Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszokóban lévő dohányosok,...

Leszokóban lévő dohányosok, hogyan tudtátok legyőzni a mentális függőséget?

Figyelt kérdés

Ez a tizenötödik napom cigi nelkul. Be kell valljam, fogalmam sincs hogy jutottam el idáig. Nagyon hianyzik,ugy erzem megorulok. A legváratlanabb helyzetekben tör rám a vágy még most is. Nem az íz hianyzik vagy a nikotin hanem a megszokás. Hogy például a kollégákkal mindig ilyenkor szoktunk rágyulújtani vagy hogy a buszmegálló a házunktól pont egy ciginyi tavolsagra van és még nem is olyan régen itt mindig elszívtam egyet. Ez nem fizikai függőség hanem mentálisan ragaszkodom a cigihez. El fog ez múlni valaha? Ha igen kb mennyi idő?

Ha nem, akkor inkabb nem csinálom tovább mert ebben a 15 napban mást sem csináltam csak szenvedtem. Nem akarok így elni, hogy szinte óráról órára gyűjtögetem az erőt,és csak remélni merem hogy holnapra is elég lesz az akaraterőm.



2015. jún. 10. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Allan Carr rövid úton leszokni a dohányzásról című könyvet olvasd el, vagy hallgasd meg hangoskönyvben, addig nyugodtan rágyújthatsz, ne kínozd magad, ha nem vagy biztos önmagadban
2015. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

rágondoltam ilyenkor arra (napi 3 doboz), hogy valaki a 3x 3 eurómból nagyon jól él havi 90 euro, mit kapok cserébe? szenvedésekkel teli életet, mivel akár milyen betegség szenvedést okoz, arról ne is beszélve, hogy az amelyiket megvásárolom, tüdőrák, keringési zavarok, stb , nem akarok orvostól orvosig járni

cigiseknek alkoholistáknak nem adnák ingyenes orvosi ellátást, ha volt/van pénzük tönkretenni magukat akkor NE a társdalom pénzén gyógyuljanak, kifizetettném velük az egész ellátást és kész

2015. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha már 15napig kibírtad nélküle ne most add fel.

Sok sikert!

2015. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hogyan szoktam le, 7 év után fogtam széttéptem a 3 doboz cigit kidobtam a kukába és aztmondtam hangosan, hogy nem fogok tőled függeni, semmi bajom, annyi, hogy ha beszivom a cigifüstöt cigisek után mintha zsiletpengék vágnának a tüdőmet, ugyh. cigifüstös helyek kilőve
2015. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azert kezdtel bele, mert le akarsz szokni. Ez a Te dontesed!


Talan megakarsz torpanni a 15.napon? Eddig tartott csak az elhatarozasod? Magad dontotted el 15 napja ... most meghatralnal?


Ne izgulj ... majd ez a testi es akar lelki vagy enyhulni fog, ahogy a dohanyzasod ideje alatt felgyulemlett mereganyagok kitisztulnak a testedbol es elillannak a fejedbol. Csinald csak vegig es ne nyafogj mar ket het utan.

2015. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bíztasd magadat! 15 nap cigi nélkül, ne most hátrálj meg! Erősebb vagy mint egy függőség! Hajrá!
2015. jún. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En Champix-ot szedtem, 2 honapig. Adddig kiurult a nikotin, utana konnyu volt mar.
2015. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, sikerült leszokni? Én most járok a 15. Napon. Nekem úgy érzem épp fordítva, a pszichés függés azt hittem nehezebb lesz, de egyáltalán nem zavar hogy mellettem szívják, és én nem, vagy hogy eddig kaja után vagy kávé mellett ragyujtottam és most nem. Nekem fizikai tüneteket okoz. Székrekedés, puffadás, remegés, álmatlanság + folyamatos fáradtság, koncentráció teljes hiánya, szédülés is volt bőven, talán az az egyetlen ami javult az elmúlt két hétben. És én is azt érzem ez így nem éri meg, óráról órára szenvedek.
2023. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!