Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Így lehetne okosan cigizni?...

Így lehetne okosan cigizni? Kitudom játszani a tüdőrákot, meg a sok egészségre ártalmas cuccot? Ésszel cigizve?

Figyelt kérdés

Szóval, a legtöbb dohányos akit ismerek, ész nélkül szívja a cigit, várnak a buszra, cigi, kicsöngettek, cigi, lefekvés előtt cigi, reggeli kávéhoz cigi... Aztán ezt csinálják hónapok, évek óta egyfolytában, és nem csodálkozom, hogy már köhögnek tőle sokan.

És azt mondják berúgni sem annyira baj, ha az ember mértékkel csinálja, mondjuk havonta 1x, nem pedig hetente 2X mert ez már sok a májnak.


Mi lenne, ha úgy cigizne az ember, hogy veszek 1 csomag dohányt, azt elszívom, de azt se így, hanem ésszel! beosztom, hogy HA van kedvem elszívok 1 szálat max! és majd máskor egy másikat! De nem ám úgy mint akiket említettem, hogy bemegyek a boltba, de előtte sszívom, kijövök, és szívok egy másikat! Nem, szépen keveset, ritkán.

És ha elszívtam azt a csomag dohányt, akkor nem cigizek újra olyan 2-2,5 hónapig. Ekkor van a szervezetemnek ideje kicsit megnyugodni, vissza szokni a nikotintól való függőségre.

Majd megint veszek 1 csomag dohányt, és megint ezt teszem.

ÉÉÉÉÉS Tegyük fel, hogy tényleg megállom, hogy ne szívjak el egy nap 5 szálat, hanem tényleg, keveset, beosztva azt a csomagdohányt!(bár tudom úgyis azt mondjátok úgy sem tudom megállni, de mivan, ha tényleg??)

Így a szervezet nem károsodik nagyon nem? Szépen károsítja az ember picit, majd pihenteti, majd károsítja, majd megint pihenő.


Így ki lehet játszani az egészség tönkre tételét?

Vagy annyit érnék el, hogy nem 2 év alatt megyek annyira tönkre mintha úgy cigiznék mint amit írtam, hanem mondjuk 2x2 év, azaz 4 év múlva jutnék el oda mint Ők 2 év alatt?



2013. dec. 24. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez szépen hangzik, de az életben nem fogod tudni betartani.
2013. dec. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek cigizel? Azzal tudod "kijátszani" az egészséged tönkretételét ha leteszed a cigit.
2013. dec. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nem véletlenül okoz függőséget a nikotin.

ez így jól hangzik, de nem ez lesz, hidd el.


akkor lesz a legjobb, ha rá se gyújtasz. nem a mennyiség a lényeg, hanem maga a cigi.

2013. dec. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

próbáld ki ugyanezt ciánnal...

na jó, az túl durva, legyen valami enyhébb méreg

de még annál sem fog ez működni

ez elmélet szép, csak kár, hogy nem működőképes

2013. dec. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előbb -utóbb úgy is rászoksz keményen. Aztán már ő diktál.
2013. dec. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenki másképpen hajlamos a rászokásra, ha valaki elkezd naponta gyújtani hamar rászokik. Teljesen kijátszani szerintem nem lehet max csökkenteni a kockázatot.
2013. dec. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, nagy önfegyelem kell hozzá, egyik ismerősöm képes volt rá, neki egy doboz egy hónapra elég volt de volt hogy tovább is, volt hogy több hónapra letette.

Boldog Karácsonyt!

2013. dec. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A függőség miatt majd egyre több és több kell... Nem rögtön, hanem idővel...

Utána pedig valószínűleg jön az a periódus, hogy megmagyarázod magadnak: "jajj, én csak bulik, összejövetelek alkalmával gyújtok rá ami nincs olyan gyakran, ill ilyenkor többbet szívok a kelleténél", stb...

Ezen kívül ha az adag nem is nő, mindig sóvárogni fogsz utána és akkor lesz "a nap fénypontja" amikor szívhatod, ha nem szívod, ingerlékeny leszel... Én tudom miről beszélek...

2013. dec. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Először is szeretnék pár tévhitet eloszlatni a cigiről..

Tüdőrák...az esetek magas részében a tüdőrák más daganat áttéteként jelenik meg. Ha a daganatra való hajlam benne van a szervezetedben cigi nélkül is rákos leszel. És ez így van szinte minden rák fajtával..persze nem tesz jót neki a dohány és előfordul az esetek kisebb részében, hogy valóban csak a dohányzás tehető felelőssé..szájrák, gégerák..ezekhez kell az is, hogy absz igénytelen legyen a szájhigéniád kb mint egy hajléktalannak.

2. a nikotin függőséget okoz..miért akarod szívni?..mert jólesik..mert kell..egyre többet úgy érzed majd, hogy kell, hogy megnyugtat stb..és már rá is szoktál..:)

3. a szervezetnek sokkal megterhelőbb, hogyha azt csinálod, hogy egyszer cigizel egyszer nem..mindig alkalmazkodnia kell

4. napi 2 szál cigi semmilyen káros hatással nincsen az emberi szervezetre! Tudja regenerálni magát.

5. Amiért ÉN le akarok szokni: Büdös, Drága, az energia szintem érezhetően jobb, amikor pár napig nem cigizek, tisztábbnak érzem magam amikor nem dohányzok! :

Bocsi ha túl hosszú voltam !

2013. dec. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A kevés cigi is ártalmas, csak kevésbé. :)
2013. dec. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!