Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit csináljak hogy ne szokjak...

Mit csináljak hogy ne szokjak rá teljesen? Még visszafordítható? (lent)

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve próbáltam ki először a cigit, eleinte nagyon ritkán csak ha sokat ittam akkor gyújtottam rá, aztán olyan fél-1 éve majdnem minden hétvégén amikor a barátaimmal voltam meg iszogattunk, most egy pár hónapja meg már így hétközben is szoktam,ha olyan baráttal vagyok aki dohányzik.. de egy buliban elszívok akár egy fél dobozzal is, meg mostmár néha suli után is 1-1 szálat, de nem szeretnék rászokni! Most szembesültem vele, hogy ez így már egyre több, de nem akarok.. most egy hete nem gyújtottam rá, de most is azon kaptam magam hogy azon gondolkodtam az előbb hogy de jól esne elszívni egyet..nem őrülök meg érte, csak hogy jól esne nagyon..

Mit csináljak ilyenkor? ugye még nem késő letenni teljesen? ez már rászokásnak számit? és ez is káros egyébként, ha heti pár szál?

ha lenne nálam cigi, most biztos rágyújtottam volna, még jó hogy nincs most..



2014. ápr. 18. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kibírod gyújtás nélkül akkor nincs nagy gond, a semminél többet árt heti párszál de a napi párszálhoz képest kevesebbet árt, ilyenkor gondolj másra, szerintem még visszafordítható nem szoktál rá teljesen.
2014. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 x) ***** válasza:
Ilyenkor nem is fizikai függőségről beszélünk igazából, inkább azért vagy "rászokva" mert a napi rutinod részévé vált. Én úgy oldom meg, hogy ne szokjak rá, hogy mindig más időpontban gyújtok rá, vagy pár napig egyáltalán nem. Az adagom napi 1-2 szál, ha leülök egy komolyabb beszélgetéshez vagy ilyesmi, akkor esetleg 3-4. Aztán ha van egy napom amikor sokat szívok, utána pár napig nem gyújtok rá. Nekem nagyjából bevált, már vagy 3-4 éve csak 1-2 szálat szívok. Illetve mióta megszületett a kisfiam tényleg igyekszem visszafogni magam. A terhességem alatt pedig nyilván egyáltalán nem gyújtottam rá.
2014. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) és ez tényleg jó módszer, mindenképp próbálom akkor így hogyha rágyújtok, köszi :)
2014. ápr. 18. 21:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, én másfél éve cigizgetem hasonlóan. Régebben heti 1-2 szálat, aztán nemrég volt egy időszakom amikor naponta cigiztem. Szinte észrevétlenül jött, de most már azt csinálom, hogy egyáltalán nem gyújtok rá mikor egyedül vagyok, csak ha olyan a társaság, velük is csak max 1 szálat. Pl. most tavaszi szünetben nem fogok oylannal találkozni szerintem aki dohányozna, szóval most majdnem 1 hétig nincs is alkalmam rá, pedig megtehetném, mert van a táskámban fél doboz... visznt igazából kedvem sincs hozzá :D. Most úgy átlagban heti 4szálat szívok.. jó lenne ezt is lecsökkenteni 1-2 szálra
2014. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!