Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Le lehet szokni valaha a cigiről?

Le lehet szokni valaha a cigiről?

Figyelt kérdés

június 17-én 02:00 körül szívtam el az utolsó cigimet, több mint 170 napja. Egy ideig egyáltalán nem hiányzott, de most, hogy egy depresszívebb időszakban vagyok, naponta többször eszembe jut, hogy milyen könnyű lenne bemenni egy ND-be, és venni egy doboz cigit. Olyan jó érzés lenne, felszabadulnék, elmenekülne a stressz.

Soha nem voltam rá szokva durván, csak stresszoldónak használtam.

Szóval aki egyszer belekóstolt, azt valójában soha nem fog meglenni nélküle?

Kicsit kétségbe estem (bocsi a regényért)

17/F



2014. dec. 4. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálad a lelki függés még nem múlt el teljesen, ettől független ne aggódj, nem fogsz visszaesni, grat hogy letetted.
2014. dec. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tapasztalatból beszélek, de szerintem ez olyan, mintha valaki megkóstolná mondjuk a kólát. Ízlik neki, következő nap is vesz, egyre több kólát iszik, mert annyira szereti. Ennek ellenére egy nap úgy dönt, mostantól ásványvizet iszik, mert a kólára azt mondják egészségtelen.

Soha többé nem iszik mást, csak ásványvizet, de azért néha meginna egy pohár kólát, de fél, megint rájön, milyen finom is az a vízhez képest.


A fizikai függőség meg megint más téma. :)

2014. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, a privátra sajnos nem tudok válaszolni, mert akkor kiderülne a nevem, amit igyekszem titokban tartani :D

De köszönöm szépen :)

2014. dec. 4. 21:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Én egyik napról a màsikra tettem le. Kondi miatt. A testépítésen kívül mindent kizàrtam. Cigi alkohol (nagy ritkán ittam pedig). És minden egészségtelem sz art...tudtam hogy van egy célom (versenyt nyerni) és semmi màssal nem foglalkoztam mert tudtam hogy a fejlődèsben hagyna kàrt. És a célom miatt egyszer nem akartam rágyujtani vagy a haverokkal sörözni vagy ilyesmi. Belül kell eldönteni hogy mit akarsz. Ha erős vagy mutasd meg ha gyenge akkor meg bújj el
2014. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is a sport volt az elsődleges, a második egy csaj. A csaj azóta lelépett, Thai-boxon meg lesérültem, és nem mehettem bajnokságra, sőt soha többé nem thai-boxolhatok valószínűleg :S

Szóval ez is rátesz gondolom az érzésre

2014. dec. 4. 21:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Én már 3 évnél tartok, de még a mai napig álmodok a cigivel sokszor éjszaka, ilyenkor bűntudattal ébredek reggel, hogy a francba, rágyújtottam... aztán eszembe jut, hogy nem is és nevetek egy jót a hülyeségemen... időnként én is megkívánom nagyon, szerencsére a szagától már undorodom, a számban pedig egyáltalán nem élvezném az ízét. Pontosan ezért vettem elektromos cigit, egy ego-t így, mikor ritkán megkívánom a füstölést, vagy buliban sok bagós mellett megkívánom a füstölést, akkor ott van és füstölhetek én is, így, hogy már nincs nikotinfüggőségem, így teljesen pótolja a hiányérzetet... ráadásul sok dohányos haveromat is átszoktattam már elektromosra, ez nekik is jó.
2014. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Minden függőségre igaz, hogy nem múlik el, csak az illető távol tartja magát a függősége tárgyától. Egy idő után ez már nem nehéz, de a függő az függő marad. Épp olyan ez, mint hogy az alkoholista is alkoholista marad, akkor is, ha nem iszik már tíz éve.
2014. dec. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ez így ahogy mondod, nem igaz. Eric Berne szerint pl. egy alkoholistát akkor tekinthetünk leszokottnak, ha egy buliban meg mer inni 2-3 koktélt anélkül, hogy többet inna. és lerészegedne. Tehát az alkoholizmusbólki lehet gyógyulni.
2014. dec. 7. 20:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Addiktológiát tanultam, az elfogadott álláspont szerint igaz, amit írtam. Nincs olyan, hogy "leszokott függő".
2014. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pszichológián mégis van. :D
2014. dec. 7. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!