Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokhatnék le a dohányz...

Jocika147 kérdése:

Hogyan szokhatnék le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok 19 éves, kb 4 éve dohányzom rendszeresen, családban édesapám tart most ott, hogy sajnos nem tudjuk még hogy tüdőrákja van vagy TBC-je. Sokszor elgondolkozom magamban, hogy mit jelent nekem a dohányzás, miért jó nekem az hogy mondhatni a saját halálomat kívánom, aztán mindig elhatározom magam hogy leteszem a cigit, de sohasem jutok semmeddig se el, maximum 1 napot bírok ki nélküle. Lehetne ez egy elrettentő példa ami édesapámmal történik, mégsem jutok el odaáig, hogy komolyan gondoljam az egészet és letegyem a cigit. Tényleg elhatározás kérdése az egész? Ami engem illet nem hiszek ezekben a tapaszokban meg egyéb úgymond gyógyszerekben. Sok ismerősöm aki letette a cigit, mind azt mondja örül, hogy letette, és hogy egy nap úgy kelt fel többé nem gyújt rá, aztán nem is tette. Hol van az a pont amikor én is ezt mondhatom? Nagyon szeretném letenni, gondoltam írok ide, hátha kapok tanácsot. Szóval tudnátok adni tanácsot vagy valami tippet ezzel kapcsolatban?
2014. jan. 28. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:

igen elhatározás kérdése. A legtöbben igy szoknak le én több mint 5,5 éve szoktam le igy egyik napról a másikra. Sokaknak ez segit: [link]

Egyébként az nem mindegy hogy nikotin függő vagy-e vagy megszokás függő. A nikotin függöknek jól jön a tapasz.

2014. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és azt honnan tudhatom meg, hogy én melyik vagyok?
2014. jan. 28. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Először is bízz magadban hogy képes vagy meglenni nélkül, első kőrben próbálj keveset szívni, keress valami egészségesebb pótcselekvést.
2014. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg csak az az egy módszer működik, hogy egyik napról a másikra soha többet cigaretta. Nincs csalás, nincs sunyiban csak egy szál, hanem soha többet.
2014. jan. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy hónapja nem gyújtottam rá. Már egy jó ideje kacérkodtam a gondolattal, hogy leteszem a cigit, egyrészt, mert fontos az egészségem, másrészt nem akartam semmitől függeni. Meg volt az elhatározás, de mindig csak halogattam. Karácsony után nagyon beteg voltam (influenza 39 fokos lázzal), és mivel nem tudtam kikelni az ágyból, így nem is cigiztem, csak napi 1-2 szálat (előtte napi 1,5-2 dobozzal szívtam). És többet nem gyújtottam rá. A motivációm az volt, hogyha kibírtam 5 órán keresztül cigi nélkül, akkor kibírom 6 órán át is, ha 6 órát bírok, bírok 7-et is. Ha 1 napot kibírtam, akkor kettőt miért ne bírnék? Ha már 15 napja nem cigiztem, akkor miért gyújtanék rá megint és rontanám el? Csak az első 3 nap volt nehéz, már nem is hiányzik, sőt, boldog vagyok, hogy abbahagytam. :)
2014. jan. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. jan. 30. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!