Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó idegeskedés és gondolk...

Állandó idegeskedés és gondolkodás ellen milyen természetes gyógymódok vannak?

Figyelt kérdés
Folyton ideges vagyok, nem tudom kipihenni magam, mert gondolkozok. Nem tudok senkivel se beszélni az érzéseimről. Nagyon frusztrál, ha nem rám figyelnek, önbizalom hiányos vagyok nagyon. Ha pihennék, akkor sem megy, mert mindig gondolkozok. A tanulásban is sokat rontottam, állandó gyomorégésem van és fejfájásom, ami korábban ritkán volt. Nem találom a megoldást, de bele fogok őrülni ebbe az egészbe.

2014. jan. 3. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
"Nem tudok senkivel se beszélni az érzéseimről" Barátaid? Lehet az is elég lenne, ha meg tudnád beszélni valakivel a problémáid.
2014. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olyan alapvető dolgok, mint: elegendő alvás, egészséges táplálkozás, és hogy ne csak otthon ülj egész nap, hanem tanulj, dolgozz és töltsd hasznosan a szabadidődet. Legyen valaki, legalább 1 olyan ember, akivel tudsz beszélni az érzéseidről. Lehet ez egy pszichológus is.

Ha ez nem segít, akkor ajánlott szakorvosi segítséget kérni.

2014. jan. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A legtermészetesebb a relaxáció. Nézd meg:


https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo

2014. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hosszúhajú ***** válasza:

én két módszert választanék, mert a komplex kezelés mindig hatékonyabb. Kívül: közeli barát, pszichoterápia, csoport terápia stb, ilyenek... Belül: nagyon enyhe vény nélkül is kapható természetes alapanyagú gyógyszerek, valeriána, hova tabletta, stb... - mert a gond, hogy fel vagy pörögve.

Tapasztalatból azt mondom, csinálj bármit, fordulj valahova vagy valakihez, mert magától nem lesz jobb.

Emellett kell valami, amiben sikereid vannak, mert a sikerélmény hiánya lefokozza az önbizalmad. feküdj rá arra, amiben jó vagy.

2014. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A sikerélmény hiánya már megvan egy ideje.

Jártam régen ingyenes pszichológushoz, de csak ideig-óráig segített, már nem sokban érzem a hatását. Megtanultam relaxálni, az sokat segített, de mostanság nem csinálom. Szedtem valeriana relax-ot az jó volt, de sokba kerül. Citromfű és orbáncfű teát ittam, az orbáncfű nagyon jó volt, de fogamzásgátlóval együtt nem tudom inni.

2014. jan. 5. 21:02
 6/8 hosszúhajú ***** válasza:

mitől vagy ideges? vannak barátaid? mikben vagy jó? mit gondolsz, mi vezetett idáig?

ha nagyon személyes, írhatsz privibe is

2014. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag mindentől ideges vagyok. Az iskola, a sport, a "barátok". Nincs sok barátom, nem is igazán van, inkább csak jó ismerősök.
2014. jan. 9. 20:11
 8/8 hosszúhajú ***** válasza:
ha nem egy konkrét problémától vagy ideges, hanem általában ideges vagy, akkor tényleg valami kis lightos gyógynövényes bogyót bevehetnél, hogy kipihend magad, legalább este. A kipihentség hiányától is lehetsz ideges, az idegességtől pedig lehet gyomorégésed. Ez egy hülye kör.
2014. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!