Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan mondjam el itthon,...

Hogyan mondjam el itthon, hogy cigizek?

Figyelt kérdés
17(F) leszek jövőhéten,és már vagy egy fél éve cigizek,de mindig attól félek,hogy meglát valaki ismerős,vagy a szüleim a városban.Ezért szeretném a tudtukra adni,hogy ne érje őket meglepetés majd,csak azt nem tudom hogyan adjam elő.Csak faterom cigizik a családban.
2014. jan. 29. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
mond azt: apa én is a kovetod vagyok. Sztem ő hamarabb elfogad mint anyud aki nem dohányzik.
2014. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mond el hogy rágyújtasz de lefogod tenni.
2014. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mond neki: Fater adj egy cigit!
2014. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudsz nekik újat mondani. Apád lehet nem érzi meg rajtad, m ő is cigizik, de anyud tuti érzi rajtad.

(Anno anyám is vágta, h cigizek...)

De ha vallani akarsz, először apudnak. :)

2014. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
74%

Inkább rakd le még most, mert később már hiába akarod, nem fog menni, vagy a falat fogod kaparni. Fél év alatt igazából nem is lehet annyira nagyon rászokni szerintem. De gyerekként nekem is hiába magyarázták ezt nekem, "a felnőttek hülyék, majd én tudom". De azért megjegyezném, hogy életem legrosszabb döntése volt rászokni.


Faterod helyébe pedig olyat lekevernék neked, hogy annak is örülnél, ha fog maradna a szádba, nem hogy cigi. Utólag én is inkább ezt választottam volna szívesebben, mint hogy hagyják.

2014. jan. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Rajtam akár hányszor megérezték anyám mindig azt mondta kigyúrja a belem ha megtudja hogy cigizek,16évesen kezdtem.Azóta ezt mondta,akár hányszor megérezte,vagy megtalálta a cigim.Én meg mindig kerestem a kifogást.Pl. nem az enyém,kocsmáztam azért vagyok cigiszagú stb. Mindig azt mondta hogy ha majd megkeresem a rá valót akkor cigizhetek.Ma már az apám előtt szivom,anyám előtt még nem merem.Tudom hogy tudja,de azért mégis...18/L
2014. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem ezt nem kell bejelenteni.


A nemdohányzó szülők közül sokan megérzik úgyis a szagot, ezenkívül tudják azt is, hogy ebben a korban a kamaszok szeretnek tapasztalni dolgokat s ettől nem is kell foggal-körömmel eltiltani őket, mert annak sokszor épp ellenkező hatásai vannak. Egy szülőnek kötelessége felvilágosítania a gyerekét bizonyos témákra nézve, de innentől kezdve nem állhat távcsővel minden egyes nap, lesve a gyerek lépteit. A gyereket arra kell megtanítani, hogy a saját eszét használja és 17 évesen ez már maximálisan igaz. Ebben a korban már mindazt felépítették benned, amit az ő dolguk volt felépíteni. Most már a te felelősséged az, hogy mit kezdesz magaddal és milyen döntéseket hozol. A szülők hamarosan nem fogják már a kezedet, ezért a felelősség nagy részben már a tiéd, mintsem az övéké.

2014. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!