Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kis mértékben a fű (füves...

Kis mértékben a fű (füves cigi) jótékony hatású?

Figyelt kérdés

2014. márc. 31. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Igen, valahol gyógyászati célból is alkalmazzák. Persze lelki függőséget okozhat, ha gyakran élsz vele, meg ugye Magyarországon nem is legális, de igen stresszoldó, antidepresszáns hatásai vannak. Amerikában alkalmazzák anorexia kezelésére is úgy olvastam, mivel az étvágyat is növeli.
2014. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) én is ilyesmiket hallottam róla, és hogy akár néhány gyógyszernél is hatásosabb, csak Magyarországon nem fogadják el..pedig máshol tényleg ezzel gyógyítanak, és elég pozitív eredménnyel...
2014. márc. 31. 22:17
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Két idióta! Kik mondták ezeket nektek? A dílereitek? Vagy a füvező ismerőseitek? Nem csak Magyarországon tilos, hanem Hollandián kívül mindenhol. Nyilván nem ok nélkül. De az eldrogozott agyú haverok ezt biztosan jobban tudják. Minden drog eredetileg gyógyászatra lett kitalálva. Fájdalomcsillapításra a betegeknek. De az hogy te füvezel, az csak rombol nem használ. Amúgy is sötét agyúak lehettek. nem kellene még rárakni egy lapáttal.
2014. ápr. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

eddig egyõtöknek sincs teljesen igaza... nem, nem csak hollandiában legális, az USA bizonyos államaiban most legalizálták,sõt sok országban a helyi kultúra része, mint nálink a pálinka... pl india...

konkrétan a hatóanyagot a thc-t használják a gyógyszer iparban, de olyan kis mennyiségben, hogy nem igen van hatással az agyra... Amire sokan hivatkoznak, hogy felírják rákbosaknak pl sok országban, az nem a jó hatásai miatt van, hanem mert egy jó joint kellemes kedéjjavító lehet, ami rgy rákban szenvedõre ráfér...

Amúgy egy joint elszívásánál 4* annyi kátrányt szívsz le mint 1 ciginél, még lent is tartod azt a füstöt, ilyenkor annyi káros hatása van, hogy felesleges az ellenkezõjét bizonygatni... Én már 6 éve nem fogyasztom fûst formában, csak süti és vaporízer. Igaz elsõ kézbõl tanusítom, ha hajlamod van mentális betegségre azt segíthet elõhozni,de ha a deperszonalizációs személyiségzavarom nem számolom, akkor csak pluszt kaptam tõle...

2014. ápr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
jah és amúgy a gyógyszerèszek magyarországon is tisztában vannak a thc hatásaival és használják is a gyógyszergyártásban... amúgy egy olyan ország, ahol azt sem tudják megtíltani, hogy dohányt/alkoholt eladjanak egy kiskorúnak, ott ne várjátok már hogy legalizáljanak egy kábítószert...
2014. ápr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát én kipróbáltam a füves sütit, negyedet! Azt hittem ennyi semmire sem lesz elég. Telt az idő, semmi. Aztán úgy 2 óra múlva furán éreztem magam: szédülés brutálisan, messziről hallottam a hangokat, fura volt járni. Utána úgy bepánikoltam, reszkettem, a szám kiszáradt, győztem nyakalni a vizet. Nehezen távozott a szervezetemből. Másnap utána olvastam és ott irták, hogy akinek voltak mentális problémái annak nem ajánlott. Hát igen. Voltam pánikbeteg régebben.

Úgyhogy én biztos soha többet nem próbálok ki semmi ilyet. Ha jól akarom érezni magam, majd iszok egy két felest, nekem annyi is elég. :P

2014. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondom inkább marijuana, mint alkohol, mivel sokkal kevesebb rossz mellékhatása van! A világ legtöbb országában az alkoholnak van tradíciója, mélyen gyökeredzik a kultúrában, ha most legalizálnának egy "egészségesebb" "drogot" ( amúgy az alkohol idegméreg ), akkor az összes szeszfőzde csődbe menne, mert az emberek inkább marijuánát fogyasztanának, mint alkoholt, mert "egészségesebb".
2014. ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A füves cigarettától minimális kátrányt viszel be a szervezetbe! A kendert és a dohányt a leveleknél hasonlították össze, és bizony, a kender levele több kátrányt ad le égéskor, ellenben amit szívnak fű néven(virágzat) nem igazán tartalmaz kátrányt.


Amerikában a rákosok számára erős THC/CBD tartalmú olajat és/vagy füves cigarettát írhatnak fel a legtöbb államban.


Több államban legálissá tették, folyamatban van jelenleg is.


Európa legtöbb államában pedig már a fogyasztását nem büntetik, nálunk viszont igen!

2014. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
s lõn íme az ember, ki nem tudja mi az a kátrány, de legalább elhisz mindent a propagandának... kátrány=füst, ha nem hiszed nézz utána, márpedig egy jointból elég sok kátrány jön...
2014. ápr. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy a fű nem annyira káros és veszélyes, mint ahogyan azt sokan híresztelik, lehet akár jó hatású is, mert ellazít, boldogságérzetet ad, majd nincsen másnaposság, persze nem friss levegő, hogy 24h-ban ezt szívjuk. :).
2014. ápr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!