Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem tudok leszokni?...

Miért nem tudok leszokni? Valami segitséget?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta dohányzom és szeretném abba hagyni volt már ,h 1hónapig birtam de valahogy mindig gyenge voltam nagyon szeretném De nem könnyü külföldön dolgozom és nálunk sokan dohányoznak akár egésznap is szivhatod nincs korlátozva sem kijelölt hely és ha haza jövök a párom is dohányzik. Legföképp a dohányzás okozta betegségeg miatt szeretnék leszokni Az az igazság ,h már gyerek korom óta szívom és ne kövezzetek meg emiatt de rendszeressen 7 éves korom óta napi egy doboz cigi elmegy most 33 vagyok

2015. ápr. 6. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert régóta gyújtasz és erős a függőség, ettől független ne add fel biztos sikerülni fog csak legyél türelmes.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

2015. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is
2015. ápr. 6. 11:18
 3/7 anonim ***** válasza:
A cigarettáról való leszokásnak ára van. Minél magasabb az ár, annál hamarább megy. Ilyen ár lehet baba várása, a baba egészsége. A saját egészséged, konkrétan a lábad ára, ha veszélyezteti az érszűkület. El kell dönteni az agyban, hogy melyik fontosabb? Hidd el, el lehet. Én így csináltam. Valóban igaz, hogy csak ugy minden nélkül elhatározom, az nem megy. Viszont az is valami, ha kínlódva is de addig kevesebbet szívsz. De z nem leszokás..
2015. ápr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Csiß ***** válasza:
Én 17 év dohányzás után simán leraktam.1 év 2 hónapja nem gyújtottam rá.Lerakás után egy hónapig e-cigit szvtam (nikotin mentes lötyivel) de nem jött be.Azt is leraktam gyorsan.Én is egészség miatt tettem le.
2015. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el Allen Carr Végre nem dohányzom c. könyvét (neten is fent van pdf-ben), garantálom, hogy le fogod rakni. Én is avval raktam le, meg még sokan, akik 15-20 éveket is cigiztek. Rövid könyv, alig 100 oldal. Ha jól emlékszem, azt ajánlják benne, hogy 1 hét alatt olvasd el kb., de én pl. 2 nap alatt olvastam el, 3. nap már nem cigiztem. Pontosabban a könyv egyik vége felé levő fejezete óta: "Az utolsó szál cigaretta". Amúgy nagyon érdekes könyv, felnyitja az ember szemét sok dologra, és tuti, hogy lerakod szenvedés nélkül, amint elolvastad!
2015. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg leszokást segitő modszer van,orvos is tud segiteni,de előbb kellaz elhatározás.. A napjaid átszervezésére is szükségedlesz.Mert nekem pl reggeli kávécigi a legnehezebb elhagyni.Ha az mincs meg akkor könnyebba nap,de ha elcsábulok mar bennem van az hogy a mai napot mar ugyis eltoltam. Többször probaltam leszokni.A tapasz semmitnem segit.A rágo az egész jo mert hamar felszivodik,éskönnyebb ellenallni.De abban is ugye otta nikotin. És ha nem jol ragod borzaszto kellemetlen.De megéri.Legutobb azzal sikerult majd 2évre leraknom.De most 6-7honapja ismét visszaszoktam:( Sok körülöttem a dohányos igy baromi nehéz.És nem vagyok tul kitarto.Jelenleg a kudzu tablettával probalkozom.Meglatjuk.

Annyit elmondanék hogy sógorom 25éves,15éves kora ota cigizett.Most mar 8honapja ra se nézett.Utáljamég a szagát is és hiszitek vagy sem nőtt 3-4cmert. Magasabb lett.ok,hizott is picit de ráfért. Azt mondta teljesen uj embernek érzi magát,rengeteg energiája van.Reggelha csörögaz ora kipattana szeme,hetente eljár uszni mert annyi a plusz energiája.Élvezi az ételeket illatokat.Azt mondja igazán csak most érzi jol magát.Az allergiája a multé, azota nem volt beteg sem.Hát szerintem nagyon megéri nemdohányozni. Én legutobb ugy raktam le hogy az lebegett előttem hogy barmikor ragyujyhatnék mert az én döntésem.Ha akarok vissza is szokhatok.Közben meg reménykedtem hogy nem leszek ilyen hülye.És tessék..Na igy nem szabad nekiindulni.Sok sikert.Kitartás.Számold össze mennyit költöttél eddig cigire.Mennyit fogsz még 15évig elszivni.Azért 15 mert nem ismerek senkit aki 40éve cigizne (vagyis de de az nem 7hanem 17évesen kezdte és most annyira köhög hogy beszélni alig tud) és még él és virul..Bocsi kicsit drasztikus de szerintem ez a legfontosabb.Ha élni akarunk le kell raknunk!Hajrá én drukkolok neked!(a párodnak is jot tenne még parév élet szoval rakjatok le egyutt)

2015. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja 27éves vagyok, 11éve cigizek,4szer probaltam lerakni az elmult 5évben.Ebbol 1,5év cigimentes volt és fél év hébe hoba ragyujtos.De most elegem van belőle.Élni akarok.Nem szenvedni.
2015. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!