Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A barátom füvezik, füvezett....

A barátom füvezik, füvezett. Mit tegyek? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Még a kapcsolatunk elején együtt voltunk valahol, és a társaságban elővettek egy füvescigit... mire ő megkérdezte hogy kaphat-e. Ekkor ránéztem, hogy mi van, erre mondta, hogy akkor nem kér belőle, ha nem akarom. Beszélgettünk később erről, akkor azt mondta, hogy nagyon ritkán (havonta egyszer, kétszer...). Később többször is előjött a téma, és mondta, hogy nem fog többé.

A múlt héten odajött hozzá egy ismerős, és megkérdezte tőle, hogy vesz-e füvet. A válasza azonnal nem volt. A nap végén megint mondtam neki, hogy nem szeretném, ha füvezne, és ismét azt mondta, hogy már rég nem... és nem is fog.

Tegnap viszont azt mondta, hogy szülinapján akar szívni...ami majd a hegyalján lesz, tudom, hogy tavaly amikor ott volt beszívott egyszer.. nem tudom mit tegyek, zavarja, hogy nem bízok meg benne, de nem ismerem ezt az életmódot.. :( mellesleg 4 hónapja vagyunk együtt és nagyon szeretem


2010. febr. 18. 18:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Két hónapot adnék neki, addig figyeld a fejleményeket nála. Ezt mond is meg neki. Tudod, a fű után jöhet a keményebb drog is. Ne tedd tönkre az életedet, bármennyire is szereted. Ez csak jó tanács volt részemről.
2010. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
84%

mi a problémád a füvezéssel?

egyszerűen annyi, hogy nem ismered, csak az elrettentő maszlagot.


ha konkrét kérdésed van, tudok válaszolni, de lyat nem tettél fel.

2010. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
59%
kedves első válaszoló: a demagóg marhaságaidat tartsd meg magadnak. hollandia a tizenötmillió heroinista rablógyilkos országa?
2010. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
épp ez a bajom, hogy nem ismerem, nincs róla rossz véleményem, de jó sincs, ezért kédeztem, hogy mit tegyek:S elég sokat olvastam utána az utóbbi időben...és nem nagyon találtam olyan rosszat róla.. csak a közvélemény rettent el
2010. febr. 18. 18:59
 5/18 anonim válasza:
96%

minden kábítószer hatásaa a mögötte lévő embertől függ.

van, aki agresszív részegen, van, aki mindenkit megölel és szeret.

sokkal veszélyesebb, mint a fű.


van kultúrája a fűnek, ha mögötte értelmes ember, ésszel füvezik, akkor nincs gond.

intelligencia kérdése

szóval ne a fű határozza meg a kapcsolatodat a barátoddal, hanem a személyisége.

2010. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Semmit ne tegyél, mert a végén megunja ha ellenőrzöd, és otthagy!
2010. febr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Mellesleg az alkohol ezerszer rosszabb, mint a fű!
2010. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
ugyanebben a cipőben vagyok én is nagyjából... csak nálunk erről folyamatos hazudozás folyt... egy évig kb hazudott erről, én mondtam h nem szeretném, ő meg h ő sem dehogyis... kiderült h dehogynem kb havonta elelfújnak... hát gondolhatod nagyon kiakadtam. de hát hiába ellenzem, valahol megértem hogy amíg normális keretek közt csinálja nincs belőle baja.. modnjuk akkor sem támogatom továbbra is szarul esik, ha fúj... de így nem hazudik és ez fontosabb. az a baj, hogy a te barátod is a hátad mögött simán szivhat, nem tudhatod ha nem vagy vele... hegyaljára meg gondolom együtt mentek, ezért jelentette be... a lényeg, hogy érd el : legyen őszinte. mondd meg neki, hogy moost modnja el őszintén mikor fúj mennyit, ha szokott(márpedig szokott,h a odamentek hozzá, hogy vesz-e...) és mondd h nem fogsz vele szakítani a fű miatt, ha normális... de ha hazudik és lebukik akkor azonnal otthagyod. vagy vhogy okosan. hajrá és kitartás....
2010. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
65%

bocs, hogy kérdésre válaszolok, én voltam a 18:52 -es és 19:09 -es hozzászóló.

de nem hagyhatom szó nélkül.



ugyan miért is kellene tőle megkérdezni, hogy mikor szív és mennyit? szerintem ez az ő dolga. azért nem mondja el neked, mert úgy érzi, nem értenéd meg, nem vagy benne partner. olvass addiktológiai irodalmat, pszichológiát. ismerkedj meg a hatásaival, kultúrájával.

2010. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Én még nem füveztem,de azok alapján,amit eddig olvasgattam a témában,szerintem a fű semmivel sem veszélyesebb az alkoholnál.Egy állatság tiltani,legalizálni kéne,adóztatni,és ellenőrizni a minőségét.Én pl.csak attól félek,hogy mivel nem legális,nem ellenőrzött cég csinálja,abban sem lehetek biztos sem tudom,hogy jó minőségű-e.De ha abból indulunk ki,hogy jó minőségű,akkor nem veszélyes.Ja,lehet,hogy aki kipróbálja a füves cigit,az heroinista lesz.Ugyanúgy,aki megiszik néhány sört,az is lehet,hogy súlyos alkoholista lesz.De talán ez a ritkább,mind a sör,mint a füves cigi esetében,és nem ebből kell kiindulni,vagy ennyi erővel tiltsuk be a sört is.Szerintem emiatt ne szakítsatok,ha tényleg drogos lesz,akkor igen.Ugyanúgy ne szakítsatok,mert megivott egy sört,ha alkoholista lesz,akkor igen.Esetleg büntetőjogi problémája lehet( max.felfüggesztett),de az nem olyan vészes,csak kérni kell,hogy a priusz alól előre mentesítsék,eelnkező esetben 3 évig nem lesz tiszta az erkölcsije,utána igen,és büntetlen előéletűnek fog minősülni.De ennek kicsi az esélye,és ha megtörténik,az nem az ő hibája lesz,hanem az IDIÓTA törvényé.
2010. febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!