Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Letenném a cigit, vagy lassan...

Letenném a cigit, vagy lassan de biztosan, vagy gyorsan de bizonytalanul. Vérképzést / vércserét elősegítő ételek / italok?

Figyelt kérdés

Jelenlegi álláspontom az, hogy ha ugyanannyi alkalommal szívok egy nap, de kevesebbet, majd csökkentem a szálak számát is, akkor eljutok végül oda, hogy leteszem. A másik a gyorsan hirtelen, de ezt már 4x próbáltam, 2 napig bírtam csak.

A sima hüvelybe rakok egy extra szűrőt, ez kitölt egy kis teret, jobban megszűri, majd levágom a cigi végét, és mindig egyre kisebbre, addig, amíg a végén már szívhatatlan. Ilyenkor pedig abbahagyom. A célom a napi 10 cigitől, kb 2 hét alatt eljutni a napi 1 szívhatatlan cigiig, aztán pedig befejezni.

Nem tudom jó taktika-e, de így fokozatosan vonnám meg a nikotinmennyiséget, és fokozatosan kezdene el elszokni a szervezet tőle, ha a vérképződést fel tudnám gyorsítani valahogyan ! Addig eljutottam hogy sok sok víz, akár a saját átlagomnál több sport, de mivel nem értek igazán hozzá, itt most megakadtam. Tippek ? Vélemények ?

Bátran fejtsétek ki, fontos lenne hogy megszabaduljak tőle, mert csak legyengít, és akadályoz a sportban.


1 éve cigizek, 17 éves vagyok. Napi max 12 szál szokott lenni, az átlag a 9.



2015. szept. 5. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én a lassankénti leszokás hive vagyok.

Vagy váltsd e-cigire. Nekem bevált!

2015. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam, nekem nem igazán akart sem használni, sem működni az a 15.000Ft-os eszköz.

És ki sem cserélték !!!

2015. szept. 5. 20:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Te aztán mindent elkövetsz, hogy mennél messzebbre kitold a cigizés határát. Most tervezel... Aztán pár nap után döntésre jutsz, hogy mégse jó a terv. Erre újból tervezel stb... A cigi szétdarabolása meg egyenesen marhaság.
2015. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kár az erőlködésért. Sem így, sem úgy nem fog menni. És ha már annyit fektettél bele, nem lenne kár?
2015. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg fokozatosan.
2015. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért ez is megér egy próbát, minden nap este le fogom írni az aznapi tapasztalataimat, stb.

2 hetesre csináltam meg a tervet, kiderül hogy van-e értelme vagy nincsen. Ha nincs, akkor beégtem :D

Ha van, akkor mester vagyok.

Mai tapasztalatom, kapar a torkom, pedig nem léptem túl a 10 szálat.

2015. szept. 5. 21:23
 7/12 A kérdező kommentje:

2015.09.06 - Reggeli első cigi

Szerintem nagyon kevéske volt, a gondolat is szar hogy leszokok és megváltozik az életem, de van erőm, és betartom azt amit írtam. Nem esek semmilyen kísértésbe, ha megkínálnak elutasítom. Egyenlőre egész pozitív a hozzáállásom a dologhoz !

2015. szept. 6. 08:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Grat, nagyon ügyes vagy csak így tovább, te vagy az erősebb!
2015. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nos, összegezve a mai napot, szerintem elég jól bírom.

6 cigim volt mára, be is osztottam. Délelőtt 2, délután 4. Kb 4 normál ciginek felelt meg, de így hogy szétdaraboltam őket, kevésbé tűnt fel az hogy kevesebb is. Furcsa, mert így ma már nem gyújtok rá, és szerintem akaraterő szinten elég jól állok, de számítok nehézségekre.

Mondom magamban mindig amikor rá akarnék gyújtani, hogy ez így lesz jó nekem, nem kell a cigi. Mindig eszembe jut, hogy ha kettő lenne belőlem, és megtiltanám magamnak hogy rágyújtsak, akkor milyen egyszerűen leszarnám azt amit magamnak mondok, szimplán megtenném azt csá.


De ha még ennyire sem vagyok képes parancsolni magamnak, akkor gyenge ember vagyok. És jelenleg ez az ami erőt ad, mert nem vagyok gyenge ember, és ez egy egyszerű jól megtervezett dolog.

2015. szept. 6. 20:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Szuper, ügyes vagy:)
2015. szept. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!