Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Így lehetne okosan cigizni?...

Így lehetne okosan cigizni? Kitudom játszani a tüdőrákot, meg a sok egészségre ártalmas cuccot? Ésszel cigizve?

Figyelt kérdés

Szóval, a legtöbb dohányos akit ismerek, ész nélkül szívja a cigit, várnak a buszra, cigi, kicsöngettek, cigi, lefekvés előtt cigi, reggeli kávéhoz cigi... Aztán ezt csinálják hónapok, évek óta egyfolytában, és nem csodálkozom, hogy már köhögnek tőle sokan.

És azt mondják berúgni sem annyira baj, ha az ember mértékkel csinálja, mondjuk havonta 1x, nem pedig hetente 2X mert ez már sok a májnak.


Mi lenne, ha úgy cigizne az ember, hogy veszek 1 csomag dohányt, azt elszívom, de azt se így, hanem ésszel! beosztom, hogy HA van kedvem elszívok 1 szálat max! és majd máskor egy másikat! De nem ám úgy mint akiket említettem, hogy bemegyek a boltba, de előtte sszívom, kijövök, és szívok egy másikat! Nem, szépen keveset, ritkán.

És ha elszívtam azt a csomag dohányt, akkor nem cigizek újra olyan 2-2,5 hónapig. Ekkor van a szervezetemnek ideje kicsit megnyugodni, vissza szokni a nikotintól való függőségre.

Majd megint veszek 1 csomag dohányt, és megint ezt teszem.

ÉÉÉÉÉS Tegyük fel, hogy tényleg megállom, hogy ne szívjak el egy nap 5 szálat, hanem tényleg, keveset, beosztva azt a csomagdohányt!(bár tudom úgyis azt mondjátok úgy sem tudom megállni, de mivan, ha tényleg??)

Így a szervezet nem károsodik nagyon nem? Szépen károsítja az ember picit, majd pihenteti, majd károsítja, majd megint pihenő.


Így ki lehet játszani az egészség tönkre tételét?

Vagy annyit érnék el, hogy nem 2 év alatt megyek annyira tönkre mintha úgy cigiznék mint amit írtam, hanem mondjuk 2x2 év, azaz 4 év múlva jutnék el oda mint Ők 2 év alatt?



2013. dec. 24. 13:11
1 2
 11/11 anonim válasza:
Én pont így szoktam dohányozni ahogy leírtad, és nem kivitelezhetetlen. Vettem egy 150g-os cigidohányt és napi egyet extrém esetben kettőt szoktam sodorni magamnak. Több mint egy hónapig elég és 1000Ft kb. Nincs szükségem többre, de az a napi 1 az hiányzik. Szoktam néha 1-1 hetet kihagyni egyébként. Lehet h hülyeség az egész de nekem a hangulata hiányzik meg az íze, maga az életérzés...Szerintem ennyi belefér
2013. dec. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!