Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 évig dohányoztam. (nem sok)...

3 évig dohányoztam. (nem sok) Már 8 hónapja nem gyujtottam rá, és még mindig hiányzik. Ez normális?

Figyelt kérdés

A tényeket megfogalmaztam a kérdésben, még annyit írnék ide hogy irigykedve nézek a cigiző emberekre, mármint ha suli után vagy ilyen dolog után mennek és tudom hogy az nekik milyen felszabadító érzés. Nekem ez hiányzik. Eddig azt hittem hogy az én hülyeségem csak, de már egyre jobban azon gondolkozok hogy továbbmegyek vele dokihoz, mert az elég fura hogy anélkül nem tudok felszabadulni. Lehetséges, hogy vmi neurotranszmitterben (nem értek a bioszhoz csak egy példát mondtam) kell keresni a hibát? Pl. hogy arról olvastam hogy az egyik boldogsághormon alapbol termelődik, de ha valaki elkezd dohányozni akkor előbb-utóbb már csak a nikotin hatására kezd el termelődni. Lehet hogy nekem ez azóta sem termelődik, hiába hogy már nem dohányzom?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 25. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mentálisan függsz tőle, nem fizikálisan. Nem hiszem, hogy a szervezeted igényli a cigit, inkább a szokás, a rutin az, ami megnyugtatna. Mindenképpen állj ellent, és próbálj valamilyen más rutint keresni. Ilyenkor szoktak szotyizni, de zenehallgatás vagy valami kézügyesség-fejlesztő gyakorlat is működhet. Konkrétan bármi, amivel lekötöd magad.
2012. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogyan tetted le a cigit. Ha erőszakos módon, egyik napról a másikra, akkor szerintem igen, még előjönnek a "rágyújtási kényszerek"

Én a fokozatos nikotin-megvonás módszerével szépen, lassan csökkentettem a napi adagomat, kb. egy év alatt "szoktam le" róla. Ennek 6 hónapja, de úgy hagytam akkor abba, hogy azóta sem zavar, ha valaki rágyújt mellettem, nem jönnek elő "rágyújtási kényszerek", amiket el kellene magamban folytani, és hasonlók.

Sőt, mostmár érzem mennyire is büdös annak a ruhája, aki szívja, érzem aki mellett elmegyek az utcán, hogy ő dohányos ember. Érzem a kiültetett virágok illatát, szóval illatokat, szagokat is érzek.

2012. okt. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nikotin függőség már régen elmúlt ennyi idő alatt.

Valami hiányzik az életedből, és ezt a cigarettára vetíted ki.

Nem rossz ötlet egy pszichológus felkeresése.

2012. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!