Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohánynak milyen pozitív...

A dohánynak milyen pozitív hatásai vannak? Miért dohányoznak olyan sokan?

Figyelt kérdés

Jó érzéssel tölti el az embereket, ha dohányoznak?

Milyen pozitív hatásai vannak?



2014. jún. 11. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
10 percre ellazít, a többi inkább negatív hatás
2014. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A dohánytól ugyanolyan függö lesz, mint az alkoholtól vagy a drogoktól. Nem jó, de nem tudja abbahagyni. Elkezdeni meg azért kezdi, mert akkor lesz felnött, a többiek is ezt csinálják, stb, azaz mert elég buta hozzá.
2014. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó érzés, igen. Mint bármelyik függőségnél, itt is az okozza a jó érzést, hogy megkapod az "adagot". Nem maga a szer, hanem a szer "nem hiánya". Remélem érthető voltam. Többnyire, mikor először kipróbálják az emberek, 14-5 évesek, és köhögnek/hányingerük van. Akkor még nem jó érzés. De annyi idősen az alkohol is rossz, csak menő, és tiltott, és jó csinálni. Később meg amit leírtam.

Aztán van olyan is, hogy már elsőre jó érzés. Egyén szerint változik.

20 éves vagyok, egy éve próbáltam ki a cigit, mentolosat, és az tetszik is néha, a sima nem tetszik. Szóval nem feltétlen szokik rá mindenki. :)

2014. jún. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen!Büdös vagy tőle,egy idő után fulladsz,ráncosodik a bőröd,érszűkületed lesz,mindemellett rohadt drága.És a dohánygyárak már tesznek is bele valami szert,hogy függő legyél,mert nekik nagy biznisz ám!Régen az öregek hipp-hopp letették,ma már borzasztó nehéz leszokni róla.
2014. jún. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem azért nehéz leszokni róla, mert tesznek bele valamit szert, hanem azért mert a nikotin függőséget okoz, ez régen sem volt másképp.
2014. jún. 13. 08:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Még jó hogy ismrősöm orvos dohányzik és mondta hogy nem is akar leszokni az ő apja is cigizett meg a nagyapja is még is öregsésükre haltak meg ! Szóval szerintem valamennyire hajlam is hogy érszükületes leszele vagy se v stb..........
2014. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pozitiv az is hogy ezt az állam bevételt beszedik és nem a kenyérre , tejre meg másra teszik rá ezeket a járulékokat. Nagyon POZITIV.
2014. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!