Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van az, hogy hiányzik a...

Miért van az, hogy hiányzik a cigi, mikor meg rágyújtok, rá jövök, hogy ezért nem cigizek, majd megint hiányzik?

Figyelt kérdés

Szóval mikor cigizek, nincs is szükségem a cigire gondolok erre, büdös füstös lettem, nem cigizek újra! Majd eltelik 1, 2 hónap, és megint olyan érzésem van, hogy cigizni kéne! Mikor lesz rá alkalmam, megint "szar cigizni!" nincs az az érzésem, hogy "ezaz! Ez hiányzott! :)" hanem megint az a "ezért nem cigizek, mert minek!"

És 2 hónap múlva ismétlés!

Szóval valahogy van késztetés, hogy cigizzek, jó lenne, de miior cigizek, akkor meg nincs jó érzésem! De aztán megint jön a jó lenne cigizni érzés!


Mi a fene ez? Aki cigizik, és nem jut cigihez sokáig, az örül, hq megint tudcigizni nekem meg nincs ez!



2013. dec. 24. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert függő vagy, de csak pszichológiailag. Pár hónapos kihagyások bőven elegendőek ahhoz, hogy nikotinfüggőség már ne legyen. Ezért nem jön az "ezaz" érzés. Jobb lenne, ha megpróbálnád legyőzni és egyáltalán nem gyújtanál rá. Keress mást, ami ilyen "ezaz" érzést ad neked, és szokj át. Pl sport, vagy szotyi :), vagy bármi.
2013. dec. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"Mert függő vagy, de csak pszichológiailag" és az rosszabb mint ha a nikotintól függenék?
2013. dec. 24. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen! Sokkal rosszabb.
2013. dec. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is rossz. Látod, hogy nem okoz boldogságot neked a cigizés, mégis cigizel. Rosszabb lenne persze, ha folyamatosan cigiznél, de így sincs semmi értelme.
2013. dec. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ilyenről még nem is hallottam! És ez miért alakult ki? :O
2013. dec. 24. 13:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezt használtad a stresszoldásra, önjutalmazásra, és megszoktad, hogy jó érzést kapsz tőle. Azóta már nem kapsz jó érzést tőle, de mégis vissza-visszatérsz, hogy hátha. Én írtam az elsőt is, és továbbra is úgy gondolom, hogy tudatosan kéne keresned valamit, amit "önjutalmazásra" használsz a cigi helyett, hogy ugyanúgy meglegyenek azok a kellemes, csak magaddal foglalkozós pillanataid, viszont a cigi helyett mással.
2013. dec. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert érzelmileg kötődsz hozzá.

Kellemes Ünnepeket!

2013. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!