Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A barátom füvezik, füvezett....

A barátom füvezik, füvezett. Mit tegyek? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Még a kapcsolatunk elején együtt voltunk valahol, és a társaságban elővettek egy füvescigit... mire ő megkérdezte hogy kaphat-e. Ekkor ránéztem, hogy mi van, erre mondta, hogy akkor nem kér belőle, ha nem akarom. Beszélgettünk később erről, akkor azt mondta, hogy nagyon ritkán (havonta egyszer, kétszer...). Később többször is előjött a téma, és mondta, hogy nem fog többé.

A múlt héten odajött hozzá egy ismerős, és megkérdezte tőle, hogy vesz-e füvet. A válasza azonnal nem volt. A nap végén megint mondtam neki, hogy nem szeretném, ha füvezne, és ismét azt mondta, hogy már rég nem... és nem is fog.

Tegnap viszont azt mondta, hogy szülinapján akar szívni...ami majd a hegyalján lesz, tudom, hogy tavaly amikor ott volt beszívott egyszer.. nem tudom mit tegyek, zavarja, hogy nem bízok meg benne, de nem ismerem ezt az életmódot.. :( mellesleg 4 hónapja vagyunk együtt és nagyon szeretem


2010. febr. 18. 18:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
16%

Próbáld meg kideríteni a függősége okát! Igen, ez már FÜGGŐSÉG! Ha nem tud kihagyni egy napot sem, akkor az! Baromság, hogy van jótékony hatása: értágító, agy-frissítő, stb. !!! Még olyat nem láttam, hogy valaki "ritkán" szív, és meg tudja állni, és "csak mértékkel..."


Mindegyik FÜGGŐ lesz előbb-utóbb. Na, innen nehéz a visszaút! Ha meg akarod tartani, segíts neki! Nem te vagy az oka, nyugi! Korábbi lelki problémák! Egy kineziológus tud segíteni, persze hónapokig el fog tartani, de csak, ha Ő is akarja...

2010. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Kedves előttem szóló!


Nem értek Veled egyet.(Aki előtted írt.)Akkor egy sört sem ihat meg,ugye?Előbb utóbb biztos alkoholista lesz...És hol írta a kérdező,hogy egy napot sem tud kihagyni?Igen,az tényleg függőség lenne,és tényleg súlyos probléma.De itt nem erről van szó,hanem,hogy egy fesztiválon szívna egyet.

2010. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
76%

Kedves 12:54!

Te most úgy beszélsz, mint hogyha az összes embert aki él a fűvel ismernéd, azt hiszed, hogy te vagy a világ közepe.

Hogy kiábrándítsalak, nekem vannak olyan ismerőseim/barátaim akik szoktak szívni de közel sem függők.

2010. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen kérdésekre olyanoknak kellene válaszolni, akik füveztek már, és nem azoknak, akik halvány lila gőzük sincs az egészről. Az első kommentelő írta, hogyha szívsz, akkor jöhet a többi is, és akkor elbaszod az életed.


Körülbelül egy hónapja adtak ki angol tudósok egy tanulmányt a különböző drogokról. Nem meglepő módón a fűnél veszélyesebb -a tanulmány szerint is- az alkohol, sőőőt még a sima cigi is.


A másik: Csak a saját nevembe tudok nyilatkozni, de attól még, hogy valaki elszív egy- két füves cigit, esetleg mást is kipróbál, nem teszi tönkre az életét, sőőőt!!! Semmi köze nincs ahhoz, hogy ki mit ér el az életben. Számomra sem volt probléma, mostmár egy bankban vagyok fiókvezető 25évesen. Szóval aki nem ért ehhez a témához az ne szóljon hozzá!


Harmadik: Ha annyira rossz dolog lenne a füvezés, szerintetek mért legalizálta Hollandia? Miért legalizálta az USA 9 állama orvosi felhasználásra? Csehországban miért legális szerintetek?

2010. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves 15:16!


Olvasd végig figyelmesen, amit írtam! Akár többször is!

Meg lehet lenni nélküle? Ha nem, miért kell? Egyébként tanár vagyok, s NEM a világ közepe! 21 éve kezdtem a hivatásom, s amit azóta láttam, tapasztaltam, az SZÖRNYŰ! Én még sose próbáltam! NEM is fogom! Több diákom fordul(t) hozzám nap mint nap ilyen problémával, hogy kipróbálta és hogyan tovább?! Részükről köszönöm a bizalmat, mert engem a titoktartás ugyanúgy köt mint az orvost! Még az osztályfőnökének sem árulom el, meg a szüleinek sem! Sokat beszélgetünk, igyekszem nekik segíteni! Kérdésekkel!

Sok sikert a barátaidnak az életben!

2010. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
Mikor összejöttem a barátommal ő szívott én nem fél éve vagyunk együtt most az van h együtt szívunk. Tudom h szakítok vele utánna nem fogok többet füvezni. És igy jól érzem magam. Amúgy a fiút meg ne akard korlátozni mert elege lesz és ott fog hagyni mert neki egy csaj kell és nem egy anya!!
2010. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

júj, füvezik? júj, abba bele lehet halni! jajajaj!!

úristen, azonnal szoktasd le, mert még baja lesz!!

nagyon nagyon nagyon veszélyes!!

felrobbansz tőle!!!

2010. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
már nem aktuális... pár napja szakítottunk (nem emiatt)
2010. ápr. 10. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!