Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért füveznek a budapesti...

Miért füveznek a budapesti fiatalok? (14-15 éves lányok) és miért próbálják ki?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 10:17
 1/10 anonim válasza:
Azért, mert most ez a "menő"
2014. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Mert divat, és olyan buta lányokkal barátkozol, akik ész nélkül követik a divatot.
2014. ápr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért, amiért a vidékiek (nem tudom miért mások a fővárosi füves fiatalok, mint a vidékiek, miért kap hangsúlyt a város a kérdésben?)


Amúgy meg azért, mert a kamaszkor általában egyfajta lázadással jár, a gyerek kitör a szülők (és sokszor a társadalom) által állított keretekből vagy teszteli azok határait, keresgélve önmagát - ez meg sokaknál azzal jár, hogy kipróbálnak ezt-azt, ami "tilos" (ez általában pia és/vagy cigi, fű ezeknél ritkábban nyilván). Ott van még a kíváncsiság is, hogy milyen érzés lehet betépni. Akik meg kipróbálták és használják tovább, azoknak bejött ez az élmény.

Egy részük meg simán menő gyereknek tartja magát tőle, mert volt elég "tökös" kipróbálni a "tiltott gyümölcsöt".

2014. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aculluca ***** válasza:

aszondja budapesti fiatalok :D


milyen édes, drágám elég sok 14-15 az egész földön fúj, és kipróbálja persz, csak az a baj hogy nem füvet, hanem trágya bio fost.

2014. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 x) ***** válasza:

Nem tudom miért kéne ezt lekorlátozni Pestre, vidéken is éppen ugyanannyian csinálják. De én azt veszem észre, hogy vidéken az emberek többsége tiszta marihuánát szív, nem ilyen műanyag ismeretlen származású szarokat amiket a nagyvárosokban. Meg felénk azért tisztában vannak a hatásaival meg hogy mit szabad illetve nem szabad csinálni ha be vagy szívva.

Na mindegy, nem ez volt a kérdés.. nyilván a hatásai miatt próbálják ki. Plusz a 14-15 éves kor az az időszak, amikor a legbefolyásolhatóbb egy gyerek. Ha a menőbb haverjai szívják, akkor ő is fogja. Emellett nyilván van a dologban némi kíváncsiság is.

2014. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert az olyan körökben mozognak, ahol sokan füveznek.

2. Mert tudják, hogy kevésbé káros, kevésbé addiktív, mint a nikotin, vagy az alkohol.

3. Mert tiltott, és a tiltással pont fordított hatást érnek el, lásd: alkoholtilalom idején volt a legmagasabb szinten az alkoholfogyasztás.

2014. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

előző válaszoló vagyok.

+1 - Lehet azért, mert ma van a 420 (fű világnapja).

2014. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
75%
Csak a felnőttek állítják be rossznak..-.- Semmi baj nincs azzal.Sokkal jobb mint a cigi,alkohol.Persze függőnek se szabad lenni,de havi 1 az semmi.A napi használatot nem támogatom,ez természetes.
2014. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előre bocsi ha hosszú lesz :D

Budapesten ugyan csak hétköznap "lakok", és 21 éves lány vagyok, de "vidéken" kipróbáltam.. Párom gyerekkori barátai között vannak akik élnek ilyenekkel. Egyébként mind dolgoznak és/vagy tanulnak rendesen, tök értelmesen el lehet velük beszélgetni, nem lecsúszott idióták. De ha buli van akkor náluk előkerül a fű is a sör/bor mellett.

Én meg egyrészt mindig is kíváncsi voltam milyen érzés lehet, másrészt nekem nem volt "lázadó kamaszkorom", kb 17 évesen kezdtem alkoholt inni citromos sör formájában, és kicsit meguntam hogy nonstop "jókislány" vagyok.

Viszont nem volt rám semmilyen hatással. Ekkor elgondolkoztam, hogy én azt találtam ki hogy egyszer kipróbálom és annyi, viszont azért akartam mert kíváncsi voltam, és még az is maradtam így... 1-2 hónap múlva újra megpróbáltam, megint semmi. Újabb pár hónap múlva újra, és megint az x-edik közös cigi után nem éreztem semmit, többiek már "repkedtek" össze-vissza, nem hitték el hogy rám nincs hatással, végül előkotorta egyikük a pipáját, abba raktak, na úgy már éreztem valamit, de egyszerűen jobb kedvem lett, semmi extra.

Nem nyűgözött le, még mindig nem éltem át milyen lehet tényleg szállni tőle, úgyhogy lehet fogok még próbálkozni. Tudom hogy nem jó dolog, én mindenesetre nem érzem magam büdös drogosnak attól hogy 2havonta egyszer ilyesmit csinálok, miközben csinálom az egyetemet meg minden :D de azt is megértem ha valaki elítél, szerintem a fű miatt túl sok a vita, se nem annyira káros, se nem annyira jó mint amekkora ügyet csinálnak belőle világszerte.

De ez az én véleményem, más nyilván más miatt próbálja ki.

2014. máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
igazából én nem budapesti vagyok és nem 14-15 éves hanem vidéki és 13 éves:) szerintem a fűvel nincs semmi gond amíg az ember ritkán szív.
2014. máj. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!