Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szoktatok le a dohányzá...

Hogyan szoktatok le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Le tudnátok írni a folyamatát,és az elvonási tüneteket,és a pozitív változásokat.

2015. febr. 27. 11:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
mokor öcsém hagyta abba, 125kg volt, életmódváltással együtt hagyta abba, másfél év múlva már 75kg volt... nem a nikotin hiánya miatt hízol, hanem a kajától.
2015. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat szívsz, mint én szívtam pl. pl. napi két doboznyit, és erőset akkor próbáld ki úgy, ahogy én. 22 éven át cigiztem. Először csak lakásba többé nem gyújtottam rá, így pl. a cigizési szokásimról eléggé könnyen leszoktam, és mivel kijártam mindjárt kb. felére csökkent az adagom. Én kék dohányt szívtam, fél év után már lakásba nem viseltem el, ha bárki is cigizni mert, váltottam olyan dohányra ami 0.4esnek felelt meg ezek általában a narancs vagy srága színűek. Rá egy hónapra, már sima cigit vettem szintén 0,4est, előszőr hosszú vastag változatban, utána egy hétre rá a silms változatba, ugye negyed akkora mennyiségileg. Utána hetente csökkentettem egy dbbal, egészen 10 dbig. 10től még nem ment sokszor, hogy elforduljak teljesen tőle, tehát bebuktam párszor, de nem adtam fel, egy idő után nem vádoltam magam és nem is görcsöltem rajta, aztán egyszer csak sikerült. Én mondjuk elolvastam azt a leszoktató könyvet is, az sokat segített pl. gondolkodás módban. Nem biztos, hogy ez a legjobb és legkönnyebb módszer, de nem estem más függőségekbe bele. Nem voltak igazából elvonási tüneteim se. Elkezdtem mozogni is, de nem megterhelően csak két naponta min. 3-4 kmes sétákat tettem. Ez segített a tisztulási folyamatban, illetve, ha nagyon ideges voltam vmi miatt vettem be két db valériánát olyankor.

Ha hajlasz a hízásra amíg leszoksz addig javaslom, hogy inkább vega értend szerint próbálj enni, kerüld a glutén és laktózos termékeket is, aztán ha túl vagy rajta majd visszatérsz. Bár lehet, hogy nem fogsz akarni. :) Nekem kb. egy év volt így, hogy abba hagytam, igazából vergődés nélkül, de hát rászokni se egyből szokik rá erre a hülyeségre az ember. Amúgy próbáltam más módszereket is előtte, a tapasztól mérgezésem volt, a rágó ízétől behánytam, a biofeed csak két napig hatott, az egyből elfordulás esetén meg olyan kínjaim voltak, hogy regényeket írhatnék róla..., az eciginél pedig az ugyan jó volt, de igazából inkább semmit se ért számomra. Az utóbbiak természetesen nem azt jelenti, hogy neked ne használnának, de az én így éltem meg őket. Remélem vmit segíthettem. Sok sikert, ha már elkezdted - mivel korábbi kérdés -, akkor kitartást és sok erőt is! :) Ne ad fel, ha elbuksz benne, akkor se! :)

2015. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja 10ről ne csökkentsd, én próbáltam úgy folytatni, de vmi baromira kegyetlen érzéseket nyújt és végül elhagyni nem is tudtam amikor már 3 dboknál tartottam, hanem csak visszacsúsztam 10re.
2015. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!