Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon szeretnék leszokni a...

Slimshady91 kérdése:

Nagyon szeretnék leszokni a dohányzásról de nagyon rászoktam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves fiú vagyok 13 éves korom óta dohányzom. Mindigis elég sokat dohányoztam (15 évesen már napi 2 dobozzal fogyasztottam) és nagyon szeretném letenni de nagyon rá vagyok állva, egy napi nemdohányzás után már teljesen depressziós idegbeteg vagyok meg minden... lehetetlennek érzem a leszoktást.
2015. márc. 6. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez aranyos volt, "de nagyon rászoktam". :) A napi két doboz nagyon sok. Én 22 éve dohányoztam ugyanennyit, úgy hagytam abba, hogy előbb elkezdtem azt, hogy lakásba egyáltalán gyújtottam rá, tehát kijártam, azzal észrevétlenül is majd a felére csökkent az adagom. Ez nálam így ment kb. fél évig, utána fokozatosan lecsökkentettem 10 dbra, de heti szinten szálanként. A 10 dbról meg teljesen elhagytam. Az utóbbi eseténél vettem magamnak gyógynövényes nyugtatót pl. valériánát, illetve elkezdtem két naponta min. 3 kmes sétákat megtenni, vmint vmivel még lekötöttem pluszba magamat. Én pl. nyelvet tanultam, franciát az elég jól leterhelte a gondolataimat, meg örömet is okozott nekem. Nem állítom, hogy ez egy könnyű módszer és a legjobb, de sikerrel jártam, míg a többi verzióval pl. az egyből elhagyással, ecigikkel, tapasszal, nikotinos rágókkal, biofeeddel sajnos nem. Szóval előtte elég sok mindent kipróbáltam, ez nem azt jelenti, h az említett verziók neked nem fognak segíteni. Ja és olvasd el Allan Care - ehet rosszul írtam a nevét - könyvét, torrent oldalakon megtalálod szerintem, az szintén nagyon sokat segíthet.
2015. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nagyon fontos, hogy ne add fel. Nem baj, ha elbuksz többször a leszokási folyamatodba, csak ne add fel. És ne is vádold magad, hogy megint nem sikerült, majd fog sikerülni.
2015. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, elfogalmaztam javítok: 22 éven át dohányoztam, napi 40 db - két doboznyi - dohányt szívtam el, én nem sima cigit vettem.
2015. márc. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igen, 3-as jól írta, először fokozatosan kellene elhagynod: ha napi 2 dobozzal szívsz, akkor nem is tudnád - szerintem - egyszerre abbahagyni. Eleinte próbáld ki, hogy nem gyújtasz rá minden alkalommal, amikor szeretnél, hanem nyújtod az időközöket, s azt kellene elérni, hogy először napi 1 dobozra csökkentsd. Onnan lehet a 10 szál... Hidd el, ha csak idáig jutsz el, már akkor is nagyon sokat tettél magadért. Persze nyilván a teljes leszokás a cél.


Nekem az is nagyon sokat segített, hogy azt a pénzt, amit a cigizésre költöttem volna, félretettem, s olyan dolgokat vettem belőle, amit egyébként nem engedhettem volna meg magamnak (ergo megjutalmaztam magam :-) )

2015. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. márc. 6. 10:24
 6/14 anonim ***** válasza:

Légy türelmes és kitartó.

Szívj kevesebbet és gyengébbet.

2015. márc. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Bocs, 8-as, de nekem a gyengébbet dolog nem jött be :-) majdnem 2x annyit szívtam belőle :D Ráadásul azt meg egyáltalán nem értettem, hogy ha gyenge cigit szív az ember - pl. ilyen kicsi vékonyakat - akkor minek ad ki rá pénzt? :D az pont olyan volt, mintha semmit nem szívtam volna :D
2015. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most hiába kötekedel, itt a csökkentési folyamatokról volt szó, nem a dohányzási szokásokról.
2015. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem is Neked írtam :-) , hanem a 6-osnak, csak elnéztem a számot. És nem kötekedésképp írtam, csak szemléltettem, hogy nem mindenkinek jön be minden: pontosan, hogy leszokásnál próbáltam gyengébbet szívni, de nálam az nem jött be.
2015. márc. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet nem írtad, csak lett hozzá szólás törölve azóta. Most látom én is.
2015. márc. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!