Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyhogy ennyire nem bírom...

Hogyhogy ennyire nem bírom letenni a cigit, miközben jóformán rá se szoktam? :-O

Figyelt kérdés

Mindenki haverjának van egy nagyapja, aki hatvankét év cigizés után egyik napról a másikra tette le a három doboz barna szofit/piros szimfóniát/talpas munkást.


Én meg kezdem hülyén érezni magam, hogy ilyen szerencsétlen vagyok :-(


A rászokásom a hagyományos sztori. Először kilencedik gólyabálon cigiztem, amikor megkínáltak. Aztán időnként buliba, társaságba ha megkínáltak elfogadtam, aztán elkezdtem én lehúzni őket ha összejöttünk páran. Aztán kezdtem cikinek érezni és vettem magamnak egy dobozzal, abból gyújtottam rá, ha buli volt. Aztán unalmamban rágyújtottam egy-kétszer egyedül is. Aztán kábé 15-16 éves korom óta szívom rendszeresen :-/


De ami a vicces, hogy nem sokat!

Kék multit szívok, olyan napi 5-6-7 szálat. Inkább azt mondom, hogy egy doboz három napig tart átlagban.

Vagy inkább lebontva napi szinten:

reggel az egyetemre beérésig egy mindenképp. Otthonról a metró egy tíz perc gyalog vagy öt perc séta+öt perc villamos (attól függ mennyire van hideg, esik-e?). Aztán a metrótól az egyetem tíz perc séta vagy átszállás és három perc séta (eső+hideg kérdése megint). Ez alatt megejtek egy cigit vagy kettőt, ami biztos, hogy úgy nem megyek be az egyetemre, hogy nem cigiztem :-D Esetleg havonta párszor anyuék tudják nélkülözni a kocsit, akkor kocsival megyek egyetemre, aztán a parkolóban cigizek egyet.

Egyetemen nem nagyon szoktam, max egyet órák közben, de inkább tanulok vagy ilyesmi :-)

Hazafelé ugyanígy metró előtt/után, vagy ha kocsival megyek, akkor indulás előtt egyet.

Otthon nemigen cigizek már. Leszigetelték a házat, úgyhogy nem tudok kimenni a tetőre, a kilencedikről meg nincs kedvem lemenni :-D Az ablakba néha kiállok cigizni egy esti utolsót, de nem túl gyakran (bár azért a párkányon a hamutartóban van mindig egy-két csikk :-D ) De hiába nyitom ki akármennyire az ablakot, a szél mindenképp visz vissza vmennyi füstöt, aztán reggel cigiszagra kelni meg nem jó :-S Meg anyaék se szeretik, hogy cigizek, hiába tudják, meg én se szeretek anyáék előtt cigizni. (Bár párszor már megesett, nyaralás pl.)


Aztán ha buli van, akkor cigi van, akkor sokat szívok, akkor nem érdekel se a tárcám, se a tüdőm. :-D Meg osztogatok is minden partydohányos barátnőnek, havernak, ismeretlennek :-D

A másik kivétel, ha lyukam van egyetemen (ebben a félévben pl minden szerdán három óra semmittevés), akkor barátnőimmel vagyok, aztán ha ők rágyújtanak, akk én is :-D

Amikor még cigizek fixen az a várakozás. UTÁLOK várni, valakire, valamire, bármire, bárkire. Ez az egyetlen egy szitu, amikor el tudok szívni egymás után két szál cigit, hogy szó szerint rálépek az egyikre és veszem a számba a másikat :-D

Vizsgaidőszak szintén megdobja a fogyasztást, olyankor bebizonyítom, hogy az ember képes kizárólag cigin, kávén és csokin élni. Hízok két kilót és öregszik két évet a tüdőm :-D

Vizsga, ZH előtt és után egy-egy szál cigi, hogy túléljem és hogy örülök, hogy túléltem :-D


De hogy ne csak azt mondjam el, mikor szívok többet, ha egész nap itthon ülök, akkor egy-két szálat szívok el, néha annyit se. Reggel elmegyek valahova, közben elszívok egyet, aztán később a napban általában én viszem le a kutyát vagy esetleg este kiállok az ablakba egyet cigizni.


Ha beteg vagyok, kapar a torkom pl. abszolút nem cigizek. De ha itthon ülök két-három napot zsinórban (nem jellemző), akkor is elmegy úgy egy-két nap, hogy nem cigiztem. Sőt volt, hogy gyűjtöttem valamire és nem vettem egy darabig cigit. Jó mondjuk mindig volt bnő kéznél, aki megkínált én meg elfogadtam :-D De nem kattogtam rajta, hogy nincs cigim.



