Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szokott-e már le valaki Allen...

Szokott-e már le valaki Allen Carr módszerével, amit Szász Gábor reklámoz?

Figyelt kérdés
Különösen régi dohányosok tapasztalata érdekel, akik esetleg korábban már több sikertelen leszokási kísérletet is tettek. Köszönöm.

2014. márc. 25. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én igen! Jó könyv, hasznos!
2014. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
28%
Biztos vagyok benne h nem erre a válaszra vártál, de tul van ez dramatizálva...fogod a dobozt és odaadod az utcán valakinek ,hogy legyen jó napja azt csá. Amikor érezni kezded h jujj de rá kéne most gyújtani, elmondod magadban háromszor h nem vagyok töketlen, nem vagyok töketlen, nem vagyok töketlen. Majd elszívsz egy szálat társaságban havonta egyszer. akik kijönnek a levegőre munka után, reggel, vagy tudja a halál mikor ,és már keresi is az öngyújtóját. Annyi akaratereje mindenkinek van h elkezdjen valamit...ahoz már semmi nem kell, h abbahaggya...
2014. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Én az előttem szólóval nem értek egyet. Igenis kell lelki segítség, nem egyszerűen akaraterő kérdése. Többszöri próbálkozás után sikerült, miután találkoztam Allen Carr módszerével. Elolvastam a könyvét és "megvilágosultam". Rájöttem, hogy miért is dohányzunk. A választ már korábban is tudtam, azaz a nikotin iránti vágyunk kielégítése miatt. De az nem tudatosult, hogy a vágyat éppen a dohányzás idézi elő. Azaz azért dohányzunk, hogy dohányozhassunk. Egy ördögi kör, amit meg kell törni. Azt tanácsolom, hogy lassan, stresszmentesen olvasd el a könyvet. Jegyezd meg, ami számodra jó érv a dohányzás ellen. Kicsit elmélkedj azon, hogy mikor és miért dohányzol. Próbáld ki, hogy nem gyújtasz rá evés után, vagy kávézás közben. Amikor készen állsz, akkor hagyd abba egyszerre és ne fokozatosan. Többször rád fog törni a nikotinéhség. Ekkor idézd fel, vagy olvasd el újra a könyv végén leírt szabályokat. Erre csillapszik a hiányérzet, amivel kibírod a következőig. Három nap után nem fog hiányozni. Ha mégis, gondolj ismét az érvekre és halaszd a rágyújtást, tereld el a figyelmedet. Segédeszközöket ne használj, mert teljesen szükségtelen. Teljes absztinencia. Olyan nincs, hogy hetente rágyújtok egyszer. Biztosíthatlak, hogy rá sem fogsz gondolni néhány hét után.

A tanfolyamot nem ismerem. Biztosan szakavatottabban irányítanak.

2014. márc. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Én Allan Care könyvével szoktam le, de akkor még nem reklámozta Szász Gábor, bárki is legyen õ.
2014. márc. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Szász Gábor egy gyökér, aki betanulta az Allen Carr szöveget, és azt adja elő vmi 60 ezer ft körül, beszarás.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: én is vettem Allen Carr könyvet, nagyon hasznosnak tartom, jo a pszichológiája. Én úgy mondanám: 80 % akart, 20 % AC könyv. Nekem sokat segített, főleg olyan napokon, amikor lelkileg nem voltam erős. Az az egy biztos: akarető nélkül nem működik, ebben teljesen igaza van a masodik hozzaszolonak. Olvashatsz könyvet, ragozhatsz, vehetsz nikotin tapaszt, leszoktatni egyik sem fog akareterő nélkül.


Sok sikert kívánok!

2014. márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Allen Carr segítségével. Én el se olvastam az egész könyvet, a fele elég löket volt a sikerhez. Én se értem miért hatásos a könyv, hiszen csak arról ír egyfolytában hogy dohányzás rossz és semmi értelme, de működik.
2014. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is a könyv segítségével szoktam le.

Nem értek egyet azzal, amit egy hozzászóló írt, hogy "csak hetente egyszer" "csak társaságban", ezzel ugyanis fenntartja az ember a függőséget és elhiszi, hogy valami örömet, plusszt ad a cigaretta...

Sokan kezdték így a dohányzást: "áááá, csak ünnepnapokon", "csak abuli kedvéért", "csak különleges alkalmakkor" aztán "csak kávézáshoz" és egyre gyarapodott a különleges alkalmak száma, míg minden hétköznap "különlegessé" vált...

Ezért felesleges fenntartani a függőséget... (szerintem).

Persze mindenki azt tesz, amit akar.

2014. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Látom, nagyon szórnak a válaszok. Ez azt jelenti, hogy az AC módszer hatékonysága emberenként változik. Egy azonban biztosan kiderült, a legtöbb válaszolónak valami segítséget jelentett a könyv. Az eredeti kérdésem ugyan a tanfolyamra irányult, de ez sem rossz eredmény.

Mellesleg egyenlőre elképzelni sem tudom, hogy egy könyvben mit tudnak olyat írni, ami gyökeresen megváltoztatná a kb. 30 éves szokásaimat, de még csak 8 oldalig jutottam :D

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

2014. márc. 27. 23:17
 9/16 anonim ***** válasza:
Utólag olvastam,de nagyon hasonló az elv amit magamtól találtam ki önmagam megfigyelése által.A lényeg,hogy ne tekints magadra dohányzó emberként és minden menni fog magától.
2014. márc. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
számomra az volt a legnagyobb hatással benne, hogy tudatosította, hogy a függõség csak az én fejemben van, és hogy ahogy az elõzõ mondta, attól a pillanattól, hogy nem azt mondtam az embereknek, hogy leszokok, hanem már másnap mikor jöttek bagós nelótársak én közõltem, hogy nem dohányzom, onnantól kezdve valóban nem dohányossá váltam. Ezért nem is szeretem azt mondani, hogy leszoktam, nem leszoktam, mert a leszokás egy folyamat, én eldöntöttem és nemdohányossá váltam.
2014. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!