Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért hiányzik annyira a...

Miért hiányzik annyira a cigi? Egy éve nem gyújtottam rá, de egyre többet gondolok rá!

Figyelt kérdés

Gondolom nikotin 1 év alatt már nincs bennem, szóval ez valami tudatos dolog lehet!


Mi az oka? Tudom, hogy káros, meg rossz, büdös, drága, de néha úgy megkívánok egy marlborot!



2014. aug. 30. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hiányzik a szertartás.
2014. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ez a mentális függőség.

Létezik fizikai és mentális függőség. A fizikait nyilván a nikotin okozza. Ez 3 hét alatt megszűnik, ugyanis a nikotin ennyi idő alatt ürül ki a szervezetből.

A mentális függőség más. Ez az, ami miatt rengeteg volt dohányos újra elkezd dohányozni. Kávé+cigi, sör+cigi, haverok+cigi, evés előtt, után, szex után, alkohol + cigi, jaj de unatkozom cigi, most éppen ráérek cigi, stb.

Ha ezeket csinálod, akkor gondolsz rá leginkább. Állj ellen. Nyugi nekem még nem sikerült :D

2014. aug. 31. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyolc éve leszoktam, de én is többször megkívánom a cigit, de pár percen belül elmúlik. Lehet, hogy ez is olyan, mint az alkoholistáknál. Ha rágyújtanék, tudom ott folytatnám, ahol abbahagytam!
2014. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én pont most akarok róla leszokni! De olyan jó ezeket olvasni! :D
2014. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!