Aztán most kábé két éve próbálok leszokni. Olyan két-három havonta le is szokok mindig xD Négy-öt-hat napig nem gyújtok rá, volt már olyan, hogy két hétig se (az a rekordom). Aztán jön valami buli, ahol mindenki cigizik körülöttem, az összes bnőm rágyújt, vagy ZH, vizsga, tanulok, sík ideg vagyok, én meg mindig találok egy ezrest magamnál és ""Fiatal vagyok még!" felkiáltással bemegyek a legközelebbi dohányboltba :-/


Na de csak azért untattam mindenkit ilyen hosszan, mert nem értem, mások sokkal hosszabb meg keményebb dohányzásokat hagynak maguk mögött egyik pillanatról a másikra, nekem meg ennyire nem megy :-(


Köszi a válaszokat! :-)


20/L



2014. okt. 20. 21:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Pedig már csak azért is érdemes lenne most tényleg leszoknom, mert az egyetlen húgom is pont olyan hülye, mint a nővére volt és 16 évesen elkezdett cigizni :-/


Én pedig jó példával akarok neki elöljárni :-)


Ezt is én írtam ki, erre is köszi a válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__6199919-n..


:-)

2014. okt. 20. 21:57
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kétfajta függőség létezik az egyik a fizikai másik pedig a lelki, lehet nálad ez az erősebb, azaz a szertartáshoz kötődsz, az egész dolog fejben dől el, először is hidd el magadról hogy képes vagy rágyújtás nélkül élni és egyedül ne gyújts rá, szerintem sikerülni fog.
2014. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz leszokni akkor tegyel egy setat valamelyik nagy korhaz gege osztalyan. Eleg nagy motivacio az a horror amit ott lathatsz.
2014. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Úgy hívják , hogy NIKOTIN.
2014. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Dehogy hívják úgy :-D Elolvastad a leírást a kérdéshez? :-D Oké, kicsit hosszú, elismerem :-) De ha úgy hívnák, akkor nikotinhiányom lenne, amikor nem cigizek pár napig. Márpedig semmilyen fizikai elvonási tünetet nem szoktam érezni. Aztán a végén újra rágyújtok :-/
2014. okt. 20. 22:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok, az a lényeg hogy ne gyújts rá x nap után vagy ha buliban rágyújtottál utána ne térj vissza a hétköznapi gyújtáshoz, előbb-utóbb biztos sikerül ha elszánt vagy, mutasd meg hogy képes vagy rá és te vagy az erősebb:)
2014. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálam ez igy van hogy:


GONDOLJ A PÈNZRE *SSZAMEG!!!

És olyankor leállok.

De eddig a rekordom napi 4 buliban szval nem vagyok egy hardcore dohányos... 1 hete nem iss cigiztem.. De holnap veszek egyet az őszi szünetre.. :)

De amúgy az öregbácsiknak semmi ismétlem semmi mentális függősége nincs a cigihet. Neked meg csak az van. ( nekem is néha)

ezért tudják ők igy letenni.

2014. okt. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akár itt, akár privátban érkeztek :-) És jöhetnek még :-)
2014. okt. 23. 12:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Senki ne gondolja azt,hogy ha csak napi 4-5 szálat sziv el akkor nincs is igazán rászokva!

Teljesen mindegy a mennyiség,nincs köze a függőséghez!Sőt,minél nagyobb szünetet tartasz két cigaretta elszívása között,annál jobban esik a másik,és annal jobban meg is leszel győződve róla,hogy szükséged van rá.

Az olyanok,akik napi három doboz után nullára állnak le,sokkal könnyebb helyzetben vannak a leszokással,mert náluk már rendesen problémát okoz a füst,nekik már nem esik jól,hanem minden bajuk van tőle,ezért könyebben le is tudják tenni.Fejben dől el az egész.

2014. okt. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem túzás az, hogy "jóformán rá se szoktál"? Azok alapján, amiket leírtál, úgy gondolom, hogy tényleg nem szoktál rá, csak egyfajta pótcselekvésként tekintesz a cigire. Próbáld meg azt, hogy elszívod amennyi még van otthon, aztán, ha elfogyott, ne vegyél, hanem csak pl. buliban, ha a barátnőid megkínálnak, vagy egyetemen, ha valaki megkínál, stb. Nem lesz könnyű, de remélem tudtam legalább egy kicsit segíteni!:-)
2014. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!