Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszoktam a dohányzásról, Két...

Leszoktam a dohányzásról, Két hónapja nem kívánom a bagót, előtte 30 évig füstöltem. Az elvonási tünetek:állandó enni akarás, esetleges visszaesés a bagóhoz mennyi ideig tarthat? Tudom, fejben dől el. Döntöttem!

Figyelt kérdés
2014. jan. 7. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Én már 4 év után jól vagyok. Az első 3-4 hónap volt nekem eléggé sóvárgós, de utána még egy jó évig vissza-visszatért a "most csak egy szálat és soha többé egyet sem" érzés illetve tudtam, hogy önmagamnak hazudtam volna, mert simán elbuktam volna. De ez már csak havonta 1-2x .

Most már simán beszélgetek róla, ha dohányoznak mellettem nem szoktam kívánni.

Részemről ez az első 4 hónap volt nagyon nehéz. Hát enni meg még mindig többet eszem sajna, híztam is.

2014. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én egyik hétvégén reggel a bagóval kezdtem a napot, rosszul esett, undor fogott el, el se füstöltem, mert úgy éreztem, kivégez egy szál cigi. Azóta közömbös, ha szó van róla, vagy mellettem dohányzik bárki. A bajom az, hogy nőgyógy műtét után is hízás, most is csak pótcselekvés az evés. Rendszeres tornával próbálkozom.
2014. jan. 7. 21:01
 3/6 anonim válasza:
Az elvonási tünet hasonló az éhségérzethez,nem igazi éhség. Bár az már nem lehet, mert a nikotin 72 óra alatt teljesen kiürül a szervezetből. Inkább pótcselekvés, próbáld magad mással elfoglalni. Akármivel. Csak ne gyújts rá az ELSŐ cigire! Amúgy gratulálok.
2014. jan. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem feltalálni magam mindenfélével ami kreativitást igényel, csak azért, hogy elfoglaljam a kezeim.
2014. jan. 8. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapja hagytam abba. Most szilveszterkor azt mondtam magamnak, hogy na jó, csak most a buli kedvéért, hiszen cigi nélkül nem lehet inni. Elszívtam egy dobozzal, aztán múlt héten is vettem egyet. Láss csodát: nem esett jól. Azt az érzést vártam, mint régen, amikor szinte fellélegzel a cigi hatására. Ez elmaradt. És épp ennek köszönhetem, hogy megértettem végre, hogy semmi értelme többé cigiznem, hiszen ez már csak egy beidegződés. Úgyhogy mostanra lettem benne biztos, hogy soha többé nem akarok dohányozni. Jól nem esik. Drága. Büdös. Ciki. Akkor minek? :) Ha be is villan, mindig erre emlékeztetem magam és akkor megnyugszom :)
2014. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem ilyesmi nagyon ritkán villan be, de rögtön utána ismét elfog az az érzés, amikor azt éreztem, hogy az az egy szál kivégez. Így mára "levegőszívó pótló pipa" sem kell a régen beidegződött mozdulat miatt sem. És amiért ilyen ügyes lettem, rajzolok a naptáramba a nap végén egy virágot. Ez a jutalmam és az egészségem.
2014. jan. 10. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!