Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a cigiről? 15F

Hogyan szokjak le a cigiről? 15F

Figyelt kérdés
Sajnos a haverok rászoktattak a cigire, kb. napi 1-2 szálat szívok el, de pl. 2 hétig nem szívtam. Nem mondom hogy rá vagyok szokva, de minden ciginél úgygondolom hogy úristen mi lesz velem hogy vagyok ekkora f/sz hogy tönkreteszem a szervezetem...De aztán mindig szívok párat. Nem szeretnék soha többé de mégis szeretnék. Hogy kűzdjem ezt le? Kérlek normális válaszokat adjatok. Koszi a segitseget elore is!
2015. júl. 20. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondod a szüleidnek, hogy ne adjanak zsebpénzt.
2015. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MrPifta ***** válasza:
leteszed, és nem gyújtasz rá többet. Nem, akkor sem. Tudom hogy nehéz.
2015. júl. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell többé rágyújtani. Más megoldás nincs, én is így jöttem le, és nem 1-2 szálat, hanem 2-3 doboznyit szívtam naponta.
2015. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne gyújts rá, fiatal vagy, simán abbatudod még hagyni.
2015. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Símán leszokhatsz ! Én úgy szoktam le 5 év után,hogy elsősorban eldöntöttem fejben. Ezután 1 hónapig csak napi 1 szállt cigit szívtam,és azután nem gyújtottam rá! DE ez nem év függő ,hogy ki meddig cigizik,mert ismerek 2 olyan embert aki 22 év után rakta le ,a másik 30. (Egyik napról a másikra) Csak ebbe az a baj ha ráhagyja ennyi év uttán akkor ez már veszélyes! Aki 22 év után rakta le semmi baja se lett,aki 30 év után meghalt tüdőrákba. Aki 30 évig cigizett ügye lerakta azután pár hónapra rá jött ki! Most rakd le ne úgy járt hogy a végén már későn legyen! Az 5 évből 4 évet napi 1 dobozt szívtam el,leszokás után volt kisebb,nagyobb bajom,de nem lett komoly szerencsére! Azóta jobban megy a sport,és jobban érzem magam a futásnál is,kondizásnál is! Elég bután fogalmaztam,de remélem ettül függetlenük megértetted amit írok,és leszoksz rólla! Egyébként nekem is minden haverom cigizett,és ügye az a menő még 12 évesen h mindenki rágyújt. De engem akk se érdekelt amikor mondták h miért nem gyújtok rá stb! Az se érdekelt ha 10-en voltunk,és abból mindenki cigizett csak én nem. Annyira figyelni kell,h ha leszoksz azuán eltelik pár hónap,azután is visszaszokhatsz,mert ha melletted cigizik más akkor még megkívánod ... Az a lényeg ez akarat erő!
2015. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

FIGYELJ!

Nem fogok hazudni!

Nehéz lesz, az emberfüggő hogy milyen elvonási tüneteid lesznek, amikor én szoktam le akkor volt fejfájás rendesen, ingerlékenység, rosszkedvűség és nekem személy szerint egy olyan érzés mint ha szomjas lennék egy forró napon és nagyon de nagyon de nagyon bármit megadnék egy jó hideg vízért/sörért.


Ha jól emlékszem az első 5 nap még simán ment, meg is lepődtem milyen könnyen fog menni, aztán kb 1 hét után jöttek a fent felsorolt tünetek amik 2-3 hétig hol erősebben hol gyengébben de jelen voltak, aztán szépen lassan de eltűnt.


Aztán pár hónappal később majdnem visszaszoktam, mert baráti társaság meg minden, de időben észbe kaptam hogy nem azért szenvedtem annyit hogy most elszúrjam az egészet.


Mai napig örülök hogy kitartottam, MEGÉRTE LETENNI!

Nem bántam meg, és garantálom hogy te sem fogod ha összeszeded magad és végig viszed ;)


Arra azért vigyázz, ha neked is előjön az ingerlékenység, próbáld kontrollálni...


Keress "kevésbé káros" szenvedélyt, ha már valami nagyon kell, pl. kávézz :)


Én azóta nagy teakedvelő lettem, mindenféle teát kóstolgatok a világ minden tájáról, ez annak köszönhető hogy részben az is függőséggel jár a koffein miatt, plusz azóta ugyebár sokkal jobban érzem az ízeket, a dohányzás mellett elvesznek az ízek :)

2015. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!