Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Társaságban cigizek, otthon...

Társaságban cigizek, otthon nem. Miért?

Figyelt kérdés

Próbálok leszokni a cigiről, sikerült azt kibírnom, hogy 1 hétig ne cigizzek (vagyis a nikotin hiányt sikerült legyőznöm, hozzáteszem nagyon nehezen). Amint társaságba megyek (pl.: iskola, átjön egy haver vagy mondjuk kimegyek a buszmegállóba) rám tör egy nagyon erős vágy, hogy rágyújtsak, ez miért van és, hogy lehetne megszüntetni?

Sokszor szorongok egy társaságban cigi nélkül.


2013. nov. 7. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
nálam is ugyanez a helyzet :S
2013. nov. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok, hogy ha egyedül vok, 1szerűen nincs kedvem szívni
2013. nov. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez majd csak idővel fog enyhülni, nem egyik napról a másikra. A cigi rettentő erős pszichikai függést alakít ki, cselekvésekhez, hangulathoz köti az agyad és ez nem múlik el könnyen. A dohányzás egy életforma. Egyszer olvastam arról egy nagyon jó írást, a szerző ahhoz hasonlította a cigizős létből a nem cigizősbe váltást mintha hirtelen Windows helyett Linuxot kellene használnod: idegen, szokatlan, szorongást kelthet, azzal a problémamegoldással akarod kezelni mint a régit vágysz vissza a régihez..stb. De aztán szép lassan alkalmazkodsz. Kitartás.
2013. nov. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Cigizés társasági esemény. Bandázás. Tökjó.
2013. nov. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a 3-as válaszolóhoz tudnám kapcsolni az én leszokásomat. Hiába nem cigiztem egy hónapig, nem is kívántam, ha jött egy régi barátom akivel mindig cigiztünk a gangon akkor rámtört a vágy hogy cigizzek. Hosszú folyamat leszokni, de az eleje a nehéz.
2013. nov. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Társasági/alkalmi dohányos így válik kényszerdohányossá. A többség úgy kezdi, ahogyan te, először buliban, haverokkal kezd rágyújtani, de ekkor még nincs kényszer és otthon nem gyújt rá, aztán eljut ehhez a szinthez, ahol most te vagy, hogy már kényszert érzel rágyújtani szociális helyzetekben. Ez csak fokozódik és később már nem lesz szükséged társaságra sem, mert magadtól is ráfogsz gyújtani.

Kiábrándító érzés saját magadra nézve az, hogy szorongasz egy ilyen szükségtelen dologért s ha ezt te is érzed, akkor beláthatod azt is, hogy ez már a függőség kezdete. Innentől kezdve döntsd el te magad, hogy megéri-e neked ezt továbbcsinálni.


#4-es: tanulj meg írni.

2013. nov. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már 7 és fél éve dohányzok, volt, hogy megvolt a napi 1.5 doboz. Most már le tudok mondani otthon a cigiről, társaságban meg próbálkozok. :)

2013. nov. 8. 19:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert hiányzik a társaságban jobban megkívánod mint amikor egyedül vagy, ettől független menni fog, ügyesvagy:)
2013. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!