Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 15 hetes terhes vagyok és...

15 hetes terhes vagyok és sajnos még mindig dohányzom, napi 1 doboz. Nem elítélésre várom hanem olyanok írjanak akik hasonló helyzetbe voltak/vannak és olyan erős dohányosok akiknek sikerült, és hogyan?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt dohányzás
2015. márc. 2. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi sikerült? Lerakni vagy a terhességet végigvinni cigivel egészségesen?

Én napi majdnem 1 dobozzal szívtam, amikor pozitív lett a teszt, egyből leraktam és nem is kívántam.

Egy ismerősöm nem rakta le, a gyereke szívbeteg, a másik csaj is cigizett, akit még ismerek ilyet, neki meg hát hogy is mondjam... elég fura a gyereke, mintha nem lenne vele minden oké.

Tedd le a baba érdekében. Vagy csak csökkentsd le napi 3 szálra, madj 2-re, 1-re...

2015. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Váratlanul jött a terhesség és olyan mintha még mindig nem fognám fel hogy babát várok :(
2015. márc. 2. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
"váratlanul jött a terhesség" ... igazából itt a kérdés max annyi, hogy a terhesség alatti cigi e a nagyobb felelőtlenség vagy az, hogy aggyal rendelkező emberi lényként sikerül teherbe esni akaratlanul. gratula a neveléshez.
2015. márc. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Amikor a 12 hetes UH-n láttad a babát, akkor sem "esett le", h terhes vagy? Én akkor fogtam fel. :)

2015. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm 3 gyereket szült az elsőnél nem tette le a cigit, a gyerek asztmás, a 2.-nál sem tette le a cigit a gyerek kruppos a 3-nál annyit ugatott vele a férje, hogy lerakta és a gyereknek képzeld kutya baja... se asztma se krupp, bár szülés után ahogy abbahagyta a szoptatást újra rágyújtott és azóta is szívja...
2015. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem elítélésre és lenézésre várok, mégegyszer kihangsúlyozom.Aggyal rendelkezve ,,akaratlanul" pedig fogamzásgátlás mellett is teherbe lehet esni.Legalább akkor ezt a részt ne kövezzük meg...
2015. márc. 3. 10:49
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Egy igazi felelőtlen sz*rdarab vagy, ha ennyi áldozatot nem tudsz hozni a gyermekedért, akkor mi lesz majd később??
2015. márc. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd, gyógyszet, nem igazán szedhetsz, champix meg hasonlókat, mert árt a babának. Magadtól kell letenned, tudom nhéz, de ha nem teszed, tönkre vághatod a gyermeked életét. És hidd el ha később a fogyatékos gyermekednek kell majd a szemébe nézned, tudva, hogy az amilyen lett miattad van, na az nem lessz szép dolog. Persze durván írtam le, de hidd el , hogy érdemes letenned
2015. márc. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első 12 hét a legrizikósabb, ha addig cigiztél, ne is várj már sokat, mi terveztük, ezért előre leszoktam róla, és már ez ösztönzött arra, hogy ne csináljam, így egyáltalán nem volt nehéz, csak el kell dönteni, kinek mi a fontos... Legkisebb hugommal cigizett anyám, hát meg is látszik, majd ha kisegtősuliba kell hordanod a gyereked, aki a hülyeséged miatt van visszamaradva, késő lesz, hogy elgondolkozz. Ha van benned tisztelet, hogy megadd az esélyt a gyerekednek a normális fejlődésért, egyszerűen nem csinálod és kész. Persze hallani nem egy kivételt, hogy "jajj, mert xy is végig cigizett a gyerekével, mégis egészségesen született meg", lehet hogy nem lesz baja, de gyanús, hogy asztmás lesz később, vagy más rendellenessége lesz, végülis drogozol a gyerekeddel (kávé és a pia is megvetendő...) Egyszerűen fejezd be és kész.
2015. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hát, nem tudom,megoszlanak a vélemények, én saját tapasztalatból írom, hogy engem meg a 2testvéremet anyu úgy hordott ki ,hogy végig napi 1db. Cigit elszívott, és mind3an makk egésségesek vagyunk!
2015. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!