Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy tudnám Édesapámat leszokt...

Hogy tudnám Édesapámat leszoktatni a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Apukám 54 éves, túlsúlyos, 35 éve rendszeresen dohányzik. Szerencsére semmilyen betegsége nincs... még. Nagyon féltem, mert napi 1-2 dobozt simán elszív. Szeretném valahogy leszoktatni erről. 17 éves lány vagyok, nem akarom elveszíteni Édesapámat, mert Ő ad értelmet az életemnek. Viszont mikor meglátom cigizni rögtön összeszorul a gyomrom, mert nagyon aggódom érte. Ti próbáltátok már leszoktatni valamelyik családtagotokat? És sikerrel járt? Mondjatok tapasztalatokat, kérlek titeket! Előre is köszönöm! :)
2014. ápr. 27. 21:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy mindez akkor kezdődött mikor kiürítettem azt a dobozkát, amibe a csikkeket nyomja, és teljesen elszörnyedtem, mikor megláttam azt a rengeteg, kb 150-200 db (1 hónapon belül) elnyomott undorító cigit. :(
2014. ápr. 27. 21:39
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha leszokik, akkor még kövérebb lesz és az fogja rontani az egészségét. Mondd meg, hogy miattad tegyed le. Ha szeret, akkor leteszi, ha nem, akkor szégyellheti magát saját maga előtt.

Mondd meg neki azt a pénzt tegye félre neked egy takarékszámlán. Napi 2 doboz, az 2000Ft. Ez év 720eFt.

Mire 27 éves lesz kamatostul egy kis lakás ára!

2014. ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sehogy sem tudod, leszoktatni nem lehet senkit, aki nem akarja.


A dohányosoknak hiába érvelsz azzal, hogy baja lesz - ezt úgyis tudja, de mivel függö, ezért nem tudja abbahagyni, és nem is akarja, mert függö.


Ha erölteted, akkor azzal két dolgot érsz el: egyrészt megharagszik rád, másrészt ideges lesz és sokkal többet szív.


De csak az, hogy dohányzik, még nem jelenti azt, hogy feltétlen megbetegszik töle, elég sok olyan ember is van, aki nem. A szomszéd néni most 80 éves, naponta legalább egy doboz cigit elszív, és ennek ellenére nincs baja, a kertben tovább bir dolgozni, mint a 35 éves unokája, a harmadik emeletre az unokákhoz gyorsabban megy fel - szóval jobb állapotban van, mint sok fiatalabb és nem dohányzó ember.

2014. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

OFF

Miért hiszi azt a válaszolók nagy része hogy csak ezer forintos bolti cigit szív mindenki?


Kérdező: Amíg benne nincs meg az elhatározás, addig biztosan nem fog leszokni.

2014. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na mi van, nem tetszik a hozzászólásom? Akkor sincs hozzá semmi közöd pont
2014. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Bár ez nem túl bíztató :(
2014. ápr. 28. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nekem egyik családtagom is azelőtt csak orvos által bírt leszokni.Gyógyszerrel és persze akarat is kell,főleg kezdésnek.
2014. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!