Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért akarnak az emberek...

Miért akarnak az emberek mindenkit leszoktatni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Tönkre akarjátok tenni a Marlborot vagy mit?


Évtizedekig nem volt baj a szivarral, a filmekben menő volt aki rápöffentett egy szivarra, pipára!

A közel keleten hagyomány a vízipipázás! Hány száz éve is?


Nem értem, most mi ez a nagy dohány (cigi, szivar, pipa, tubákk...) üldözés!


Mit akarnak ezek megállítani?


-Egy nem dohányzó!



2014. jún. 23. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Mert a piáról nem lehet. :))
2014. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

1, a klasszikus vízipipában nincs dohány.

2, A dohányzás az egy olyan dolog, ami alattomosan és lassan árt a dohányzónak és azoknak is, akik a környezetében élnek. Habár szabad választásnak tűnik a függőség azért ezt az állítást némileg árnyalja. Haverom is bizonygatta, amikor rászokott, hogy bármikor letudja tenni, aztán mégis őt éve ment rá mire sikerült.


Az, hogy régen így vagy úgy volt az nem bizonyítja azt automatikusan, hogy az jó is úgy. Pl régen nem volt gyerekülés se, de biztonsági öv nélkülözése is egy bevett menő szokás volt.


Egy volt dohányos.

2014. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Én éltem abban az időszakban, amikor gyakorlatilag szinte mindenhol lehetett dohányozni.

Nem lehetett elmenni úgy szórakozni, hogy ne szívja tele magát az ember füsttel, a ruhánk utána bűzölgött.

Nem lehetett úgy étteremben enni anélkül, hogy melletted valaki ne gyújtott volna rá.

Munkahelyemen valaki folyamatosan füstölt, nem zavarta őket az sem, hogy terhes kismama is van.

A dohányzó vonat dohányzó volt, a nemdohányzóban csak a fülkében nem gyújtottak rá, de a folyosóra vagy a fülke ajtajában megállhattak és simán bement a füst, tehát igazán nem dohányzó rész nem volt.

Nem dohányzóként annyi füstöt szívtam akaratom ellenére, hogy baromira nem érdekel, hogy most nagyobb a szigorúság.

Én nem akarok senkit leszoktatni, de örülök, hogy végre nekem is jut cigifüstmentes levegő.

2014. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nemdohányzóként engem rohadtul zavar a dohányzáson kívül még rengeteg más dolog is, amivel az embertársaim pusztítanak, és ami ellen nem tudok tenni. Legalább valamennyire szabályozták a dohányzást, remélem sok más káros tevékenységet is fognak. Nincs kedvem azért elpatkolni, mert egyeseknek jó buli a dohányzás. Kb ezért.
2014. jún. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Az antinikotinista barom kapitalista nyugat miatt, ahol csak a pénz, a pénz, a pénz a lényeg. Ez már régen nem a nemdohányzók érdekeinek védése (érdekes, régen nem vinnyogtak azok se). Igazán bicskanyitogató, hogy már lassan a térképről is le kell menni egy szar cigi elszívásáért, meg úgy kezelik az embert, mint vmi leprást. Pl. a dohányzó kocsival meg az elkülönített bagós helyekkel mi volt a probléma? Ja, a "kedves" nemdohányzóknak nem oda kellett volna ülniük, ennyi...
2014. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

"...Az antinikotinista barom kapitalista nyugat miatt...."

Na ezt hívják oximoronnak.

Áruld el - ha már így szórod a bölcsességet -, mi a pénz abban a kapitalista nyugatnak, ha nincs cigi?

2014. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5: "Ez már régen nem a nemdohányzók érdekeinek védése (érdekes, régen nem vinnyogtak azok se)"


Mert nem lehetett, csak csendben szívni a füstöt. Amikor szóltunk, hogy a terhes kolléganőnek talán nem kellene egész nap más cigi bűzét szívni, akkor az volt a válasz,hogy ja, de néhány munkatárs dohányzik..... Nekik miért volt több joguk bárhol rágyújtani mint nekünk nyugodt, bűzmentes környezetben dolgozni?


"a dohányzó kocsival meg az elkülönített bagós helyekkel mi volt a probléma? "


A nemdohányzó hely annyit jelentett, hogy az egylégterű étterem egyik része ki lett nevezve dohányzónak. A nemdohányzó részen szinte ugyanúgy lehetett érezni a füstöt. Annyit ért mint ahogy a medencét fel lehet osztani belehugyozós és nem belehugyozós részre.

A dohányzó kocsival nem lett volna gond, ha a dohányosokat nem zavarta volna annyira a folyamatos bűz, hogy inkább megvették a nemdohányzó kocsiba a jegyet és a folyosót füstölték tele.

2014. jún. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
+1 nem kötelező ülni a vonaton, én is sokszor állok, nem ülök le cigányok/alkeszok/büdös öregek mellé, vagy ha nincs üres fülke. Akkor vinnyoghattál volna, ha a nembagós kocsirészben gyújtott volna rá az illető. Utazhattál volna busszal is, ott régóta nincs ilyen probléma.
2014. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"...Hogy mi a pénz? A rengeteg büntetés, mert már gyakorlatilag sehol se lehet rágyújtani..."

Nem gondolhatod komolyan, hogy az alkalmi büntetések összege akár csak megközelíti azt a profitot, amit a dohány eladás hozott és, ami csak adó formájában befolyt az államnak 20 évvel ezelőtt. Azt se tudod mit beszélsz csak fröcsögsz kliséket értelmetlenül.


"...Attól nem leszel menőbb, hogy pár tökidegen szót benyögsz ide, amit a kutya se ért, de nem is akarja Miért nem lehet magyarul írni, vagy már az is ciki? ..."

Nem is akarod megérteni? Pedig némi művelődés jól láthatóan rád férne. Azért használtam idegen szót, mert NINCS egy az egyben magyar egyszavas megfelelője! Agymosás? Nálad sokat kimosni nem lehetne azt már biztos. Hülyeségeket beszélsz össze vissza, buta vagy és még büszke is vagy rá. Az oximoron az, amikor egy állítás már önmagában ellentmondásos. Így azon állításod, hogy egy töke és egy iparág ellenes döntés mögött kapitalista mozgató rugó van.

2014. jún. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én sem értem egészen ezt a dolgot... a dohányiparban rengeteg a pénz, ment is a lobbi rendesen évtizedek óta. ciki, de örültem is, amikor minden újság arról cikkezett, hogy a dohánylobbi győzött és nem a nemdohányzók védelme, mert legalább olcsóbb volt a cigi. :D most nem tudom, hogy kinek hoz még több pénzt, hogy kitiltják mindenhonnan a cigit, megnehezítik a megvásárlását, drágítják, meg ilyenek. de tuti, hogy valakinek most ez hoz több pénzt. nincs szó itt arról, hogy legyenek egészségesebbek az emberek. a politika nem erről szól. egyébként full jól meg lehetett volna oldani a dohányosok és a nemdohányzók elszeparálását a szórakozóhelyeken, éttermekben, de mindegy... szar érzés, hogy a dohányzókra sokan tényleg leprásként tekintenek.
2014. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!