Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokhatnék le a dohányz...

Hogyan szokhatnék le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, lány, boldog párkapcsolatban élek. Szeretnénk babát a párommal, hamarosan. De előtte szeretnék leszokni a cigiről. Gyenge az akaraterőm, de már nagyon sokszor megígértem ezt magamnak és úgy döntöttem most végleg leszokok. Mit tanácsoltok?
2008. okt. 30. 13:10
1 2
 1/17 anonim válasza:
34%

A terhesség alatti dohányzás következményeként gyakoribb a magzati halálozás, vetélés, koraszülés és a szülés körüli halálozás.


A várandós időszak alatti anyai dohányzás a magzati fejlődés visszamaradását, idézi elő. E káros hatás miatt kisebb lesz az újszülöttek súlya, testhossza, fej és mellkörfogata.


A terhesség alatti dohányzás a születendő gyermek szellemi, értelmi fogyatékosságának lehet az okozója.


A dohányzó terhesek újszülöttjeinek körében gyakran észlelhető légúti megbetegedés.


A szoptatási időszak alatti anyai dohányzás károsítja a csecsemő egészségét. - Az anyatej közvetíti a dohányfüst méreganyagait!


A terhesség vagy szoptatás alatti dohányzás növeli a "csecsemőkori hirtelen halál" gyakoriságát.


Mindenkinek joga van ahhoz, hogy emberhez méltó, dohányfüstmentes környezetben éljen. És ez vonatkozik a kisbabádra is! Remélem tudtam segíteni!

Üdv. : 13 hetes kislány (Nem dohányzó) anyukája

2008. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Egyszeruen tedd le. Dobald ki az osszeset, es ne vegyel ujat. Alld meg, hogy nem veszel. Gondolj arra, hogy az a sok penz, amit cigire koltesz, mennyire jol jon majd a babas idokben.
2008. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Szia!Az előző válaszadó tökéletesen reagált...!A lényeg nagyon egyszerű:nem gyújtasz rá!!!!!Sosem értettem a hozzád hasonló bagósokat,ez nyafogás...ne haragudj,tényleg nem rosszindulatból írtam...mert tudom,hogy milyen helyzetben vagy.Kell egy kis elhatározás és kész.Én most 24 éves vagyok és kismama,a várandósságom 5.-6. hetéig dohányoztam,ami hiba volt....sajnos nem tudtam a kis pocaklakóról.Miután megbizonyosodtam a tényről,rögtön letettem a cigit...Persze,a szervezeted hiányolja a nikotint,a napi "szertartást" ez kellemetlen,de ki lehet bírni és ha valóban babát szeretnél,ki KELL bírnod!Olyan visszataszító és dühítő egyébként ha pocakos kismamát látok cigivel a szájában...legszívesebben jól...Szóval sok akaraterőt kívánok neked és tényleg...legyél olyan intelligens,hogy abbahagyod!
2008. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Eloszor gondolj az egeszsegedre ( a nagynenem tudorakban halt meg, cigizett, sokat, mindig, mar fiatalon kezdte), aztan ugyanigy nem elhanyagolhato az ARA sem.

Szamitsd ki hogy hetente, havonta mennyit koltesz cigire, es gondold el hogy milyen ertelmes dolgot is tudnal ennek az ertelmetlen, artalmas ciginek az arabol venni.

Napi egy doboz: 400 FT

1 honap : 12000 Ft

1 ev : 144000 Ft

Dobd egy malacba a cigi arat, ev vegen nyisd ki a malacot! Te leszel a legboldogabb!

Sok sikert a leszokashoz!

2008. okt. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Bármily megoldást is találsz, fontos lesz az akaraterő.

Az édesapám erős dohányos volt. Egy orvos ijesztett rá. Egyik napról a másikra abbahagyta. Sajnos már későn. 45 éves volt amikor meghalt. Sok siker!

2008. okt. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeztem a dokimat. Hogy mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy kiürüljön a szervezetemből a cigaretta, mert gyereket szeretnék a közeljövőben. Azt mondta 1 szál cigi több hét alatt ürül ki. Na akkor elgondolkodtam. 3 éve nem dohányzom. Nincs abban semmi hasznos anyag számunkra, de ezt te is tudod. Sok sikert!!
2008. okt. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon egyszerű volt. láttam egy dokumentum filmet a dohányos tüdőről, és arról, hogy terhes nő mikor dohányzik, hogy reagál rá a magzat és hogy milyen hatással lesz a gyerekre akár egy szálcigi is. Erre úgy megrémültem, hogy soha többet nem vettem.


Amúgy leteszed. És nem veszel többet. Az első hét nagyon rossz lesz és nem ajánlom, hogy buliba menjél valahova, mert akkor csak jobban kívánod. De a 4 ik nap bár kívánni fogod, de ha rágyújtasz, nem fog jól esni és lelkiismeretfurdalásod is lesz, amiért megszegted a saját szabályod és ráadásul kezdheted előlről az egészet.


Mindent bele és kitartás! Sok sikert

2008. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
63%
Szia, ajánlanék egy könyvet, amivel nevetve, akaraterő nélkül le lehet tenni a cigit! Allen Carr írta, azt hiszem valami olyasmi a címe, hogy Rövid úton leszokni a dohányzásról! Azokkal meg ne foglalkozz akik csak ítélkezni, fikázódni tudnak. Ez egy komoly probléma és a megoldáshoz bizony nem mindig elegendő a puszta akaraterő, ráadásul azoknál akik így szoktak le magasabb lehet a visszaszokás kockázata. Szerintem az már jó hogy elhatározásra jutottál, olvasd el a könyvet és menni fog!
2008. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Van egy gyógyszer, a neve CHAMPIX. Az agyi receptorokat blokkolja és a nikotin nem tud kötődni. Nekem 18 év kemény dohányzás és ezer próbálkozás után ezzel sikerült. Nekem is gyenge volt az akaraterőm, és nálam a tapasz, rágó, akupunktúra, elektromos hókuszpók sem segített.
2008. nov. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

Hmm aszem csak a hülyék cigznek a mai világban :) én kicsit inteligensebb voltam és evvel áltam elő:

Mivel a papám cigizett és meghalt türőrákban elég fiatalon, de azt hogy kihányja a tüdejét és abba megfullad azt soha nem fogom elfelejteni, elhatároztam hogy soha nem próbálom ki a cigit, 17 vagyok és simán megy, aztán támadt egy ötletem, anyukámnak megmondtam h egy cigi ára 400-500 forint, van aki 1-2 nap alatt elsziv egyet, én nem szivok, de épp ezért járna nekem ez a pénz, :D ő simán beleegyezett szal most a zsebpénzem 500-al több xD egyszerüen nemet mondasz és Ámen, nincs it ellenszer meg mittomén milyen tapaszok, kibirod pár hónapig utánna simán megy...

2008. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!