Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Számodra a cigi mit jelent?...

Számodra a cigi mit jelent? Az az elméletem, hogy a cigit mindenki egy segédeszköznek tartja egy bizonyos dologhoz, ezértnem tudnak leszokni róla az emberek.

Figyelt kérdés

Ha leszokott dohányos vagy, ne olvass tovább, mert megjöhet a kedved a cigizéshez.



Kezdem én: számomra a cigi egy olyan dolog, amely elviselhetőbbé teszi az életet. Ne érts félre, szeretek élni, élvezem, de ugyanakkor nehéz életem is van, de arra gondolok, hogy nem tudnám elviselni se a jó, se a rossz pillanatokat cigi nélkül. Megőrülnék nélküle, és lemondtam arról, hogy leszokok róla. Olyan mintha a cigi a szörnyű, idegaprító, és a szomorú, szívbemarkoló, depressziós pillanatokban egy enyhítő szer lenne, az estéken, bulikon, összejöveteleken - miket soha nem fogsz elfelejteni - egy érzelmi plusz.

Nekem ezt jelenti. Neked mit jelent?

Olvastam Allen Carrt, érdekes szemszög, de a saját nézetemtől nem tudokelvonatkoutatni.



#Cigaretra
2014. dec. 20. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Leszokott dohányos vagyok, és végigolvastam a kérdésedet, de nem jött meg a kedvem a cigizéshez. Valójában nem is leszoktam a cigiről, mert azt nagyon nehéz, hanem egyszerűen eltapostam egy félig szívottat, és nem gyújtottam többé rá. A cigitől csak így lehet megszabadulni.
2014. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ennek 10 éve...
2014. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem így se tudsz teljesen szabadulni tőle, ha leszokottként a dohányzás témakörben olvasgatsz. Én egyszer le tudtam rakni pár hónapra, de egy rémálom volt. Azt a gyötrelmet az ellenségemnek se kívánom, amit akkor éltem át. Nem tudtam elviselni az életet sem. Persze ne érts félre, nem akarlak rábeszélni a visszaszokásra... csak leírom én hogyan érzek.
2014. dec. 20. 21:24
 4/9 A kérdező kommentje:
De gondolom a dohánygyárak az olyan gyökereken röhögnek, mint én
2014. dec. 20. 21:24
 5/9 anonim ***** válasza:
én kicsit több, mint 2 éve nyomom, pallmall-el kezdtem az első évben, aztán anyagi okokból azóta töltöm. nekem a legeslegjobban talán 3 dolog miatt szokott jól jönni. autóvezetés közben tiszta "chill" érzés, hogy cigi+rádió+vezetés, nagyon szeretem azt az érzést. a másik inkább már hasznos, mint kellemes, bármilyen helyzetben várakoznom kell vagy unatkozok, akkor ciginként 10percet már is levonhatok ebből az időtartamból és kevésbé tűnik hosszúnak. a harmadik akkor van, ha a pc-n bármilyen filmet, videót nézek, cikket olvasok, rádióműsort hallgatok, közben jólesik. alapvetően pedig ha bárkivel kültéren beszélgetek és nem zavarja, akkor közben is nyomom mindig.
2014. dec. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hasonloan hozzad,nekem is szintugy ezt jelenti. Konnyebbe teszi a hetkoznapokat,ugymond egyfajta kikapcsolodas. Az erzes,amikor egy rohadt faraszto nap utan,a fulest bedugodba fuledbe,max hangerore allitod a zenet,es ragyujtasz. Szeretem ezt az erzest. Olyan,mintha kifujnad magadbol a nap osszes faradalmat,nehezseget.
2014. dec. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 10 év után 2 éve "szoktam" le de még mindig iszonyatosan hiányzik.Imádtam dohányozni.Nekem a cigi egy életérzést, életem legemlékezetesebb pillanatait megkoronázó örömforrást jelentett.Csak az edzés kedvéért nem szívom de tudom, hogy idős koromban ÚJRA CIGIZNI FOGOK.Tudom, hogy mit érzel.Ha meglátok valahol egy piros marlborot mindig összeszorul a szívem és irigykedve nézem a füstölgő embereket.
2014. dec. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem muszájból kellet leszoknom, nem kaptam az orromon keresztül levegőt. De amióta leszoktam minden jobb lett. Régen ha mentünk valahova csak az érdekelt hogy hogyan tudok mennyit cigizni. Meg a szexet is jobban élvezem.


30F

2014. dec. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fiatal 10-en éves koromba elszívtam napi 1 dobozzal. Aztán rájöttem hogy nem vagyok kicsit se vagány se nem jobb hanem csak magamat teszem tönkre...ennyi volt. Letettem, elmondtam magamnak hogy vagy egészséges élet vagy káros... Fejbe dől el, valaki gyenge.
2014. dec. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!