívni magatokat...

Persze nem mondom, hogy a fű olyan nagyon jó dolog, megvan az árnyoldala is, pl ha hajlamod van bármiféle mentális betegségre, ami lehet, hogy soha nem derülne ki, akkor azt elősegítheti, nálam ez a deperszonalizáció, ami "szerencsére" csak rohamokban jelentkezik, de tudok vele együtt élni.

Mint említettem abban az esetben lehet kapudrog, ha eleve megvan benned az érdeklődés a drogok felé, ez szerintem függ a haverjaidtól is, hogy ki milyen irányba húz... vannak drogok amikre nem lehet rászokni, mert a hatásuk nem feltétlenül "jó" pl a hallucinogén anyagok, akik ebbe az irányba mennek azokról csak ritkán hallani bármi rosszat, akik a cocain heroin irányába, azok bizony csúnyán leépülnek, persze kivétel náluk is van, de nem sok...

Amúgy a történelem folyamán a legtöbb művész, festő, író, költő, szobrász, nagyon sokan közülük fogyasztottak különböző pszichoaktív drogokat...

Ebbe a kategóriába sorolható a koffein és a nikotin is, csak ezek valamilyen oknál fogva társadalmilag elfogadottak...

De sok marihuána és lsd fogyasztó uriembernek köszönhetünk mára már szinte nélkülözhetetlen forradalmi fejlesztést számítástechnikában, internet, mobiltelefonokban, mindenféle zenélő kütyükben...

2013. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!