Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti hogyan szoktatok le a...

Ti hogyan szoktatok le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Le szeretnék szokni a dohányzásról, de a nikotinos rágók és Allen Carr végre nem dohányzom könyve is kudarcot vallott. Nagyon kellemetlennek érzem, hogy ha valahol vagyok mindig azon töröm a fejem hogy szabadulhatnék el hamarabb, hogy végre rágyújthassak. Nektek mi vált be?

2014. nov. 1. 20:15
 1/7 anonim válasza:
Eloszor napi egy szal minusz.majd egyre tobb minusz.ird ossze elonyet es hatranyat.mindig legyen eszedbe ha ragyujtasz.hatalmas akarat ero kell hozza semmi mas
2014. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Olvass utána, hogy milyen károkat okoz a szervezetben hosszú távon. Mindjárt másképp fogod gondolni.;)
2014. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia! Én kb. másfél éve szoktam le, életem egyik legjobb döntése volt.

A furcsa az volt, hogy sokkal könnyebben ment, mint gondoltam.

Ez volt az első próbálkozásom és sikerült, hozzáteszem kb. 10 évnyi dohányzás után. Nagyjából tudtam mire számítsak, mert igaz leszokni még nem próbáltam, de olyan volt, hogy napokig nem tudtam rágyújtani, mert le voltam égve, hát az kur*a nehéz volt. Én személy szerint ezt az 'egyre kevesebbet szívok' módszert hülyeségnek tartom, de próbálkozni lehet persze, mindenki más. Én egy este 7 körül elszívtam az utolsót és másnap már nem vettem. Megpróbálom leírni mi segített.

Adj magadnak időt, szoktasd magad a gondolathoz, hogy le fogsz szokni. Jelölj ki magadnak egy időpontot, de adj magadnak legalább pár hónapot. Addig úgy dohányozz, hogy semmiképp ne tüdőzd le, nekem ez kis gyakorlást igényelt, mert reflexből letüdőztem ugye.

Sportolj valamit, ha most nem csinálsz semmit, legalább ugrókötelezz vagy kocogj. Amikor sportolás közben kezdesz fáradni, gondolj arra, hogy ha nem cigiznél sokkal tovább bírnád. Persze ez csak egy példa, van, aki utál sportolni, de találj valamit, ami segít. Az is jó, amit írtál, én is nagyon meguntam, hogy a nikotin irányít, úgy éreztem a rabszolgája lettem.

Miután nagyjából kitűztem magamnak egy időpontot, egy idő után már szó szerint vártam, kíváncsi voltam, hogy fogom bírni, leszek-e elég erős, láttam pár sikertelen leszokási kísérletet, szerettem arra gondolni, hogy én erősebb leszek, mint ők és a nikotin. Így is lett. Egy kicsit hosszú lett, elnézést, remélem, tudok ezzel segíteni.

2014. nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

egyszer sikerült leszoknom amikor kikerültem az iskolából 3 hónapig alig volt pénzem, eleinte cigit vettem de utána rájöttem hogy az étel,ital fontosabb és sikerült is.

Utána lett munkahelyem és sajnos a 8 munkatársam akikkel mentünk mindig dolgozni az összes dohányzott, még a kocsiban is, így tehát nem volt nehéz visszaszokni rá...

2014. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta?
2014. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kitűztem 1 időpontot és azóta nem cigarettáztam, ha rámjön az érzés akkor egy sósperecet használok cigaretta gyanánt
2014. nov. 23. 13:20
 7/7 anonim válasza:

üdv,

hogy haladsz a leszokással?

2014. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!