Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek mennyire érdemes...

Szerintetek mennyire érdemes elkezdeni dohányozni? 15/L

Figyelt kérdés
Már sokszor voltam úgy, hogy most rá akarok gyújtani, de beijedtem vagy nem is tudom. Igazából csak azt szeretném tudni mik a dohányzás előnyei (ha vannak). Komoly válaszokat szeretnék! Előre is köszönöm!
2014. okt. 13. 21:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Csak hatranya van,de probald ki,mert addig ugysem hagy a gondolat-en a Symphoniat ajanlom elsönek-attol elmegy töle a kedved örökre.
2014. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Azt hiszed hogy szabad vagy és megkönnyebbülsz közben függő leszel.
2014. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Előnye semmi. De ha kiakarod próbálni, akkor legalább 4-5 szálat szívj el egymás után. Ez majd kigyógyít a "kívánásodból."
2014. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem érdemes.

Amellett, hogy betegséget okoz (ezt 15 évesen szerintem vagy el sem hiszed, vagy nem érdekel), de még állandóan büdös is leszel, csomó pénzedet elviszi, ráadásul egész egyszerűen visszataszító, alantas szokás.


Sok országban konkrétan lenézik a dohányzó embereket, főleg a nőket.

2014. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ideges vagy lenyugtathat. Illetve nikotint mikor szívod niacin lesz oxidálódik. Az meg segít a sejtlégzésben. Indiánok megfázásra dohányoztak. Persze a ma boltban kaphtaó dohányok azért már nem ugyanazok.
2014. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Most ez is milyen ostobaság? Mi az hogy érdemes? Azért elkezdeni dohányozni mert érdemes vagy nem érdemes? Nem értem ezt a világot.
2014. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Előnye nincs. Hátránya rengeteg.

A legrosszabb, hogy aki egyszer rászokik, az nagyon nehezen tud leszokni.

Van sok olyan ismerősöm, aki több év nem dohányzás után kezdte újra.

Én is már többször leszoktam. Sajnos még nem sikerült eddig véglegesen :(

Szóval a legjobb, ha rá sem szokik az ember.

2014. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 13. 21:32
 9/17 anonim ***** válasza:

A kocadohányzást erősen ajánlom.Beszédülsz tőle,és rájössz a dohányzás igazi hatásaira.Aki tovább függ tőle ezek után,az leszokni csodával határos módon fog csak tudni.Tehát fogd meg magad,vetess valakivel egy csomag cigit,szívj el egyszerre 3-at,4-et,és elfog menni a kedved,mire elfogy a doboz.Persze néha-néha a hecc kedvéért ráfogsz még utána gyújtani,meg szépnek látod majd a füstöt,de a folytatásnak remélhetőleg majd értelmét nem látod.

Pénzkidobás az egész,nem több,ja mmeg az étvágyad elmegy tőle,és fájni fog a fejed tőle.Lesz minden bajod,előnyöd nem származik belőle,csak,hogy a frusztráltságod elmegy,azt meg a kíváncsiság okozza most,nem más!


Javaslom,hogy próbáld ki,aztán tedd le egy doboz után.


Én is kocadohányos voltam.Így is kezdtem.Először csak évente(!) 3 szál,ezt így 14 évesen.Aztán utána 16-17 éves koromig el is felejtettem az egészet,és NEM(!) gyújtottam rá egyáltalán.Majd később,most 18 évesen kattant be valami nálam,mintha egy kapcsoló lett volna az agyamban,és megint rágyújtottam.Most azonban nem keveset.Múltkor,1 hete 6 szálat egymás után szívtam el,másnap ugyanezt eljátszottam szintén 6 szállal egymás után.Jó volt,de utána azt a fejfájást,amit az én fejem produkált,azt nem kívánom soha senkinek!Nem köhögök a cigitől,nem is szárad ki a szám,meg semmi,de folynak egy idő után a könnyeim,meg annyi nyál termelődik,hogy nem győztem nyelni.


Aztán gondolkoztam,és elegem lett.Ja,meg rosszul lettem a buszon,fejfájás után.Reggel.Lementem vécésnénihez.Elmentem vécére,nem tudtam hányni.Maradt a hányinger,valahogy beszédültem az iskolába is.Kérdezték mibajom,mondtam az igazságot,rosszul voltam.

Tudtam mi a bajom.Le kell szoknom a kocadohányzásról.Az sem egészséges.Hamarabb árt talán,de legalább nem olyan hosszú ideig,mint a folyamatos,egyenletes dohányzás.


Mondjuk így is szívok elég füstöt,mert a környezetemnek köszönhetően passzív dohányos vagyok.Ja,meg a buszok,meg az autók füstjét is szívom,dehát ugye azt mindenki,elkerülhetetlen.


Szóval az elég is ahhoz,hogy előbb haljak meg 1 évvel,mint amúgy az autók,meg a buszok füstje nélkül.A cigi már nem kell hozzá,ezért úgy döntöttem pár napja,hogy a kocadohányzást sem engedem magamnak.

2014. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nincsenek előnyei. Semennyire sem érdemes elkezdeni. 26N
2014. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!