Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akinek van pénze cigizni, az...

Akinek van pénze cigizni, az valóban nem mondhatja magát szegénynek?

Figyelt kérdés

Nem lopja a cigit, és nem másoktól kunyerál, hanem maga veszi.

Azt mondja haverom, hogy "ne mondja senki, hogy anyagi gondjai vannak, ha van pénze napi 1 vagy 2-3 napi doboz cigire!"

-De hát, csak egy 1000res, nem 4-5 ezer! "Pont ez az!" ezer forintból más 2 napig eszik! Ha látok valakit cigizni, arról egyből azt gondolom, hogy jól megy a szekér!"


Mit gondolsz? Igaza van? Kicsit eltúlozza nem? Azért az 1000ft nem olyan sok, hogy valaki de pénzes legyen! Vagy az?



2014. jan. 15. 10:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Részben egyet értek az ismerősöddel, pláne mikor lóg a cigi a szájából és sír hogy jaj nincs pénz, hogy jaj de drága minden stb.
2014. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Igazad van.

Oké,csak egy ezred,de napi 1 dobozzal az már havi 30 ezer,évi 360ezer. 2 doboznál már 720ezer...


Nekem szüleim panaszkodnak folyton,hogy nincs pénz erre,nincs pénz arra,adjak már (rég önálló életem van jó fizuval).

Eszemben sincs,hisz fejenként másfél dobozzal elszivnak egy nap,az 90doboz 1 hónap alatt,90ezer.Cigi nélkül vigan megálnének.De nem,inkább nyomorognak.

Én meg nem vagyok hajlandó fizetni a cigijük...

2014. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

2-es vagyok

mármint haverodnak van igaza

1000Ft nem sok,de sokszor 1000 már rengeteg

2014. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Igaza. Az havi 30 ezer. Összehasonlítás képpen, én ennyi pénzből eltartok egy lovat és egy pónit - miközben a lótartást jellemzően a gazdagsághoz kötik.
2014. jan. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
Ez egy kicsit összetettebb, de ahhoz mélyebben el kellene gondolkodni! Olyankor is, amikor nassolok, meg kimázolom magam. Egy;bk;nt, meg neveld is meg a szüleidet, megérdemlik, ha már nem mentek el annak idején Taigetosig!
2014. jan. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ, mit nevezünk szegénységnek.


Szerintem a szegénység nem pénz, hanem tudatállapot kérdése. Egy szélsőséges példa: ha Bill Gatesnek hirtelen annyi jövedelme lenne, mint nekem, borzasztóan szegénynek érezné magát. Én ellenben köszönöm, teljesen jól elvagyok így.

2014. jan. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%

Igen, igaza van! Egy doboz cigi ára ott van lassan 1000 forint. Ma 1000 forintból bőven jól lehet lakni, még úgy is, ha az ebédedet megeszed étteremben, menüként: például Pesten az 500 szempárban 700 ft egy 2 fogásos menü. Reggelire, vacsorára összesen mondjuk 6 zsemle, az 100 ft, mellé felvágott, napi margarin adag, meg 2-3 paradicsom, jó helyről vásárolva legyen maximum 300 ft.

Ha magadra főzöl otthon, akkor: egy fél Smack leves, az maximum 100 ft, egy kiló krumpli + hozzá az olaj, az maximum 200, mellé házi szalonna, vagy kolbász megsütése is vagy 300 ft-ra rúg. Nos, így ki is jössz 1000 ft-ra/nap. Szóval, aki a bagója mellett mondja azt, hogy ő jajjj de szegény, azt egyből elkussoltatom.

2014. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

Kicsit tovább számolva:

napi 2 doboz cigi az évi 720ezer

10 év alatt 7,2 millió (hagyjuk a drágulást és hasonlókat)


Tehát ha 10 évig cigi helyett félretennéd,vehetnél egy lakást belőle (helytől függően garzon-3 szoba méretig)

2014. jan. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 besenyőpistabácsi ***** válasza:
80%

Én ha látok valakit az étterembe, mekiben, meg egyéb helyeken, azokról gondolom, hogy jól megy a szekér! Nem egy doboz cigit veszek, hanem dohányt és abból egy csomag 900.- Ft, plusz hüvely 100 Ft hozzá! Az nekem elég három napig, ami e fent említett egy doboz ciginek felel meg! Nem megyek el "jobb" helyre olcsó paradicsomot venni, annyit eszek amennyi jól esik, ez egyszer van egy nap! Ez van olyan egészséges, mint hétszer enni a fogyó miatt!


Azt is számold ki, mennyi házat lehet abból venni, amit fogyó miatt spéci kajákra költesz, ami legalább olyan rákkeltő, mint a cigi! Én hatvan éves vagyok, 45 éve dohányzom és nem folyok le a székről! Nem pepecselek napi három órát az ötszöri étkezéshez, hanem rágyújtok helyette.

2014. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Kettes, jól keresel, és nem adsz anyádnak? És még büszke vagy magadra te gyökér? Akik melósok dohányoznak nálunk, mind tölti a legolcsóbb dohányt a legolcsóbb hüvelybe a legolcsóbb töltővel. Így napi egy doboz megvan 6-8 ezerből havonta.
2014. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!