Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi 1-2 szál cigi mennyire...

Napi 1-2 szál cigi mennyire káros?

Figyelt kérdés
Vagy itt a mennyiség nem számít? Ha én napi 2 szálat szívok is akkora károkat okozhat, mint ha mondjuk napi 2 dobozzal szívnék? Van olyan, hogy 1 doboz 2 hét alatt fogy el. Viszont azt is hallottam, hogy aki egyáltalán nem dohányzott soha az viszont nagyobb veszélynek van kitéve a passzív dohányzás és a városi levegő miatt, mert a szervezet egyáltalán nincs hozzá szokva ezekhez a mérgekhez. Van különbség, akkor a napi 2 dobozos és a napi 2 szálas ember között egészségi szempontból?
2014. aug. 25. 01:48
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Hozzászokni nem lehet a mérgekhez... nem olyanok mint egy vírus vagy baci, hogy a szervezeted egy fertőzés alkalmával "megtanulja" az ellenanyagot és legközelebb erősebb lesz a fertőzéssel szemben.


A mérgeknek sejt és DNS károsító hatásuk van:


1. leterhelik a májat, mivel amint valami mérgezőt észlel a szervezeted, megpróbál tőle megszabadulni (minden kivezető nyíláson - orrfolyás, köhögés, izzadás stb.)


2. ha a bevitel folyamatos egy idő után annyira leterhelődik a folyamat, hogy a szervezeted kénytelen lesz a mérgeket eltárolni a zsírsejtekben, amikből később ciszták, jó- és rossz-indulatú daganatok fejlődhetnek ki


3. ha továbbra is fennáll a magas méregbevitel, nem válogat a szervezet, minden szervben nekiáll tárolni (csontok, vér, lágyszövetek) és a méreg elkezdi az idegeket bevonó védőréteget irritálni, amitől a tested bármely pontján (de főleg fej környéken) fájdalmat érezhetsz


4. ha elég méreg gyűlik fel és elég sok sejt károsodik, idővel a pusztítás bejut a DNS-be is, ennek a következménye kóros sejtosztódás, ami végül a rákhoz vezet


1 szál cigarettát egy egészséges szervezet kb. 8 óra alatt ürít ki magából, de ezt max. energián, ha közben más méreganyagok is bejutnak (és bejutnak, ahogy te is írtad, városi levegő, autók, kozmetikumok, ételek) már borul a folyamat.


Nyilván van különbség napi 2 szál és napi 2 doboz között, de ha "elég" a napi 2 szál, akkor minek azzal a kettővel leterhelni fölöslegesen a szervezetedet? Nem beleszóni akarok, csaka kérdésre válaszolok, szerintem felesleges az a két szál.

2014. aug. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Ezért van az pl. hogy már gyógyult szenvedélybetegeknek (alkohol, drog, cigaretta) óvatosan kell bánniuk a sporttal/fogyással/zsírégetéssel, mivel a szervezet a plusz mérgeket a zsírban tárolta, amik ott is maradnak, évekig is, és ha a gyógyult egyén mondjuk nekiáll fogyózni és elkezd "kiolvadni" róla a zsír előkerülnek a régi méreganyagok, amitől akár vissza is eshet a szenvedélybetegségébe.
2014. aug. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk ehhez nagyon durván kell tolni a cuccott, hogy később érezhető hatása legyen...


Csak annyit próbálok kihozni belőle, hogy bizonyos méreganyagokat nem tudunk kontrollálni, hogy bejutnak-e a szervezetünkbe (autók, ételadalékok), de amit meg tudnánk, azt "élvezeti cikknek" tartjuk...

2014. aug. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
49%

Nincs SZENTÍRÁS ilyesmi témában!

Egy belvárosi főútvonal melletti, és amúgy szintén kimutatott POR szennyezettség óriási mértékben növeli a tüdőrák kockázatát!

Méreg? Igen! De ami kis mértékben aktivizálja és ébren tartja az immunrendszert, az talán még hasznot is hozhat!

Beindulnak a csilló sejtek és méregtelenít a szervezet!

A baj ott van, hogy nincs 1-2 szál!

2014. aug. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

"""1 szál cigarettát egy egészséges szervezet kb. 8 óra alatt ürít ki magából"""

:)

Minden tiszteletem a tudós bácsiknak és néniknek, de ilyesmiket állítani badarság!

Ez nem matek!

Ha másképp állnának hozzá, talán nem kéne pl egy cukorbetegnek napi 6 féle pirulát bevennie!

szép kis tudomány!

Ez inkább a gyógyszerek evolúciója, nem a gyógyításé!

Persze mit várhatunk az olyan orvoslástól, ami a középkortól erre az alapokra épít!

Most meg: ne egyél zsírt, sót, cukrot!

Épp a 3 lételem a vízen kívül!

Pusztuljon aki csak nyugdíjat kap!

2014. aug. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nincs 1-2 szál? Edzés után szoktam rágyújtani és este vacsora után. Ez nálam 2-nek számít. Ezt leszámítva nem iszom, nem drogozom, kiszámolt étrendem van, megadózisban viszek be vitamint, napi 8-9 órát alszom, heti 6-7 alkalommal sportolok de egyszerűen szeretek cigizni, szeretem az ízét és az a 2 szál pont azért esik olyan jól, mert csak az a 2 van egésznapra.
2014. aug. 25. 03:34
 7/9 anonim ***** válasza:

én nem tudós néni bácsi vagyok, még csak semmi közöm az orvosláshoz se... szóval nem gyógyszerekkel jöttem kopogtatni...


a cigaretta, szmog, módosított élelmiszerek okozta folyamatos mérgezés modernkori probléma, semmi köze a középkorhoz. A szervezet meg egyszerűen így működik. Ha konkrétan lenyelsz egy doboz nyugtatót akkor is az első reakciója a szervezetednek, hogy kihányd, mivel önmagára veszélyesnek érzi a cuccott... ebbe semmi matek meg semmi átverés nincs.

2014. aug. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, én így is azt mondom, hogy még az a 2 szál is káros, de nem hiszem, hogy ilyen körülmények között nagy befolyása lenne az egészségedbe.
2014. aug. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokminden számít, mennyiség, milyen géneket örököltél, lakókörnyezet stb Van különbség, az a gond előre nem lehet megmondani ki milyen mennyiségtől és mikor lesz beteg.
2014. aug. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!